---
title: "SPORT1 MÅLSELV AS (989398431): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SPORT1 MÅLSELV AS i Målselv hadde 11,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Bente Johanne Leiråmo. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989398431-sport1-malselv-as"
---

# SPORT1 MÅLSELV AS

Detaljhandel med sportsvarer · Målselv · Etablert 2006

- Org.nr: 989 398 431
- Telefon: 77 83 38 34
- Daglig leder: Bente Johanne Leiråmo

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,4 mill. kr (−12,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 328 161 kr (Margin 2,9 %)
- Ansatte: 13 (Ned fra 15 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 14
- november 2025: 15
- januar 2026: 16
- mai 2026: 15
- juni 2026: 14
- juli 2026: 13
- august 2026: 12
- september 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,2 % (tilfredsstillende). Ned fra 10,7 % i 2024
- Likviditet: 5,70 (meget god). Opp fra 5,10 i 2024
- Soliditet: 82,6 % (meget god). Opp fra 80,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,3 % | 6,8 % | 10,7 % | 6,2 % |
| Driftsmargin | 11,4 % | 8,3 % | 4,0 % | 5,4 % | 2,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 8,8 % | 13,0 % | 7,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 4,53 | 5,10 | 5,70 |
| Soliditet | 67,5 % | 73,5 % | 79,7 % | 80,7 % | 82,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 963 | 12 129 | 11 491 | 13 031 | 11 386 |
| Driftsresultat | 1 358 | 1 001 | 459 | 698 | 328 |
| Årsresultat | 1 070 | 815 | 468 | 688 | 469 |
| Driftsmargin | 11,4 % | 8,3 % | 4,0 % | 5,4 % | 2,9 % |
| Sum gjeld | 2 733 | 2 338 | 1 772 | 1 835 | 1 715 |
| Sum driftskostnader | 10 605 | 11 128 | 11 032 | 12 333 | 11 058 |
| Finansresultat | 12 | 46 | 135 | 249 | 266 |
| Resultat før skatt | - | - | 594 | 947 | 594 |
| Anleggsmidler | 786 | 739 | 712 | 131 | 58 |
| Omløpsmidler | - | - | 8 021 | 9 353 | 9 775 |
| Sum eiendeler | 8 411 | 8 830 | 8 733 | 9 483 | 9 833 |
| Egenkapital | 5 678 | 6 493 | 6 961 | 7 649 | 8 118 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 772 | 1 835 | 1 715 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Bente Johanne Leiråmo: Daglig leder
- Lena Eriksen: Styrets leder
- Inger Ann Eriksen: Styremedlem
- Espen Berglund: Styremedlem
- Merethe Eriksen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Andslimoen, Målselvsenteret, 9325 Bardufoss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.631 Detaljhandel med sportsvarer
- Etablert: 20.01.2006
- Tidligere navn: MX-SPORT MÅLSELV AS (2006 til 2015)
- Aksjekapital: 89 040 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2006
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [SPORT HOLDING REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/981951840-sport-holding-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 316 av 936 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive detaljhandel med fritidsutstyr, samt annen virksomhet som naturlig hører inn under dette. I tillegg skal selskapet kunne delta i andre selskaper med økonomisk formål.

## Siste endringer

- 02.05.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000229601&sokeverdi=989398431&spraak=nb)
- 25.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000142747&sokeverdi=989398431&spraak=nb)
- 22.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000895136&sokeverdi=989398431&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VOIGTS JAKT OG FISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/983204694-voigts-jakt-og-fiske-as) | Målselv | - | 13,2 mill. kr | +22,1 % |
| [MIDT TROMS UTMARKSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/926489909-midt-troms-utmarksservice-as) | Målselv | - | 5,6 mill. kr | −2,0 % |
| [STASJONSDRIFT MYRVANG AS](https://www.norscout.com/no/company/929669754-stasjonsdrift-myrvang-as) | Målselv | 15 | 14,6 mill. kr | +24,5 % |
| [LUNDBERG BILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/981407997-lundberg-bilservice-as) | Målselv | 11 | 10,7 mill. kr | +4,7 % |
| [MUTITA LILLEENG AS](https://www.norscout.com/no/company/930211281-mutita-lilleeng-as) | Målselv | 16 | 61,7 mill. kr | +3,5 % |
| [JOHNSEN ELEKTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/877062872-johnsen-elektro-as) | Målselv | 11 | 10,5 mill. kr | −5,5 % |
| [BARDUFOSS FARVEHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/939380906-bardufoss-farvehandel-as) | Målselv | 17 | 27 mill. kr | −2,2 % |
| [BARDUFOSS MØBLER AS](https://www.norscout.com/no/company/980975568-bardufoss-mobler-as) | Målselv | 11 | 8,39 mill. kr | −8,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
