---
title: "VG INVEST AS (989191438): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VG INVEST AS i Færder hadde 141 975 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Vidar Gjelsås. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989191438-vg-invest-as"
---

# VG INVEST AS

Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Færder

- Org.nr: 989 191 438
- Telefon: 90027081
- Daglig leder: Vidar Gjelsås (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 141 975 kr (−22,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 65 595 kr (Margin 46,2 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,9 % (tilfredsstillende). Opp fra 3,6 % i 2024
- Likviditet: 45,43 (meget god). Opp fra 32,69 i 2024
- Soliditet: 97,8 % (meget god). Opp fra 96,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,6 % | 6,9 % |
| Driftsmargin | 49,7 % | 64,9 % | 46,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 8,8 % | 7,1 % |
| Likviditetsgrad | 3,38 | 32,69 | 45,43 |
| Soliditet | 81,1 % | 96,9 % | 97,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 166 | 184 | 142 |
| Driftsresultat | 82 | 119 | 66 |
| Årsresultat | 127 | 202 | 173 |
| Driftsmargin | 49,7 % | 64,9 % | 46,2 % |
| Sum gjeld | 662 | 96 | 73 |
| Sum driftskostnader | 83 | 65 | 76 |
| Finansresultat | 80 | 140 | 156 |
| Resultat før skatt | 162 | 259 | 222 |
| Anleggsmidler | 1 270 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 2 239 | 3 146 | 3 295 |
| Sum eiendeler | 3 509 | 3 146 | 3 295 |
| Egenkapital | 2 847 | 3 049 | 3 222 |
| Kortsiktig gjeld | 662 | 96 | 73 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Vidar Gjelsås: Daglig leder og styrets leder
- Bjørg Gjelsås: Styremedlem
- Cecilie Marie Gjelsås: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Veståsveien 33, 3142 Vestskogen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning
- Etablert: 20.12.2005
- Aksjekapital: 110 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2013
- Størrelse: Nr. 7 282 av 9 890 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Konsulentvirksomhet, investeringsvirksomhet, eierskap i andre selskaper, investering i eiendom og hva dermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 10.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000106640&sokeverdi=989191438&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BLUEFIN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/927902907-bluefin-invest-as) | Færder | - | 160 000 kr | - |
| [RAVA AS](https://www.norscout.com/no/company/936194427-rava-as) | Færder | - | 123 750 kr | - |
| [COLORBOX AS](https://www.norscout.com/no/company/924790792-colorbox-as) | Færder | - | 167 522 kr | - |
| [ARIES MANAGEMENT CONSULTANTS AS](https://www.norscout.com/no/company/986756361-aries-management-consultants-as) | Færder | - | 119 400 kr | - |
| [REN VEKST AS](https://www.norscout.com/no/company/934231635-ren-vekst-as) | Færder | - | 169 000 kr | - |
| [LEST AS](https://www.norscout.com/no/company/988754250-lest-as) | Færder | - | 109 602 kr | - |
| [BEDRIFTSKANALEN AS](https://www.norscout.com/no/company/959819491-bedriftskanalen-as) | Færder | - | 186 903 kr | - |
| [SKAGERAK EIENDOMSFORVALTNING AS](https://www.norscout.com/no/company/912120740-skagerak-eiendomsforvaltning-as) | Færder | - | 90 068 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
