---
title: "MIDTNORSK LAKK & KAROSSERI AS (989308076): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MIDTNORSK LAKK & KAROSSERI AS i Steinkjer hadde 1,85 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989308076-midtnorsk-lakk-karosseri-as"
---

# MIDTNORSK LAKK & KAROSSERI AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Steinkjer

- Org.nr: 989 308 076
- Styreleder: Jan Rune Rønning

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,85 mill. kr (+92,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 260 270 kr (Margin 14,1 %)
- Etablert: 2006

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 2,05 (meget god). Opp fra 1,34 i 2024
- Soliditet: 57,1 % (meget god). Opp fra 39,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | −42,9 % | 39,9 % | 14,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 235,0 % | 53,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,64 | 1,34 | 2,05 |
| Soliditet | −5,7 % | 39,1 % | 57,1 % |
| Gjeldsgrad | - | 1,6 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 369 | 960 | 1 851 |
| Driftsresultat | −158 | 383 | 260 |
| Årsresultat | −159 | 382 | 260 |
| Driftsmargin | −42,9 % | 39,9 % | 14,1 % |
| Sum gjeld | 524 | 551 | 461 |
| Sum driftskostnader | 527 | 577 | 1 590 |
| Finansresultat | 0 | −1 | 0 |
| Resultat før skatt | −159 | 382 | 260 |
| Anleggsmidler | 160 | 166 | 129 |
| Omløpsmidler | 336 | 738 | 945 |
| Sum eiendeler | 496 | 904 | 1 075 |
| Egenkapital | −28 | 353 | 613 |
| Kortsiktig gjeld | 524 | 551 | 461 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jan Rune Rønning: Styrets leder
- Ingunn Rønning: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Steinkjervegen 1295, 7710 Sparbu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 02.01.2006
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2006
- Regnskapsfører: [BERG ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/839650302-berg-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 2 160 av 2 972 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Karosseriarbeid og lakkering av motoriserte kjøretøyer samt annen virksomhet som naturlig hører inn under dette.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000514047&sokeverdi=989308076&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BÆKKEN SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/935817404-baekken-service-as) | Steinkjer | - | 2,99 mill. kr | - |
| [KMS BILELEKTRONIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/912838412-kms-bilelektronikk-as) | Steinkjer | - | 1,59 mill. kr | −11,7 % |
| [STEINKJER BIL EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/937199546-steinkjer-bil-eiendom-as) | Steinkjer | - | 3,6 mill. kr | 0,0 % |
| [MOLOVEGEN 12 STEINKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/923449620-molovegen-12-steinkjer-as) | Steinkjer | - | 1,58 mill. kr | - |
| [MVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/917372012-mverksted-as) | Steinkjer | - | 4,99 mill. kr | +9,0 % |
| [PG AUTOSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/998213762-pg-autoservice-as) | Steinkjer | - | 1,07 mill. kr | +7,2 % |
| [DEKK & BILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/911670992-dekk-bilservice-as) | Steinkjer | 6 | 12,8 mill. kr | +11,9 % |
| [PAULSCO AS](https://www.norscout.com/no/company/917446423-paulsco-as) | Steinkjer | - | 855 126 kr | −23,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 08.07.2026.
