---
title: "IDEHUS ROMERIKE AS (989384899): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "IDEHUS ROMERIKE AS i Eidsvoll hadde 27,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Pål Østby. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989384899-idehus-romerike-as"
---

# IDEHUS ROMERIKE AS

Oppføring av bygninger · Eidsvoll · Etablert 2006

- Org.nr: 989 384 899
- Nettsted: [idehusromerike.no](https://www.idehusromerike.no)
- Daglig leder: Pål Østby (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 27,1 mill. kr (−22,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −560 000 kr (Margin −2,1 %)
- Ansatte: 16 (Opp fra 14 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 14
- februar 2026: 15
- mai 2026: 16
- juli 2026: 15
- august 2026: 14
- september 2026: 16

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −6,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 7,3 % i 2024
- Likviditet: 1,84 (god). Opp fra 1,54 i 2024
- Soliditet: 54,9 % (meget god). Opp fra 39,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,2 % | 18,5 % | 7,3 % | −6,4 % |
| Driftsmargin | 4,1 % | 1,7 % | 4,9 % | 1,5 % | −2,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 13,3 % | 40,2 % | 17,1 % | −13,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,47 | 1,77 | 1,74 | 1,54 | 1,84 |
| Soliditet | 31,3 % | 45,0 % | 46,0 % | 39,4 % | 54,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,2 | 1,2 | 1,2 | 1,5 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 42 838 | 35 665 | 35 577 | 35 031 | 27 077 |
| Driftsresultat | 1 773 | 598 | 1 734 | 517 | −560 |
| Årsresultat | 1 394 | 447 | 1 335 | 507 | −440 |
| Driftsmargin | 4,1 % | 1,7 % | 4,9 % | 1,5 % | −2,1 % |
| Sum gjeld | 9 089 | 5 600 | 4 611 | 5 701 | 3 560 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 34 514 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 137 | - |
| Resultat før skatt | 1 685 | 578 | 1 711 | 654 | −560 |
| Anleggsmidler | 1 183 | 1 256 | 1 029 | 601 | 1 675 |
| Omløpsmidler | 12 045 | 8 929 | 7 503 | 8 806 | 6 220 |
| Sum eiendeler | 13 228 | 10 185 | 8 531 | 9 406 | 7 894 |
| Egenkapital | 4 139 | 4 585 | 3 920 | 3 705 | 4 334 |
| Kortsiktig gjeld | 8 213 | 5 058 | 4 316 | 5 701 | 3 378 |
| Langsiktig gjeld | 876 | 541 | 295 | 0 | 182 |

## Ledelse og styre

- Pål Østby: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Vognvegen 28, 2072 Dal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 41.000 Oppføring av bygninger
- Etablert: 10.01.2006
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2006
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [VEKST ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/922163618-vekst-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 1 112 av 9 251 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Oppføring av boliger og annet tømrerarbeide.

## Siste endringer

- 13.03.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 06.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000669897&sokeverdi=989384899&spraak=nb)
- 13.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000112867&sokeverdi=989384899&spraak=nb)
- 19.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000602888&sokeverdi=989384899&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GUSTERUD BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/996487857-gusterud-bygg-as) | Eidsvoll | 16 | 48,4 mill. kr | +26,1 % |
| [TREHJERTE AS](https://www.norscout.com/no/company/926375768-trehjerte-as) | Eidsvoll | 16 | 11,3 mill. kr | −4,0 % |
| [LUMMECO AS](https://www.norscout.com/no/company/934936159-lummeco-as) | Eidsvoll | 43 | 5,38 mill. kr | - |
| [BYGGMESTER SEBASTIAN MØLLER AS](https://www.norscout.com/no/company/929955277-byggmester-sebastian-moller-as) | Eidsvoll | 9 | 14,1 mill. kr | +9,3 % |
| [E & T'S AS](https://www.norscout.com/no/company/912737667-e-t-s-as) | Eidsvoll | 8 | 8,37 mill. kr | −4,3 % |
| [BIG BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/929910311-big-bygg-as) | Eidsvoll | 8 | 4,57 mill. kr | +33,2 % |
| [TØMRER MARTINSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/915549322-tomrer-martinsen-as) | Eidsvoll | 7 | 8,98 mill. kr | +32,8 % |
| [BYGG & GIPSSYSTEMER AS.](https://www.norscout.com/no/company/923767665-bygg-gipssystemer-as) | Eidsvoll | 6 | 4,13 mill. kr | −42,2 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
