---
title: "VÅLAND HOLDING AS (989427881): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VÅLAND HOLDING AS i Stavanger hadde 2,94 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Pål Krøger. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989427881-valand-holding-as"
---

# VÅLAND HOLDING AS

Andre egeninvesteringsselskaper · Stavanger

- Org.nr: 989 427 881
- Telefon: 408 98 859
- Daglig leder: Pål Krøger (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,94 mill. kr (+18,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,47 mill. kr (Margin 84 %)
- Etablert: 2006

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,0 % (meget god). Ned fra 34,3 % i 2024
- Likviditet: 2,41 (meget god). Ned fra 4,89 i 2024
- Soliditet: 71,2 % (meget god). Ned fra 94,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,1 % | 37,4 % | 34,3 % | 17,0 % |
| Driftsmargin | 90,6 % | 81,8 % | 86,7 % | 87,9 % | 84,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 41,1 % | 36,7 % | 19,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,58 | 4,89 | 2,41 |
| Soliditet | 76,7 % | 81,5 % | 91,7 % | 94,1 % | 71,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 925 | 1 840 | 2 392 | 2 483 | 2 939 |
| Driftsresultat | 1 745 | 1 506 | 2 073 | 2 184 | 2 469 |
| Årsresultat | 2 518 | 88 | 2 543 | 3 206 | 1 822 |
| Driftsmargin | 90,6 % | 81,8 % | 86,7 % | 87,9 % | 84 % |
| Sum gjeld | 1 766 | 1 370 | 772 | 723 | 5 022 |
| Sum driftskostnader | 180 | 334 | 319 | 300 | 470 |
| Finansresultat | 1 120 | −1 091 | 924 | 1 514 | −118 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 997 | 3 698 | 2 351 |
| Anleggsmidler | 493 | 6 581 | 6 573 | 8 759 | 14 885 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 762 | 3 533 | 2 528 |
| Sum eiendeler | 7 583 | 7 390 | 9 335 | 12 292 | 17 413 |
| Egenkapital | 5 817 | 6 020 | 8 563 | 11 569 | 12 391 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 772 | 723 | 1 049 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Pål Krøger: Daglig leder og styrets leder
- Rolf Tønnes Krøger: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Tors gate 7, 4011 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 64.323 Andre egeninvesteringsselskaper
- Etablert: 10.01.2006
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2021
- Regnskapsfører: [BRÆNDS ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/987660376-braends-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 359 av 2 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i aksjer/verdipapirer/fond og eiendom, handel og konsulenttjenester, samt hva hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskap.

## Kunngjøringer

- 13.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000172836&sokeverdi=989427881&spraak=nb)
- 13.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000172835&sokeverdi=989427881&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TOL INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/889265612-tol-invest-as) | Stavanger | - | 3,11 mill. kr | +37,2 % |
| [OLE MARCUS RASMUSSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/920041485-ole-marcus-rasmussen-as) | Stavanger | - | 2,76 mill. kr | −16,4 % |
| [PIXIEDUST HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/813462362-pixiedust-holding-as) | Stavanger | - | 3,14 mill. kr | - |
| [HAGEN INVESTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/989232762-hagen-investering-as) | Stavanger | - | 2,75 mill. kr | 0,0 % |
| [MATS RASMUSSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/820051602-mats-rasmussen-as) | Stavanger | - | 3,29 mill. kr | +2,1 % |
| [LØLAND HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989232851-loland-holding-as) | Stavanger | - | 2,64 mill. kr | 0,0 % |
| [BJØRG TENGESDAL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/993075655-bjorg-tengesdal-holding-as) | Stavanger | - | 3,31 mill. kr | −4,5 % |
| [MYPATH AS](https://www.norscout.com/no/company/998670764-mypath-as) | Stavanger | - | 2,28 mill. kr | +26,7 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
