---
title: "INGE TANGEN INVEST AS (989208683): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "INGE TANGEN INVEST AS i Sigdal hadde 300 000 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Inge Tangen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989208683-inge-tangen-invest-as"
---

# INGE TANGEN INVEST AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Sigdal

- Org.nr: 989 208 683
- Telefon: 95148351
- Daglig leder: Inge Tangen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 300 000 kr (0,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 168 832 kr (Margin 56,3 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,4 % (svak). Ned fra 38,8 % i 2024
- Likviditet: 0,03 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,02 i 2024
- Soliditet: 62,6 % (meget god). Opp fra 61,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 38,8 % | 3,4 % |
| Driftsmargin | 60,6 % | 54,9 % | 56,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 67,0 % | 5,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,94 | 1,02 | 0,03 |
| Soliditet | 54,2 % | 61,4 % | 62,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,6 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 300 | 300 | 300 |
| Driftsresultat | 182 | 165 | 169 |
| Årsresultat | 4 129 | 2 117 | 149 |
| Driftsmargin | 60,6 % | 54,9 % | 56,3 % |
| Sum gjeld | 2 670 | 2 055 | 2 045 |
| Sum driftskostnader | 118 | 135 | 131 |
| Finansresultat | 3 990 | 1 991 | 16 |
| Resultat før skatt | 4 172 | 2 156 | 185 |
| Anleggsmidler | 1 807 | 3 239 | 5 412 |
| Omløpsmidler | 4 020 | 2 090 | 56 |
| Sum eiendeler | 5 827 | 5 329 | 5 469 |
| Egenkapital | 3 157 | 3 275 | 3 424 |
| Kortsiktig gjeld | 2 070 | 2 055 | 2 045 |
| Langsiktig gjeld | 599 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Inge Tangen: Daglig leder og styrets leder
- Ole Morten Tangen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Eggedalsveien 220, 3358 Nedre Eggedal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 21.12.2005
- Aksjekapital: 208 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2007
- Revisor: [REVISORKOLLEGIET AS](https://www.norscout.com/no/company/987593636-revisorkollegiet-as)
- Regnskapsfører: [ØKONOMIBISTAND REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/929327446-okonomibistand-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 2 728 av 2 972 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Oppføring av bygg for utleie samt å drive investeringsvirksomhet og alt som står i forbindelse med dette, herunder deltagelse i andre selskap ved aksjetegning eller på annen måte, samt konsulentvirksomhet.

## Siste endringer

- 13.08.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 13.08.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000688405&sokeverdi=989208683&spraak=nb)
- 16.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000560405&sokeverdi=989208683&spraak=nb)
- 13.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000834102&sokeverdi=989208683&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STRANDBRÅTEN BILPLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/917551189-strandbraten-bilpleie-as) | Sigdal | - | 941 329 kr | −18,2 % |
| [GJERMUND VEDHUS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/934029119-gjermund-vedhus-holding-as) | Sigdal | - | - | - |
| [VEDHUS BIL OG MOTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/934281454-vedhus-bil-og-motor-as) | Sigdal | - | 978 304 kr | - |
| [S & G KAROSSERI OG LAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/997133943-s-g-karosseri-og-lakk-as) | Sigdal | - | 4,11 mill. kr | −10,3 % |
| [SIGDAL REP OG UTLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/928620018-sigdal-rep-og-utleie-as) | Sigdal | - | 4,74 mill. kr | −44,2 % |
| [SIGDAL BIL & LANDBRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/831690232-sigdal-bil-landbruk-as) | Sigdal | - | 4,83 mill. kr | −1,7 % |
| [EGGEDAL SERVICENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/979705514-eggedal-servicenter-as) | Sigdal | 6 | 6,8 mill. kr | −6,4 % |
| [SOFIEMYR BILVASK AS](https://www.norscout.com/no/company/935263158-sofiemyr-bilvask-as) | Nordre Follo | - | 301 076 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.07.2026.
