---
title: "VEFAS RETUR AS (989694332): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VEFAS RETUR AS i Alta hadde 51,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Daglig leder er Raymond Kames. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989694332-vefas-retur-as"
---

# VEFAS RETUR AS

Materialgjenvinning · Alta · Etablert 2006

- Org.nr: 989 694 332
- Telefon: 78 44 47 50
- E-post: firmapost@vefasretur.no
- Nettsted: [vefasretur.no](https://www.vefasretur.no)
- Daglig leder: Raymond Kames

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 51,7 mill. kr (+20,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,26 mill. kr (Margin 6,3 %)
- Ansatte: 17

## Ansatte

- oktober 2025: 16
- mars 2026: 18
- juni 2026: 17
- juli 2026: 19

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,5 % (tilfredsstillende). Opp fra 6,4 % i 2024
- Likviditet: 2,21 (meget god). Ned fra 3,81 i 2024
- Soliditet: 42,5 % (meget god). Ned fra 47,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,0 % | 2,0 % | 6,4 % | 8,5 % |
| Driftsmargin | 5,6 % | 5,8 % | 0,7 % | 4,6 % | 6,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 9,6 % | −1,4 % | 1,9 % | 13,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,76 | 2,59 | 3,21 | 3,81 | 2,21 |
| Soliditet | 32,3 % | 43,3 % | 44,3 % | 47,0 % | 42,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,1 | 1,3 | 1,3 | 1,1 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 40 786 | 38 914 | 42 337 | 42 797 | 51 665 |
| Driftsresultat | 2 299 | 2 259 | 304 | 1 976 | 3 264 |
| Årsresultat | 351 | 1 307 | −217 | −288 | 2 195 |
| Driftsmargin | 5,6 % | 5,8 % | 0,7 % | 4,6 % | 6,3 % |
| Sum gjeld | 38 402 | 25 733 | 24 441 | 21 553 | 28 900 |
| Sum driftskostnader | - | - | 42 032 | 40 821 | 48 401 |
| Finansresultat | - | - | −584 | −1 613 | −445 |
| Resultat før skatt | 986 | 1 831 | −280 | 363 | 2 819 |
| Anleggsmidler | 20 834 | 22 442 | 21 709 | 15 619 | 15 743 |
| Omløpsmidler | 35 901 | 22 930 | 22 155 | 25 068 | 34 487 |
| Sum eiendeler | 56 735 | 45 372 | 43 864 | 40 687 | 50 230 |
| Egenkapital | 18 332 | 19 639 | 19 422 | 19 134 | 21 330 |
| Kortsiktig gjeld | 20 352 | 8 865 | 6 907 | 6 577 | 15 584 |
| Langsiktig gjeld | 18 051 | 16 867 | 17 535 | 14 976 | - |

## Ledelse og styre

- Raymond Kames: Daglig leder
- Ole Steinar Østlyngen: Styrets leder
- Marius Husby: Styremedlem
- Jorid Martinsen: Styremedlem
- Sigri Aurora Nilsen: Styremedlem
- Kris Cato Sara-Tohn: Styremedlem
- Mai-Britt Eira: Varamedlem
- Kåre Simensen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Amtmannsnesveien 101, 9515 Alta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.210 Materialgjenvinning
- Etablert: 16.03.2006
- Tidligere navn: VEFAS NÆRING AS (2006 til 2009)
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2006
- Revisor: [ENTER REVISJON FINNMARK AS](https://www.norscout.com/no/company/997397649-enter-revisjon-finnmark-as)
- Størrelse: Nr. 57 av 183 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Avfallshåndtering fra næringsvsvirksomheter. Arbeide for avfallsminimering, ombruk, gjenvinning og forsvarlig sluttbehandling av avfall. Selskapet skal være pådriver for å fremme gode miljømessige løsninger for avfall.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 09.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000528327&sokeverdi=989694332&spraak=nb)
- 03.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000771325&sokeverdi=989694332&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 17.06.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,25 mill. kr
- 19.11.2025: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,38 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FINNMARK GJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/979940475-finnmark-gjenvinning-as) | Alta | 7 | 19,9 mill. kr | +8,9 % |
| [RENO-INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/935194547-reno-invest-as) | Alta | - | 0 kr | - |
| [NEW WEST GIPSGJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/919328312-new-west-gipsgjenvinning-as) | Holmestrand | 18 | 21 mill. kr | −17,1 % |
| [METALLCO TRONDHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/990078009-metallco-trondheim-as) | Oslo | 16 | 120 mill. kr | +2,6 % |
| [NORSK TEKSTILGJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/927458802-norsk-tekstilgjenvinning-as) | Sandefjord | 19 | 9,63 mill. kr | −54,6 % |
| [VIKING GJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/915071783-viking-gjenvinning-as) | Giske | 16 | 12,2 mill. kr | −6,0 % |
| [JAN STENERSEN TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/880574442-jan-stenersen-transport-as) | Tinn | 19 | 28,9 mill. kr | −2,2 % |
| [HARSCO METALS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/942453965-harsco-metals-norway-as) | Rana | 15 | 36,4 mill. kr | −9,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 10.07.2026.
