---
title: "STADION 16.32.6 AS (989255061): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STADION 16.32.6 AS i Hamar hadde 24 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Trond Øveraas. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989255061-stadion-16-32-6-as"
---

# STADION 16.32.6 AS

Detaljhandel med klær · Hamar · Etablert 2005

- Org.nr: 989 255 061
- Telefon: 977 47 890
- Daglig leder: Trond Øveraas (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 24 mill. kr (+8,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,75 mill. kr (Margin 15,6 %)
- Ansatte: 16 (Opp fra 15 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 14
- november 2025: 15
- januar 2026: 14
- august 2026: 13
- september 2026: 14
- oktober 2026: 16

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 32,9 % (meget god). Ned fra 35,1 % i 2024
- Likviditet: 1,90 (god). Ned fra 1,97 i 2024
- Soliditet: 47,6 % (meget god). Ned fra 49,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 27,2 % | 22,9 % | 35,1 % | 32,9 % |
| Driftsmargin | 11,3 % | 11,6 % | 9,3 % | 14,9 % | 15,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 101,0 % | 47,3 % | 68,9 % | 66,8 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,52 | 1,93 | 1,97 | 1,90 |
| Soliditet | 14,5 % | 34,7 % | 49,0 % | 49,8 % | 47,6 % |
| Gjeldsgrad | 5,9 | 1,9 | 1,0 | 1,0 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 17 203 | 19 445 | 20 391 | 22 122 | 24 038 |
| Driftsresultat | 1 949 | 2 253 | 1 903 | 3 297 | 3 755 |
| Årsresultat | 1 497 | 1 621 | 1 294 | 2 506 | 2 932 |
| Driftsmargin | 11,3 % | 11,6 % | 9,3 % | 14,9 % | 15,6 % |
| Sum gjeld | 7 347 | 5 387 | 4 326 | 5 204 | 6 713 |
| Sum driftskostnader | 15 254 | - | 18 488 | 18 825 | 20 283 |
| Finansresultat | −34 | - | −242 | −82 | 9 |
| Resultat før skatt | - | 2 074 | 1 660 | 3 214 | 3 763 |
| Anleggsmidler | 113 | 147 | 124 | 106 | 88 |
| Omløpsmidler | - | 8 104 | 8 360 | 10 264 | 12 722 |
| Sum eiendeler | 8 590 | 8 251 | 8 485 | 10 370 | 12 810 |
| Egenkapital | 1 243 | 2 865 | 4 159 | 5 165 | 6 098 |
| Kortsiktig gjeld | - | 5 345 | 4 326 | 5 204 | 6 713 |
| Langsiktig gjeld | - | 42 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Trond Øveraas: Daglig leder og styremedlem
- John Harry Øveraas: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Vangsvegen 62, 2317 Hamar
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 12.12.2005
- Tidligere navn: ØVERAAS INVEST AS (2006 til 2013)
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2014
- Revisor: [HAMARREVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/993873756-hamarrevisjon-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 169 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel med kjøp og salg av klær med tilhørende artikler.

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000474281&sokeverdi=989255061&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 14.05.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 1,3 mill. kr
- 12.05.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 1,3 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [REVEN I GATA AS](https://www.norscout.com/no/company/913919564-reven-i-gata-as) | Hamar | 12 | 3,55 mill. kr | −3,6 % |
| [NNOR HAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/916908431-nnor-hamar-as) | Hamar | 9 | 3,17 mill. kr | - |
| [BUS STOP HAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/957056555-bus-stop-hamar-as) | Hamar | 7 | 15,3 mill. kr | +4,4 % |
| [FINT AS](https://www.norscout.com/no/company/922096600-fint-as) | Hamar | 6 | 10,4 mill. kr | +9,6 % |
| [SAFARI FASHION HOUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/973195905-safari-fashion-house-as) | Hamar | 5 | 6,1 mill. kr | +6,6 % |
| [SIGA BARNEKLÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/986469540-siga-barneklaer-as) | Hamar | 5 | 5,63 mill. kr | +7,3 % |
| [BRUDEHUSET HAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/911721503-brudehuset-hamar-as) | Hamar | 5 | 4,96 mill. kr | +11,9 % |
| [M & T ANDERSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/910198920-m-t-andersen-as) | Hamar | - | 1,17 mill. kr | +6,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
