---
title: "TANNLEGE INGUNN LØKENSGARD AS (989229605): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TANNLEGE INGUNN LØKENSGARD AS i Øvre Eiker hadde 6,99 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989229605-tannlege-ingunn-lokensgard-as"
---

# TANNLEGE INGUNN LØKENSGARD AS

Tannlegetjenester · Øvre Eiker · Etablert 2005

- Org.nr: 989 229 605
- Styreleder: Ingun Løkensgard

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,99 mill. kr (+1,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,09 mill. kr (Margin 15,6 %)
- Ansatte: 8

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 2,62 (meget god). Ned fra 2,98 i 2024
- Soliditet: 61,3 % (meget god). Ned fra 64,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 40,7 % | 27,8 % | 11,5 % | - |
| Driftsmargin | 1,8 % | 14,1 % | 13,4 % | 5,8 % | 15,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 44,0 % | 17,5 % | 43,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,33 | 2,98 | 2,62 |
| Soliditet | 55,5 % | 61,8 % | 58,9 % | 64,8 % | 61,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,6 | 0,7 | 0,5 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 018 | 6 112 | 6 179 | 6 903 | 6 991 |
| Driftsresultat | 92 | 862 | 829 | 400 | 1 088 |
| Årsresultat | 67 | 664 | 614 | 292 | 856 |
| Driftsmargin | 1,8 % | 14,1 % | 13,4 % | 5,8 % | 15,6 % |
| Sum gjeld | 742 | 981 | 1 399 | 1 248 | 1 760 |
| Sum driftskostnader | 4 926 | 5 250 | 5 350 | 6 502 | 5 903 |
| Finansresultat | −2 | −2 | −38 | −24 | 26 |
| Resultat før skatt | - | - | 791 | 377 | 1 115 |
| Anleggsmidler | 385 | 310 | 980 | 744 | 615 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 424 | 2 800 | 3 938 |
| Sum eiendeler | 1 668 | 2 571 | 3 403 | 3 544 | 4 553 |
| Egenkapital | 926 | 1 590 | 2 004 | 2 296 | 2 792 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 041 | 941 | 1 504 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 358 | 308 | - |

## Ledelse og styre

- Ingun Løkensgard: Styrets leder
- Sigmund Frode Løkensgard: Styremedlem
- Tor Rudolf Tegnander: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Stasjonsgata 14, 3300 Hokksund
- Postadresse: Postboks 281, 3301 Hokksund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.230 Tannlegetjenester
- Etablert: 21.12.2005
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [MERKANT AS](https://www.norscout.com/no/company/916589085-merkant-as)
- Størrelse: Nr. 445 av 1 769 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tannlegevirksomhet, investering i aksjer, andeler og deltagelse i andre virksomheter samt hva herved står i forbindelse.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret
- 12.11.2025: Antall ansatte endret til 8

## Kunngjøringer

- 17.10.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000805268&sokeverdi=989229605&spraak=nb)
- 22.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000413241&sokeverdi=989229605&spraak=nb)
- 14.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000583646&sokeverdi=989229605&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ACCEPT DENTAL AS](https://www.norscout.com/no/company/930081523-accept-dental-as) | Øvre Eiker | 7 | 15,6 mill. kr | +45,1 % |
| [BUDAK HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/929779525-budak-holding-as) | Øvre Eiker | - | 0 kr | - |
| [INGUN LØKENSGARD TANNKLINIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/938493502-ingun-lokensgard-tannklinikk-as) | Øvre Eiker | - | - | - |
| [LEGEHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/884483522-legehuset-as) | Øvre Eiker | 7 | 6,24 mill. kr | −1,1 % |
| [VIKEN UROLOGI AS](https://www.norscout.com/no/company/935066999-viken-urologi-as) | Øvre Eiker | 5 | 2,55 mill. kr | - |
| [SEVAT LØKENSGARD MOLVEN AS](https://www.norscout.com/no/company/923299874-sevat-lokensgard-molven-as) | Øvre Eiker | - | 5,96 mill. kr | +3,0 % |
| [ØYE FOR ØYE AS](https://www.norscout.com/no/company/936258085-oye-for-oye-as) | Øvre Eiker | - | 5,26 mill. kr | - |
| [VESTFOSSEN LEGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/981361148-vestfossen-legesenter-as) | Øvre Eiker | - | 4,14 mill. kr | +18,7 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 23.06.2026.
