---
title: "SPZ HOLDING AS (989249088): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SPZ HOLDING AS i Lørenskog hadde 11,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Ørjan Espeseth. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989249088-spz-holding-as"
---

# SPZ HOLDING AS

Andre egeninvesteringsselskaper · Lørenskog

- Org.nr: 989 249 088
- Daglig leder: Ørjan Espeseth (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,1 mill. kr (−84,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 10,1 mill. kr (Margin 91,7 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,3 % (god). Ned fra 111,8 % i 2024
- Likviditet: 10,89 (meget god). Ned fra 97,05 i 2024
- Soliditet: 92,6 % (meget god). Ned fra 99,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 111,8 % | 11,3 % |
| Driftsmargin | 31,6 % | 95,7 % | 91,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 112,8 % | 11,4 % |
| Likviditetsgrad | 38,32 | 97,05 | 10,89 |
| Soliditet | 98,6 % | 99,2 % | 92,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 927 | 71 236 | 11 073 |
| Driftsresultat | 3 135 | 68 157 | 10 149 |
| Årsresultat | 3 530 | 69 408 | 10 795 |
| Driftsmargin | 31,6 % | 95,7 % | 91,7 % |
| Sum gjeld | 383 | 766 | 7 697 |
| Sum driftskostnader | 6 792 | 3 079 | 924 |
| Finansresultat | 603 | 1 620 | 831 |
| Resultat før skatt | 3 738 | 69 777 | 10 980 |
| Anleggsmidler | 13 498 | 22 366 | 20 583 |
| Omløpsmidler | 14 681 | 74 340 | 83 848 |
| Sum eiendeler | 28 179 | 96 706 | 104 431 |
| Egenkapital | 27 796 | 95 940 | 96 734 |
| Kortsiktig gjeld | 383 | 766 | 7 697 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Ørjan Espeseth: Daglig leder og styrets leder
- Trine Merete Hollevik: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Røykås terrasse 16, 1476 Rasta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 64.323 Andre egeninvesteringsselskaper
- Etablert: 20.12.2005
- Aksjekapital: 790 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [NITSCHKE AS](https://www.norscout.com/no/company/914658314-nitschke-as)
- Størrelse: Nr. 138 av 2 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i aksjer og andeler samt andre typer investeringsprosjekter.

## Kunngjøringer

- 20.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000572116&sokeverdi=989249088&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000577482&sokeverdi=989249088&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORDBERG INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989119834-nordberg-invest-as) | Lørenskog | - | 4,11 mill. kr | +30,6 % |
| [VLO INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/819919712-vlo-invest-as) | Lørenskog | - | 1,76 mill. kr | 0,0 % |
| [J. WIST HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/914204283-j-wist-holding-as) | Lørenskog | - | 591 779 kr | - |
| [MYSU AS](https://www.norscout.com/no/company/915495931-mysu-as) | Lørenskog | - | 583 060 kr | - |
| [NOAN AS](https://www.norscout.com/no/company/921787561-noan-as) | Lørenskog | - | 505 225 kr | - |
| [TA KNAUSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/987825596-ta-knausen-as) | Lørenskog | - | 369 000 kr | - |
| [POLYVEK AS](https://www.norscout.com/no/company/933746240-polyvek-as) | Lørenskog | - | 226 092 kr | - |
| [RUST INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/999522726-rust-invest-as) | Lørenskog | - | 110 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 21.07.2026.
