---
title: "FEKJA INVEST AS (989266284): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FEKJA INVEST AS i Øvre Eiker hadde 1,91 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989266284-fekja-invest-as"
---

# FEKJA INVEST AS

Andre egeninvesteringsselskaper · Øvre Eiker

- Org.nr: 989 266 284
- Styreleder: Synne Gurigard

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,91 mill. kr (+324,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,33 mill. kr (Margin 69,6 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,8 % (god). Opp fra 3,8 % i 2024
- Likviditet: 1,05 (tilfredsstillende). Opp fra 0,98 i 2024
- Soliditet: 23,5 % (god). Opp fra 19,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,8 % | 13,8 % |
| Driftsmargin | - | 65,7 % | 69,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −18,7 % | 43,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,01 | 0,98 | 1,05 |
| Soliditet | 22,3 % | 19,0 % | 23,5 % |
| Gjeldsgrad | 3,5 | 4,3 | 3,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 450 | 1 912 |
| Driftsresultat | −604 | 296 | 1 330 |
| Årsresultat | −942 | −369 | 917 |
| Driftsmargin | - | 65,7 % | 69,6 % |
| Sum gjeld | 7 093 | 7 120 | 8 427 |
| Sum driftskostnader | 604 | 154 | 582 |
| Finansresultat | −328 | −643 | −413 |
| Resultat før skatt | −932 | −347 | 917 |
| Anleggsmidler | 4 008 | 3 758 | 4 235 |
| Omløpsmidler | 5 123 | 5 031 | 6 778 |
| Sum eiendeler | 9 131 | 8 789 | 11 013 |
| Egenkapital | 2 039 | 1 669 | 2 586 |
| Kortsiktig gjeld | 5 093 | 5 120 | 6 427 |
| Langsiktig gjeld | 2 000 | 2 000 | 2 000 |

## Ledelse og styre

- Synne Gurigard: Styrets leder
- Aslak Hjelde: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Lerberghaugen 20, 3303 Hokksund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 64.323 Andre egeninvesteringsselskaper
- Etablert: 28.11.2005
- Aksjekapital: 1 202 967 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 05.05.2025
- Regnskapsfører: [FORMUE ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/889990082-formue-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 513 av 2 251 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Finansielle investeringer, aksjeeierskap, eiendomsutvikling, kjøp, salg og drift av fast eiendom, konsulentvirksomhet samt deltakelse i andre virksomheter.

## Siste endringer

- 24.03.2026: Styret endret
- 23.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 08.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000521203&sokeverdi=989266284&spraak=nb)
- 24.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000136891&sokeverdi=989266284&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000513302&sokeverdi=989266284&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LMS HOLDCO AS](https://www.norscout.com/no/company/917651124-lms-holdco-as) | Øvre Eiker | - | 4 mill. kr | −40,2 % |
| [BÆREKRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/996942899-baerekraft-as) | Øvre Eiker | - | 1,68 mill. kr | - |
| [LEONBERG AS](https://www.norscout.com/no/company/916320329-leonberg-as) | Øvre Eiker | - | 9,21 mill. kr | +82,1 % |
| [T-RH AS](https://www.norscout.com/no/company/918013342-t-rh-as) | Øvre Eiker | - | 457 047 kr | - |
| [VARDFJELL AS](https://www.norscout.com/no/company/912815102-vardfjell-as) | Øvre Eiker | - | 17,4 mill. kr | +137,6 % |
| [MPA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/912533735-mpa-holding-as) | Øvre Eiker | - | 49 000 kr | - |
| [TERJE LOE AS](https://www.norscout.com/no/company/888586172-terje-loe-as) | Øvre Eiker | - | 48 470 kr | - |
| [HORDVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/912815358-hordvik-as) | Øvre Eiker | - | 2 317 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
