---
title: "ENERGYINFO AS (989364162): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ENERGYINFO AS i Lunner hadde 602 441 kr i driftsinntekter i 2024. Daglig leder er Pål Even Gaarder. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989364162-energyinfo-as"
---

# ENERGYINFO AS

**Årsregnskap for 2025 ikke registrert**

All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted · Lunner

Eid 66 % av [VOLUE ENERGY MARKET SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/863769132-volue-energy-market-services-as)

- Org.nr: 989 364 162
- E-post: kontakt@energyinfo.no
- Daglig leder: Pål Even Gaarder (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2024: 602 441 kr (+30,7 % fra 2023)
- Driftsresultat 2024: −362 578 kr (Margin −60,2 %)
- Etablert: 2006

## Nøkkeltall 2024

- Lønnsomhet: −32,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −1,4 % i 2023
- Likviditet: 0,72 (svak). Ned fra 5,00 i 2023
- Soliditet: 61,2 % (meget god). Opp fra 34,8 % i 2023

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −31,2 % | −1,4 % | −32,0 % |
| Driftsmargin | −22,8 % | −39,9 % | −1,1 % | −60,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −56,2 % | −6,7 % | −55,6 % |
| Likviditetsgrad | 3,15 | 1,03 | 5,00 | 0,72 |
| Soliditet | 60,5 % | 27,2 % | 34,8 % | 61,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 2,7 | 1,9 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 934 | 915 | 461 | 602 |
| Driftsresultat | −213 | −365 | −5 | −363 |
| Årsresultat | −200 | −1 781 | −6 | 1 045 |
| Driftsmargin | −22,8 % | −39,9 % | −1,1 % | −60,2 % |
| Sum gjeld | 792 | 246 | 161 | 781 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 965 |
| Finansresultat | - | - | - | −4 |
| Resultat før skatt | −256 | −366 | −6 | −367 |
| Anleggsmidler | 1 594 | 84 | 42 | 1 454 |
| Omløpsmidler | 409 | 254 | 205 | 560 |
| Sum eiendeler | 2 003 | 338 | 247 | 2 014 |
| Egenkapital | 1 211 | 92 | 86 | 1 233 |
| Kortsiktig gjeld | 130 | 246 | 41 | 781 |
| Langsiktig gjeld | 662 | 0 | 120 | 0 |

## Konsern

49 selskaper.

- [ARENDALS FOSSEKOMPANI ASA](https://www.norscout.com/no/company/910261525-arendals-fossekompani-asa) (Morselskap)
  - [AFK EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/993229954-afk-eiendom-as)
  - [ARENDAL LUFTHAVN GULLKNAPP AS](https://www.norscout.com/no/company/936740987-arendal-lufthavn-gullknapp-as) (82,8 %)
  - [ENRX HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/955706137-enrx-holding-as) (70 % · 55 ansatte)
    - EFD FRANCE HOLDING SARL (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION (SHANGHAI) CO LTD (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION AB (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION CO LTD (85,4 % · Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION GES MBH (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION GMBH (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION INC (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION K K (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION LTD (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION LTD (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION LTDA (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION OIL & GAS SERVICE SDN BHD (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION S L (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION SP Z.O.O. (70 % · Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION SRL (Utenlandsk)
    - EFD INDUCTION SRL (Utenlandsk)
    - [ENRX AS](https://www.norscout.com/no/company/930400580-enrx-as) (137 ansatte)
  - [GLAMOX AS](https://www.norscout.com/no/company/912007782-glamox-as) (71,4 % · 484 ansatte)
    - [BIRGER HATLEBAKKS VEG 15 AS](https://www.norscout.com/no/company/982734894-birger-hatlebakks-veg-15-as)
    - GLAMOX (SUZHOU) LIGHTING CO LTD (Utenlandsk)
    - GLAMOX AQUA SIGNAL CORP (Utenlandsk)
    - GLAMOX CANADA INC (Utenlandsk)
    - GLAMOX FAR EAST PTE LTD (98,7 % · Utenlandsk)
    - GLAMOX IRELAND LTD (Utenlandsk)
    - GLAMOX KOREA CO LTD (95 % · Utenlandsk)
    - GLAMOX LUXO LIGHTING A/S (Utenlandsk)
    - GLAMOX LUXO LIGHTING AB (Utenlandsk)
    - GLAMOX LUXO LIGHTING LTD (Utenlandsk)
    - GLAMOX LUXO LIGHTING OY (Utenlandsk)
  - KELIN KRAFT AS (90,8 %)
    - KELIN KRAFT FILIAL DANMARK (Utenlandsk)
    - KELIN KRAFT FILIAL SVERIGE (Utenlandsk)
  - [SONGE TRÆSLIPERI AS](https://www.norscout.com/no/company/932806045-songe-traesliperi-as) (50,8 %)
  - [STEINODDEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/994866524-steinodden-eiendom-as) (72,3 %)
  - [VOLUE ENERGY MARKET SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/863769132-volue-energy-market-services-as) (67,2 % · 18 ansatte)
    - ENERGYINFO AS (Denne bedriften)
    - MARKEDSKRAFT AB (Utenlandsk)
    - MARKEDSKRAFT DANMARK A/S (Utenlandsk)
    - MARKEDSKRAFT DEUTSCHLAND GMBH (Utenlandsk)
    - MARKEDSKRAFT FILIAL FINLAND (Utenlandsk)
    - MARKEDSKRAFT FILIAL SVERIGE (Utenlandsk)
  - [VOLUE TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/976574958-volue-technology-as) (95,8 % · 167 ansatte)
    - CALIFORNIA PAVEL INC (98 % · Utenlandsk)
    - PD SVENSKA AB (Utenlandsk)
    - POWEL DANMARK A/S (Utenlandsk)

## Ledelse og styre

- Pål Even Gaarder: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Tyristubben 3, 2743 Harestua
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 74.990 All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted
- Etablert: 10.01.2006
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2006
- Størrelse: Nr. 848 av 1 437 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Informasjonshåndtering for kraftbransjen, investeringsvirksomhet i råvarer og aksjer og alt som hører til dette, samt deltagelse i andre virksomheter.

## Kunngjøringer

- 21.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000608338&sokeverdi=989364162&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MORTEN B.K AS](https://www.norscout.com/no/company/920727514-morten-b-k-as) | Lunner | - | 350 170 kr | - |
| [K11 EVENT AS](https://www.norscout.com/no/company/926916947-k11-event-as) | Lunner | - | 87 000 kr | - |
| [RECOUTURE AS](https://www.norscout.com/no/company/934166264-recouture-as) | Lunner | - | 2,84 mill. kr | - |
| [LL&G AS](https://www.norscout.com/no/company/934196066-ll-g-as) | Lunner | - | 50 000 kr | - |
| [SCANDINAVIAN ESTHETICS AS](https://www.norscout.com/no/company/921205031-scandinavian-esthetics-as) | Lunner | - | 0 kr | - |
| [CABB INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/931179403-cabb-invest-as) | Lunner | - | 0 kr | - |
| [RECOUTURE HILDE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/933573788-recouture-hilde-holding-as) | Lunner | - | 0 kr | - |
| [NORD STUDIO AS](https://www.norscout.com/no/company/993262528-nord-studio-as) | Lunner | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.09.2026.
