---
title: "R. TVEDT INVEST AS (989236490): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "R. TVEDT INVEST AS i Askøy hadde 295 701 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Rune Tvedt. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989236490-r-tvedt-invest-as"
---

# R. TVEDT INVEST AS

Produksjon av jern og stål, samt ferrolegeringer · Askøy

- Org.nr: 989 236 490
- Telefon: 93467400
- Daglig leder: Rune Tvedt (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 295 701 kr (+2,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 180 872 kr (Margin 61,2 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,0 % (svak). Ned fra 4,1 % i 2024
- Likviditet: 2,10 (meget god). Ned fra 4,43 i 2024
- Soliditet: 98,4 % (meget god). Ned fra 98,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,1 % | 2,0 % |
| Driftsmargin | 71,6 % | 66,0 % | 61,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 4,0 % | 4,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,12 | 4,43 | 2,10 |
| Soliditet | 98,5 % | 98,9 % | 98,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 255 | 287 | 296 |
| Driftsresultat | 183 | 190 | 181 |
| Årsresultat | 885 | 410 | 407 |
| Driftsmargin | 71,6 % | 66 % | 61,2 % |
| Sum gjeld | 194 | 143 | 192 |
| Sum driftskostnader | 72 | 98 | 115 |
| Finansresultat | 798 | 335 | 329 |
| Resultat før skatt | 981 | 525 | 510 |
| Anleggsmidler | 12 903 | 12 856 | 12 017 |
| Omløpsmidler | 217 | 623 | 267 |
| Sum eiendeler | 13 120 | 13 478 | 12 284 |
| Egenkapital | 12 926 | 13 336 | 12 093 |
| Kortsiktig gjeld | 194 | 141 | 127 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 2 | 65 |

## Ledelse og styre

- Rune Tvedt: Daglig leder og styrets leder
- Bente Tvedt: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Storebotn 77, 5309 Kleppestø
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 24.100 Produksjon av jern og stål, samt ferrolegeringer
- Etablert: 19.12.2005
- Aksjekapital: 102 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2010
- Revisor: [ULTIMA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/920915051-ultima-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 10 av 11 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i selskaper og eiendom, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, oppføring av eiendom, salg og utleie av eiendom og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender. I tillegg skal selskapet utnytte eieres og ansattes kompetanse til konsulentvirksomhet knyttet til selskapets investeringer.

## Siste endringer

- 12.10.2026: Regnskapsfører endret
- 21.02.2026: Revisor endret
- 21.02.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000619773&sokeverdi=989236490&spraak=nb)
- 21.02.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000072641&sokeverdi=989236490&spraak=nb)
- 07.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000777795&sokeverdi=989236490&spraak=nb)
- 07.10.2025: [Revisjon av årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000777796&sokeverdi=989236490&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BERGEN ARMERING AS](https://www.norscout.com/no/company/914183944-bergen-armering-as) | Askøy | 10 | 55,6 mill. kr | +12,8 % |
| [RUNDBRÅTEN MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/825402152-rundbraten-mekaniske-as) | Lillestrøm | - | 317 211 kr | - |
| [CMP RAUFOSS AS](https://www.norscout.com/no/company/914088054-cmp-raufoss-as) | Vestre Toten | - | 268 844 kr | - |
| [NORSK STÅL TYNNPLATER AS](https://www.norscout.com/no/company/976623991-norsk-stal-tynnplater-as) | Fredrikstad | - | 117 mill. kr | +77,1 % |
| [7 STEEL NORDIC REINFORCING AS](https://www.norscout.com/no/company/980345114-7-steel-nordic-reinforcing-as) | Rana | - | - | - |
| [WINCO AS](https://www.norscout.com/no/company/989264575-winco-as) | Senja | - | - | - |
| [STÅLBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/913129059-stalbygg-as) | Fredrikstad | 13 | 11,6 mill. kr | −13,9 % |
| [7 STEEL NORDIC GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/989528157-7-steel-nordic-group-as) | Rana | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.07.2026.
