---
title: "BEVCO AS (989690183): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BEVCO AS i Nittedal hadde 3,48 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989690183-bevco-as"
---

# BEVCO AS

Engroshandel med drikkevarer · Nittedal

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 989 690 183
- Telefon: 67 06 50 00
- Nettsted: [arcus.no](https://www.arcus.no)
- Styreleder: Stein Alexander Eriksen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,48 mill. kr (−5,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 988 000 kr (Margin 28,4 %)
- Etablert: 2006

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 36,8 % (meget god). Opp fra 35,0 % i 2024
- Likviditet: 2,49 (meget god). Ned fra 2,64 i 2024
- Soliditet: 59,8 % (meget god). Ned fra 62,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 30,1 % | 23,1 % | 35,0 % | 36,8 % |
| Driftsmargin | 27,3 % | 27,2 % | 15,4 % | 25,2 % | 28,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 29,2 % | 51,6 % | 59,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,85 | 2,64 | 2,49 |
| Soliditet | 56,3 % | 58,7 % | 65,0 % | 62,1 % | 59,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,7 | 0,5 | 0,6 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 491 | 3 105 | 3 366 | 3 688 | 3 481 |
| Driftsresultat | 953 | 846 | 520 | 928 | 988 |
| Årsresultat | 772 | 695 | 410 | 724 | 833 |
| Driftsmargin | 27,3 % | 27,2 % | 15,4 % | 25,2 % | 28,4 % |
| Sum gjeld | 1 397 | 1 266 | 972 | 1 098 | 1 211 |
| Sum driftskostnader | 2 538 | 2 259 | 2 846 | 2 760 | 2 493 |
| Finansresultat | 36 | 45 | 6 | 1 | 80 |
| Resultat før skatt | - | - | 526 | 929 | 1 068 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 774 | 2 900 | 3 013 |
| Sum eiendeler | 3 199 | 3 068 | 2 774 | 2 900 | 3 016 |
| Egenkapital | 1 802 | 1 802 | 1 802 | 1 802 | 1 805 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 972 | 1 098 | 1 211 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- BEVCO AS (Denne bedriften)
  - [DRØBACCHUS AS](https://www.norscout.com/no/company/976802586-drobacchus-as)

## Ledelse og styre

- Stein Alexander Eriksen: Styrets leder
- Kristin Wrålsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Destilleriveien 11, 1481 Hagan
- Postadresse: Postboks 64, 1483 Hagan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.340 Engroshandel med drikkevarer
- Etablert: 20.03.2006
- Aksjekapital: 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2006
- Størrelse: Nr. 234 av 559 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive agenturvirksomhet og salg av næringsmidler og andre varer, samt virksomhet som står i naturlig forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 13.03.2026: Styret endret
- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 30.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000322442&sokeverdi=989690183&spraak=nb)
- 13.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000113283&sokeverdi=989690183&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VINUNIQ AS](https://www.norscout.com/no/company/991638822-vinuniq-as) | Nittedal | - | 3,63 mill. kr | +4,7 % |
| [CLASSIC WINES AS](https://www.norscout.com/no/company/921560370-classic-wines-as) | Nittedal | - | 2,73 mill. kr | +60,5 % |
| [SUMMIT WINES AS](https://www.norscout.com/no/company/930215473-summit-wines-as) | Nittedal | - | 4,94 mill. kr | +111,2 % |
| [ANORA PRIME BRANDS AS](https://www.norscout.com/no/company/930215503-anora-prime-brands-as) | Nittedal | - | 2,59 mill. kr | - |
| [CREATIVE WINES AS](https://www.norscout.com/no/company/921560176-creative-wines-as) | Nittedal | - | 6,42 mill. kr | +204,7 % |
| [ARCUS CO BRANDS AS](https://www.norscout.com/no/company/922758611-arcus-co-brands-as) | Nittedal | - | 2,3 mill. kr | +17,2 % |
| [BIBENDUM AS](https://www.norscout.com/no/company/914018838-bibendum-as) | Nittedal | - | 11 mill. kr | −6,8 % |
| [PREMIUM WINES AS](https://www.norscout.com/no/company/983559115-premium-wines-as) | Nittedal | - | 1,63 mill. kr | −60 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 31.05.2026.
