---
title: "ROMERIKE RUSTFRIE AS (989432257): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ROMERIKE RUSTFRIE AS i Nittedal hadde 10,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Rune Hvidsten. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989432257-romerike-rustfrie-as"
---

# ROMERIKE RUSTFRIE AS

Produksjon av andre metallvarer ikke nevnt annet sted · Nittedal · Etablert 2006

- Org.nr: 989 432 257
- Telefon: 67 05 06 00
- E-post: rune.hvidsten@romerikerustfrie.no
- Daglig leder: Rune Hvidsten (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,2 mill. kr (−16,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 301 206 kr (Margin 2,9 %)
- Ansatte: 9 (Opp fra 8 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 8
- januar 2026: 9
- mars 2026: 8
- august 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 2,43 (meget god). Ned fra 2,59 i 2024
- Soliditet: 66,5 % (meget god). Ned fra 67,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,8 % | 15,3 % | - | - |
| Driftsmargin | 8,5 % | 6,7 % | 10,0 % | 22,3 % | 2,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 25,7 % | 53,0 % | - |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,15 | 2,59 | 2,43 |
| Soliditet | 44,1 % | 59,1 % | 58,2 % | 67,2 % | 66,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 0,7 | 0,7 | 0,5 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 810 | 8 598 | 9 944 | 12 262 | 10 238 |
| Driftsresultat | 837 | 574 | 995 | 2 730 | 301 |
| Årsresultat | 658 | 434 | 764 | 2 116 | 232 |
| Driftsmargin | 8,5 % | 6,7 % | 10 % | 22,3 % | 2,9 % |
| Sum gjeld | 3 960 | 2 463 | 2 914 | 3 017 | 2 824 |
| Sum driftskostnader | 8 973 | 8 024 | 8 949 | 9 532 | 9 937 |
| Finansresultat | 7 | −17 | −16 | −15 | −2 |
| Resultat før skatt | - | - | 979 | 2 714 | - |
| Anleggsmidler | 1 907 | 1 493 | 1 126 | 1 724 | 2 411 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 852 | 7 472 | 6 013 |
| Sum eiendeler | 7 086 | 6 023 | 6 978 | 9 196 | 8 425 |
| Egenkapital | 3 126 | 3 560 | 4 064 | 6 180 | 5 601 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 716 | 2 888 | 2 475 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 198 | 128 | - |

## Ledelse og styre

- Rune Hvidsten: Daglig leder og styrets leder
- Siw Christine Hausmann: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Stuaveien 18, 1480 Slattum
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.990 Produksjon av andre metallvarer ikke nevnt annet sted
- Etablert: 19.01.2006
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2006
- Revisor: OLE TOM LIE STATSAUTORISERT REVISOR
- Regnskapsfører: [PROGRESSUM AS](https://www.norscout.com/no/company/889380802-progressum-as)
- Størrelse: Nr. 69 av 169 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive med produksjon og salg av utstyr og tjenester innen bearbeiding av jern og metall, samt annet som naturlig hører til dette, herunder for eksempel reparasjon av jordbruksutstyr.

## Kunngjøringer

- 09.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000253246&sokeverdi=989432257&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SØRAN AS](https://www.norscout.com/no/company/817967272-soran-as) | Nittedal | 22 | 28,6 mill. kr | +11,4 % |
| [NITRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/989865277-nitrus-as) | Nittedal | - | 2,4 mill. kr | −3,1 % |
| [AS SKILTFABRIKKEN](https://www.norscout.com/no/company/918824774-as-skiltfabrikken) | Nittedal | - | 556 134 kr | - |
| [STÅLKONSTRUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/891156812-stalkonstruksjon-as) | Nittedal | 10 | 17,1 mill. kr | +3,9 % |
| [SIMENSEN RUSTFRI AS](https://www.norscout.com/no/company/948545624-simensen-rustfri-as) | Nittedal | 5 | 7,54 mill. kr | −16,7 % |
| [MYHRE LÅS- OG MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/940317045-myhre-las-og-mek-verksted-as) | Nittedal | 11 | 9,38 mill. kr | −3,8 % |
| [REKKVERK I STÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/911885891-rekkverk-i-stal-as) | Nittedal | 5 | 4,82 mill. kr | +46,1 % |
| [ROSMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/986680829-rosmek-as) | Nittedal | 17 | 18,6 mill. kr | +15,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
