---
title: "WINCO AS (989264575): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "WINCO AS i Senja er registrert i Enhetsregisteret. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989264575-winco-as"
---

# WINCO AS

Produksjon av jern og stål, samt ferrolegeringer · Senja

- Org.nr: 989 264 575
- Styreleder: Geir Helge Wintervoll

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −136 000 kr
- Konsernets driftsinntekter 2025: 1,27 mrd. kr (+29,2 % fra 2024)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 34,5 % (meget god). Opp fra 12,1 % i 2024
- Likviditet: 1,92 (god). Ned fra 2,44 i 2024
- Soliditet: 71,6 % (meget god). Ned fra 83,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 51,5 % | 5,7 % | 12,1 % | 34,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 78,7 % | - | 15,3 % | 44,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,99 | 2,91 | - | 2,44 | 1,92 |
| Soliditet | 57,4 % | 71,2 % | 74,5 % | 83,6 % | 71,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | - | 0 | - |
| Driftsresultat | −107 | −179 | −227 | −173 | −136 |
| Årsresultat | 101 551 | 74 802 | 7 927 | 15 650 | 56 629 |
| Sum gjeld | 52 716 | 48 101 | 36 511 | 24 066 | 54 677 |
| Sum driftskostnader | - | - | 227 | 173 | - |
| Finansresultat | - | - | 9 133 | 17 757 | - |
| Resultat før skatt | 101 988 | 74 853 | - | 17 584 | 58 498 |
| Anleggsmidler | 18 914 | 26 971 | 80 794 | 87 944 | 87 961 |
| Omløpsmidler | 104 975 | 140 104 | - | 58 673 | 104 895 |
| Sum eiendeler | 123 888 | 167 075 | 143 412 | 146 616 | 192 857 |
| Egenkapital | 71 172 | 118 974 | 106 901 | 122 551 | 138 179 |
| Kortsiktig gjeld | 52 716 | 48 101 | - | 24 066 | 54 677 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | 0 | 0 |

## Konsernregnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 381,6 | 983,1 | 1 270,7 |
| Driftsresultat | 0,4 | 94,7 | 143,4 |
| Årsresultat | −36,5 | 35,6 | 91,1 |
| Driftsmargin | 0,0 % | 9,6 % | 11,3 % |
| Sum gjeld | 906,1 | 924,2 | 930,0 |
| Sum driftskostnader | 1 381,2 | 888,4 | 1 127,3 |
| Finansresultat | −46,8 | −49,0 | −26,1 |
| Resultat før skatt | −46,4 | 45,7 | 117,3 |
| Anleggsmidler | 834,8 | 847,0 | 840,1 |
| Omløpsmidler | 759,6 | 801,1 | 863,9 |
| Sum eiendeler | 1 594,4 | 1 648,1 | 1 704,0 |
| Egenkapital | 688,2 | 723,8 | 774,0 |
| Kortsiktig gjeld | 526,9 | 557,4 | 592,6 |
| Langsiktig gjeld | 379,3 | 366,9 | 337,4 |

## Ledelse og styre

- Geir Helge Wintervoll: Styrets leder
- Geir Henning Wintervoll: Styremedlem
- Vibeke Wintervoll: Styremedlem
- Liv Aase Wintervoll: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Ferroveien 1, 9308 Finnsnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 24.100 Produksjon av jern og stål, samt ferrolegeringer
- Etablert: 19.12.2005
- Aksjekapital: 2 526 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Formål: Investering i andre selskaper, samt hva derved står i sammenheng. Selskapet skal også kunne forestå administrative tjenester for andre selskaper.

## Siste endringer

- 02.05.2026: Revisor endret
- 25.02.2026: Kontaktperson endret
- 24.02.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 03.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000728749&sokeverdi=989264575&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000229580&sokeverdi=989264575&spraak=nb)
- 24.02.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000076873&sokeverdi=989264575&spraak=nb)
- 20.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000707078&sokeverdi=989264575&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FINNFJORD AS](https://www.norscout.com/no/company/934039254-finnfjord-as) | Senja | 173 | 1,27 mrd. kr | +5,0 % |
| [7 STEEL NORDIC REINFORCING AS](https://www.norscout.com/no/company/980345114-7-steel-nordic-reinforcing-as) | Rana | - | 0 kr | - |
| [7 STEEL NORDIC GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/989528157-7-steel-nordic-group-as) | Rana | - | - | - |
| [CMP RAUFOSS AS](https://www.norscout.com/no/company/914088054-cmp-raufoss-as) | Vestre Toten | - | 268 844 kr | - |
| [R. TVEDT INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989236490-r-tvedt-invest-as) | Askøy | - | 295 701 kr | - |
| [RUNDBRÅTEN MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/825402152-rundbraten-mekaniske-as) | Lillestrøm | - | 317 211 kr | - |
| [NORSK STÅL TYNNPLATER AS](https://www.norscout.com/no/company/976623991-norsk-stal-tynnplater-as) | Fredrikstad | - | 117 mill. kr | +77,1 % |
| [BERGEN ARMERING AS](https://www.norscout.com/no/company/914183944-bergen-armering-as) | Askøy | 10 | 55,6 mill. kr | +12,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.09.2026.
