---
title: "SVARE HOLDING AS (989238337): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SVARE HOLDING AS i Ål hadde 609 245 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Iver Svare. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989238337-svare-holding-as"
---

# SVARE HOLDING AS

Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted · Ål

- Org.nr: 989 238 337
- Daglig leder: Iver Svare (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 609 245 kr (−73 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −796 614 kr (Margin −130,8 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −19,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 9,5 % i 2024
- Likviditet: 0,20 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,34 i 2024
- Soliditet: 17,7 % (tilfredsstillende). Ned fra 34,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,5 % | −19,6 % |
| Driftsmargin | −96,2 % | 4,9 % | −130,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 18,9 % | −84,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,31 | 0,34 | 0,20 |
| Soliditet | 33,5 % | 34,2 % | 17,7 % |
| Gjeldsgrad | 2,0 | 1,9 | 4,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 753 | 2 260 | 609 |
| Driftsresultat | −725 | 110 | −797 |
| Årsresultat | −671 | 269 | −928 |
| Driftsmargin | −96,2 % | 4,9 % | −130,8 % |
| Sum gjeld | 2 561 | 2 999 | 2 921 |
| Sum driftskostnader | 1 478 | 2 150 | 1 406 |
| Finansresultat | −74 | 159 | −131 |
| Resultat før skatt | −799 | 269 | −928 |
| Anleggsmidler | 3 372 | 3 901 | 3 187 |
| Omløpsmidler | 478 | 655 | 363 |
| Sum eiendeler | 3 850 | 4 556 | 3 550 |
| Egenkapital | 1 288 | 1 557 | 629 |
| Kortsiktig gjeld | 1 532 | 1 904 | 1 774 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 1 095 | 1 147 |

## Ledelse og styre

- Iver Svare: Daglig leder og styrets leder
- Kari Sollien: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Opheim, 3579 Torpo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.190 Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted
- Etablert: 17.12.2005
- Aksjekapital: 420 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2006
- Regnskapsfører: [SNØGG ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/929395360-snogg-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 255 av 404 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Løypekjøring med tråkkemaskin, maskinkjøring, salg og investeringer i fast eiendom og aksjer, samt alt som hører naturlig til dette

## Siste endringer

- 07.10.2025: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000474257&sokeverdi=989238337&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EVJEN MOTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/916652178-evjen-motor-as) | Ål | - | 23,3 mill. kr | −29,6 % |
| [SYNINGEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/985431515-syningen-eiendom-as) | Ål | - | 4,88 mill. kr | +56 % |
| [M-EVENT AS](https://www.norscout.com/no/company/911760452-m-event-as) | Ål | - | 367 225 kr | - |
| [ÅL AKTIVITETSPARK AS](https://www.norscout.com/no/company/924380071-al-aktivitetspark-as) | Ål | - | 0 kr | - |
| [HILLBILLY MTB AS](https://www.norscout.com/no/company/913157915-hillbilly-mtb-as) | Ål | 7 | 1,71 mill. kr | −49,4 % |
| [LIATOPPEN SKISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/933147436-liatoppen-skisenter-as) | Ål | - | 0 kr | - |
| [ÅL SKISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/957084664-al-skisenter-as) | Ål | 8 | 4,57 mill. kr | −36,2 % |
| [HOELGAARD SYKKEL AS](https://www.norscout.com/no/company/928342123-hoelgaard-sykkel-as) | Gjesdal | - | 614 827 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.07.2026.
