---
title: "SIGNICAT AS (989584022): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SIGNICAT AS i Trondheim hadde 785 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 130 ansatte. Daglig leder er Asger Jens Hattel. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989584022-signicat-as"
---

# SIGNICAT AS

Utgivelse av annen programvare · Trondheim · Etablert 2006

- Org.nr: 989 584 022
- Telefon: 930 60 408
- E-post: info@signicat.com
- Nettsted: [signicat.com](https://www.signicat.com)
- Daglig leder: Asger Jens Hattel

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 785 mill. kr (+0,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 76,3 mill. kr (Margin 9,7 %)
- Ansatte: 130 (Ned fra 138 i desember 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 1,54 mrd. kr (+18,8 % fra 2024)

## Ansatte

- september 2025: 139
- desember 2025: 138
- januar 2026: 134
- mai 2026: 135
- juni 2026: 133
- juli 2026: 134
- september 2026: 133
- oktober 2026: 130

### Per sted

- Trondheim: 86 ansatte
- Oslo: 29 ansatte · 2 avdelinger
- Bergen: 15 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,0 % (svak). Ned fra 6,5 % i 2024
- Likviditet: 1,94 (god). Opp fra 1,59 i 2024
- Soliditet: 74,3 % (meget god). Ned fra 88,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −2,6 % | 7,3 % | 6,5 % | 3,0 % |
| Driftsmargin | −2,0 % | −11,8 % | 19,5 % | 18,0 % | 9,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −4,2 % | 6,9 % | 6,8 % | 2,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,02 | 0,71 | 2,11 | 1,59 | 1,94 |
| Soliditet | 81,9 % | 84,9 % | 87,3 % | 88,5 % | 74,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 470,8 | 543,6 | 721,2 | 778,4 | 784,8 |
| Driftsresultat | −9,5 | −64,1 | 140,6 | 140,2 | 76,3 |
| Årsresultat | −14,0 | −57,4 | 104,6 | 100,4 | 25,7 |
| Driftsmargin | −2,0 % | −11,8 % | 19,5 % | 18 % | 9,7 % |
| Sum gjeld | 273,9 | 331,6 | 298,2 | 281,2 | 1 046,4 |
| Resultat før skatt | −13,7 | −65,2 | 135,3 | 143,2 | 55,0 |
| Anleggsmidler | 1 324,1 | 2 001,7 | 2 019,0 | 2 084,9 | 3 724,0 |
| Omløpsmidler | 189,8 | 192,3 | 333,9 | 350,6 | 352,5 |
| Sum eiendeler | 1 513,9 | 2 194,0 | 2 352,8 | 2 435,5 | 4 076,5 |
| Egenkapital | 1 239,9 | 1 862,4 | 2 054,6 | 2 154,3 | 3 030,2 |
| Kortsiktig gjeld | 185,5 | 270,3 | 158,5 | 220,4 | 181,7 |
| Langsiktig gjeld | 88,4 | 61,3 | 139,8 | 60,7 | 864,7 |

## Konsernregnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 098,1 | 1 298,0 | 1 542,6 |
| Driftsresultat | 73,4 | 112,3 | 125,2 |
| Årsresultat | 37,1 | 41,2 | 51,6 |
| Driftsmargin | 6,7 % | 8,6 % | 8,1 % |
| Sum gjeld | 480,0 | 500,3 | 1 552,4 |
| Sum driftskostnader | 1 024,6 | 1 185,7 | 1 417,4 |
| Finansresultat | −8,9 | −6,9 | −38,3 |
| Resultat før skatt | 64,5 | 105,4 | 86,9 |
| Anleggsmidler | 2 117,7 | 2 179,3 | 3 827,1 |
| Omløpsmidler | 358,6 | 412,6 | 698,2 |
| Sum eiendeler | 2 476,3 | 2 591,9 | 4 525,3 |
| Egenkapital | 1 996,3 | 2 091,5 | 2 973,0 |
| Kortsiktig gjeld | 283,2 | 386,2 | 492,7 |
| Langsiktig gjeld | 196,8 | 114,2 | 1 059,6 |

## Ledelse og styre

- Asger Jens Hattel: Daglig leder
- Johan Olof Tjärnberg: Styrets leder
- Rolf Ernst Torsøe: Styremedlem
- Sara Elisabeth Berg: Styremedlem
- Jørgen Hjorth Blystad: Styremedlem
- Lisa Neisel: Styremedlem
- Robin Peter Alexander Wilgott: Styremedlem
- Karl Niklas Ingemar Fröling: Styremedlem
- Adriana-Ana-Maria Neagu: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Beddingen 16, 7042 Trondheim
- Postadresse: Postboks 4084 Bakklandet, 7454 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 58.290 Utgivelse av annen programvare
- Etablert: 17.02.2006
- Tidligere navn: KANTEGA SECURE IDENTITY AS (2006 til 2007)
- Aksjekapital: 3 230 728,6 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2006
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Regnskapsfører: [ESCALON SERVICES NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/919749822-escalon-services-norway-as)
- Størrelse: Nr. 12 av 471 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Virksomhet er forskning og utvikling innen informasjonsteknologi, utvikling av dataprogrammer, drift av IT-tjenester, konsulentvirksomhet og lignende virksomhet, samt deltagelse i andre virksomheter og selskaper.

## Siste endringer

- 27.07.2026: Revisor endret
- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 11.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000682688&sokeverdi=989584022&spraak=nb)
- 27.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000605787&sokeverdi=989584022&spraak=nb)
- 16.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000791841&sokeverdi=989584022&spraak=nb)
- 25.08.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000711750&sokeverdi=989584022&spraak=nb)
- 25.08.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000711751&sokeverdi=989584022&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000577516&sokeverdi=989584022&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000577515&sokeverdi=989584022&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SPORTRADAR AS](https://www.norscout.com/no/company/983626823-sportradar-as) | Trondheim | 146 | 264 mill. kr | −2,9 % |
| [DEVINCO AS](https://www.norscout.com/no/company/984596820-devinco-as) | Trondheim | 72 | 141 mill. kr | −4,0 % |
| [STICOS AS](https://www.norscout.com/no/company/934228391-sticos-as) | Trondheim | 158 | 359 mill. kr | +10,5 % |
| [VITALTHINGS AS](https://www.norscout.com/no/company/919329211-vitalthings-as) | Trondheim | 63 | 29,5 mill. kr | +66,3 % |
| [GINTEL AS](https://www.norscout.com/no/company/983953271-gintel-as) | Trondheim | 59 | 94,1 mill. kr | +11,7 % |
| [NORSK HELSEINFORMATIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/976516397-norsk-helseinformatikk-as) | Trondheim | 43 | 96,4 mill. kr | +6,1 % |
| [STAR INFORMATION SYSTEMS AS](https://www.norscout.com/no/company/979176848-star-information-systems-as) | Trondheim | 30 | 95,4 mill. kr | +14,7 % |
| [EVERWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/983173209-everway-as) | Trondheim | 21 | 190 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
