---
title: "EIRIK NES AS (989198785): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EIRIK NES AS i Luster er registrert i Enhetsregisteret. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989198785-eirik-nes-as"
---

# EIRIK NES AS

Andre egeninvesteringsselskaper · Luster

- Org.nr: 989 198 785
- Telefon: 57 68 43 64
- E-post: eirik@hnb.no
- Styreleder: Eirik Nes

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −20 127 kr
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 36,2 % (meget god). Opp fra 5,5 % i 2024
- Likviditet: 9,28 (meget god). Ned fra 15,64 i 2024
- Soliditet: 89,8 % (meget god). Ned fra 95,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,5 % | 36,2 % |
| Driftsmargin | - | 94,9 % | - |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 5,7 % | 39,1 % |
| Likviditetsgrad | 15,59 | 15,64 | 9,28 |
| Soliditet | 95,8 % | 95,8 % | 89,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 750 | - |
| Driftsresultat | −32 | 712 | −20 |
| Årsresultat | 507 | 1 346 | 10 615 |
| Driftsmargin | - | 94,9 % | - |
| Sum gjeld | 1 160 | 1 180 | 3 296 |
| Sum driftskostnader | 32 | 38 | 20 |
| Finansresultat | 682 | 809 | 10 925 |
| Resultat før skatt | 650 | 1 521 | 10 905 |
| Anleggsmidler | 9 500 | 9 515 | 1 661 |
| Omløpsmidler | 18 095 | 18 445 | 30 592 |
| Sum eiendeler | 27 595 | 27 960 | 32 254 |
| Egenkapital | 26 434 | 26 781 | 28 958 |
| Kortsiktig gjeld | 1 160 | 1 180 | 3 296 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Eirik Nes: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Krekavegen 175, 6869 Hafslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 64.323 Andre egeninvesteringsselskaper
- Etablert: 30.11.2005
- Aksjekapital: 1 343 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 842 av 2 251 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Deltagelse i andre foretak samt annen næringsvirksomhet.

## Kunngjøringer

- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000434455&sokeverdi=989198785&spraak=nb)
- 10.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000734774&sokeverdi=989198785&spraak=nb)
- 21.08.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000709408&sokeverdi=989198785&spraak=nb)
- 21.08.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000709409&sokeverdi=989198785&spraak=nb)
- 21.08.2025: [Gjennomføring av fisjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000709407&sokeverdi=989198785&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JOHANNES NES AS](https://www.norscout.com/no/company/989198823-johannes-nes-as) | Luster | - | 750 000 kr | - |
| [BLUEFJORDS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928323145-bluefjords-holding-as) | Luster | - | - | - |
| [AVANTI ENGINEERING HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/992869763-avanti-engineering-holding-as) | Rana | - | 750 600 kr | - |
| [MARIL AS](https://www.norscout.com/no/company/989268260-maril-as) | Oslo | - | 752 037 kr | - |
| [JOSEBO INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989245791-josebo-invest-as) | Drammen | - | 747 428 kr | - |
| [KANTAKA AS](https://www.norscout.com/no/company/888948252-kantaka-as) | Oslo | - | 753 536 kr | −32,3 % |
| [BRIGHT FUTURE AS](https://www.norscout.com/no/company/990988765-bright-future-as) | Drammen | - | 744 033 kr | - |
| [TOM LINGJERDE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/990696128-tom-lingjerde-invest-as) | Bergen | - | 754 250 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
