---
title: "STAUR FJELLBAKERI AS (989283642): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAUR FJELLBAKERI AS i Tolga hadde 90,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 68 ansatte. Daglig leder er Gunnar Ødegaard. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989283642-staur-fjellbakeri-as"
---

# STAUR FJELLBAKERI AS

Produksjon av kavringer, kjeks og konserverte konditorvarer · Tolga · Etablert 2005

- Org.nr: 989 283 642
- Telefon: 48 89 60 80
- E-post: post@staurfjellbakeri.no
- Nettsted: [staurfjellbakeri.no](https://www.staurfjellbakeri.no)
- Daglig leder: Gunnar Ødegaard

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 90,1 mill. kr (+27,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 8,29 mill. kr (Margin 9,2 %)
- Ansatte: 68 (Opp fra 51 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 51
- januar 2026: 38
- februar 2026: 43
- mars 2026: 46
- april 2026: 49
- juni 2026: 54
- juli 2026: 57
- august 2026: 64
- september 2026: 69
- oktober 2026: 68

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,2 % (god). Opp fra 12,0 % i 2024
- Likviditet: 1,66 (god). Ned fra 2,00 i 2024
- Soliditet: 49,6 % (meget god). Ned fra 54,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,0 % | 14,2 % |
| Driftsmargin | 4,3 % | 7,3 % | 9,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 16,4 % | 21,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,79 | 2,00 | 1,66 |
| Soliditet | 51,4 % | 54,8 % | 49,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,8 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 65 146 | 70 581 | 90 128 |
| Driftsresultat | 2 814 | 5 160 | 8 287 |
| Årsresultat | 2 240 | 3 546 | 6 511 |
| Driftsmargin | 4,3 % | 7,3 % | 9,2 % |
| Sum gjeld | 24 320 | 24 127 | 37 008 |
| Sum driftskostnader | 62 331 | 65 421 | 81 841 |
| Finansresultat | 20 | −650 | −1 361 |
| Resultat før skatt | 2 834 | 4 510 | 6 926 |
| Anleggsmidler | 31 043 | 34 013 | 47 951 |
| Omløpsmidler | 18 963 | 19 346 | 25 448 |
| Sum eiendeler | 50 005 | 53 359 | 73 399 |
| Egenkapital | 25 686 | 29 232 | 36 391 |
| Kortsiktig gjeld | 10 578 | 9 694 | 15 299 |
| Langsiktig gjeld | 13 742 | 14 433 | 21 709 |

## Ledelse og styre

- Gunnar Ødegaard: Daglig leder
- Bernt Eivind Østhus: Styrets leder
- Torfinn Higdem: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Rørosveien 1879, 2540 Tolga
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.720 Produksjon av kavringer, kjeks og konserverte konditorvarer
- Etablert: 19.12.2005
- Tidligere navn: STAUR FOODS AS (2006 til 2021)
- Aksjekapital: 1 840 410 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2006
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Regnskapsfører: [ADMENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/989176013-admento-as)
- Størrelse: Nr. 1 av 8 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling, produksjon og salg av næringsmidler og hva som dertil naturlig hører til.

## Siste endringer

- 21.09.2026: Regnskapsfører endret
- 14.07.2026: Styret endret
- 29.01.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 14.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000543479&sokeverdi=989283642&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000226416&sokeverdi=989283642&spraak=nb)
- 29.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000034891&sokeverdi=989283642&spraak=nb)
- 15.10.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000789762&sokeverdi=989283642&spraak=nb)
- 15.10.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000789763&sokeverdi=989283642&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 08.04.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 4,13 mill. kr
- 08.04.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 4,13 mill. kr
- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 2,58 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EGGEN GARDSYSTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/993427799-eggen-gardsysteri-as) | Tolga | - | 2,73 mill. kr | −5,7 % |
| [VINGELEN WAGYU AS](https://www.norscout.com/no/company/931353853-vingelen-wagyu-as) | Tolga | - | 232 542 kr | - |
| [TOLGA VILTSLAKTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/932249073-tolga-viltslakteri-as) | Tolga | - | 111 483 kr | - |
| [TOLGA HJORT AS](https://www.norscout.com/no/company/917720525-tolga-hjort-as) | Tolga | - | - | - |
| [OLA LOMPA AS](https://www.norscout.com/no/company/935352649-ola-lompa-as) | Gjerdrum | 37 | 65,1 mill. kr | +5,5 % |
| [BUER AS](https://www.norscout.com/no/company/923366113-buer-as) | Indre Østfold | 21 | 72,2 mill. kr | −1,1 % |
| [HEMSEDAL FLATBRØDBAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/992353104-hemsedal-flatbrodbakeri-as) | Hemsedal | 18 | 3,1 mill. kr | +68,8 % |
| [HOLMEN CRISP AS](https://www.norscout.com/no/company/961171245-holmen-crisp-as) | Østre Toten | 7 | 10,2 mill. kr | +0,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
