---
title: "STAVANGER VARMESENTER AS (989386867): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVANGER VARMESENTER AS i Stavanger hadde 50 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Ruben Jansen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989386867-stavanger-varmesenter-as"
---

# STAVANGER VARMESENTER AS

Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser · Stavanger · Etablert 2006

- Org.nr: 989 386 867
- Telefon: 51 90 67 00
- Nettsted: [stavangervarmesenter.no](https://stavangervarmesenter.no)
- Daglig leder: Ruben Jansen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 50 mill. kr (+2,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,12 mill. kr (Margin 8,2 %)
- Ansatte: 20 (Opp fra 17 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 17
- januar 2026: 18
- februar 2026: 19
- mars 2026: 18
- oktober 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,5 % (meget god). Opp fra 17,2 % i 2024
- Likviditet: 2,34 (meget god). Opp fra 2,32 i 2024
- Soliditet: 38,6 % (god). Opp fra 36,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 38,8 % | 20,2 % | 17,2 % | 22,5 % |
| Driftsmargin | 5,5 % | 12,8 % | 8,2 % | 6,5 % | 8,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 511,4 % | 193,6 % | 70,2 % | 57,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,05 | 1,08 | 1,09 | 2,32 | 2,34 |
| Soliditet | 5,9 % | 8,8 % | 12,2 % | 36,4 % | 38,6 % |
| Gjeldsgrad | 16,0 | 10,4 | 7,2 | 1,7 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 53 713 | 60 548 | 51 147 | 49 024 | 50 017 |
| Driftsresultat | 2 953 | 7 725 | 4 172 | 3 170 | 4 118 |
| Årsresultat | 2 289 | 6 061 | 3 379 | 2 589 | 3 281 |
| Driftsmargin | 5,5 % | 12,8 % | 8,2 % | 6,5 % | 8,2 % |
| Sum gjeld | 15 805 | 21 291 | 17 562 | 12 244 | 11 944 |
| Sum driftskostnader | - | - | 46 975 | 45 854 | 45 899 |
| Finansresultat | - | - | 165 | 145 | 86 |
| Resultat før skatt | 2 938 | 7 775 | 4 337 | 3 314 | 4 204 |
| Anleggsmidler | 263 | 397 | 850 | 884 | 969 |
| Omløpsmidler | 16 532 | 22 945 | 19 141 | 18 379 | 18 475 |
| Sum eiendeler | 16 795 | 23 342 | 19 991 | 19 263 | 19 444 |
| Egenkapital | 990 | 2 051 | 2 430 | 7 019 | 7 500 |
| Kortsiktig gjeld | 15 805 | 21 291 | 17 562 | 7 918 | 7 898 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 4 326 | 4 046 |

## Ledelse og styre

- Ruben Jansen: Daglig leder og styremedlem
- Stein Helge Jansen: Styrets leder
- John Egil Jansen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hillevågsvei 74/76, 4016 Stavanger
- Postadresse: Postboks 3045 Hillevåg, 4095 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.222 Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser
- Etablert: 02.01.2006
- Aksjekapital: 400 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2006
- Revisor: [REVISJON VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/982519411-revisjon-vest-as)
- Regnskapsfører: [INFOREGN AS](https://www.norscout.com/no/company/936354890-inforegn-as)
- Størrelse: Nr. 24 av 561 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handelsvirksomhet og hva dermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 08.08.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 02.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000089545&sokeverdi=989386867&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RK TEKNISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/991061193-rk-tekniske-as) | Stavanger | 27 | 84,7 mill. kr | −0,9 % |
| [NORSK KLIMASENTER BUTIKKDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/916162855-norsk-klimasenter-butikkdrift-as) | Stavanger | 12 | 26,9 mill. kr | −19,3 % |
| [STAVANGER ELEKTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/917583935-stavanger-elektro-as) | Stavanger | 8 | 4,53 mill. kr | +271,9 % |
| [FINNØY AUTOMATIKKSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/919022809-finnoy-automatikkservice-as) | Stavanger | 5 | 5,41 mill. kr | −22,7 % |
| [KLIMACOMFORT AS](https://www.norscout.com/no/company/918481192-klimacomfort-as) | Stavanger | - | 2,79 mill. kr | −47,5 % |
| [ARC BYGG SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/833113542-arc-bygg-service-as) | Stavanger | - | 769 000 kr | - |
| [GAMLEVEIEN 57 AS](https://www.norscout.com/no/company/997727339-gamleveien-57-as) | Stavanger | - | 353 750 kr | - |
| [EMT AS](https://www.norscout.com/no/company/999202357-emt-as) | Stavanger | - | 170 038 kr | - |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [Rørleggerfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/rorleggerfirmaer/stavanger)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
