---
title: "IV INVEST AS (989235362): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "IV INVEST AS i Stavanger er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Frode Vassbø. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989235362-iv-invest-as"
---

# IV INVEST AS

Andre egeninvesteringsselskaper · Stavanger

- Org.nr: 989 235 362
- Daglig leder: Frode Vassbø (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −114 406 kr
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 107,6 % (meget god). Opp fra 5,5 % i 2024
- Likviditet: 2,45 (meget god). Ned fra 50,51 i 2024
- Soliditet: 63,4 % (meget god). Ned fra 99,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,5 % | 107,6 % |
| Driftsmargin | 26,9 % | −2,9 % | - |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 3,5 % | 134,6 % |
| Likviditetsgrad | 41,50 | 50,51 | 2,45 |
| Soliditet | 99,4 % | 99,4 % | 63,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 100 | 150 | - |
| Driftsresultat | 27 | −4 | −114 |
| Årsresultat | 26 | 217 | 8 607 |
| Driftsmargin | 26,9 % | −2,9 % | - |
| Sum gjeld | 40 | 40 | 3 703 |
| Sum driftskostnader | 73 | 154 | 114 |
| Finansresultat | 15 | 224 | 8 781 |
| Resultat før skatt | 42 | 220 | 8 667 |
| Anleggsmidler | 4 618 | 4 475 | 1 055 |
| Omløpsmidler | 1 663 | 2 022 | 9 069 |
| Sum eiendeler | 6 281 | 6 497 | 10 124 |
| Egenkapital | 6 241 | 6 457 | 6 421 |
| Kortsiktig gjeld | 40 | 40 | 3 703 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Frode Vassbø: Daglig leder og styrets leder
- Ingeborg Isachsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Jørgen Moes gate 4, 4011 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 64.323 Andre egeninvesteringsselskaper
- Etablert: 20.12.2005
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2019
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 1 327 av 2 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel med eiendom og eiendomsutvikling, aksjer, fond og andre verdipapirer herunder valuta, samt delta eller eie i andre selskaper og hva herved står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 16.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000270910&sokeverdi=989235362&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AMPLO INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/914868246-amplo-invest-as) | Stavanger | - | 152 930 kr | - |
| [SARUNI AS](https://www.norscout.com/no/company/821205042-saruni-as) | Stavanger | - | 139 537 kr | - |
| [BRE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/997432533-bre-invest-as) | Stavanger | - | 166 000 kr | - |
| [SJØVEIEN 3 HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/815337042-sjoveien-3-holding-as) | Stavanger | - | 135 501 kr | - |
| [ANTON AS](https://www.norscout.com/no/company/989066250-anton-as) | Stavanger | - | 178 988 kr | - |
| [ELSTUR HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989172050-elstur-holding-as) | Stavanger | - | 134 856 kr | - |
| [J&J AARRESTAD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989033212-j-j-aarrestad-holding-as) | Stavanger | - | 203 000 kr | - |
| [KONVITI AS](https://www.norscout.com/no/company/912720497-konviti-as) | Stavanger | - | 126 753 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.05.2026.
