---
title: "HEIMDAL STORBILSENTER AS (989704095): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HEIMDAL STORBILSENTER AS i Trondheim hadde 101 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 22 ansatte. Daglig leder er Harald Vinsnesbakk. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989704095-heimdal-storbilsenter-as"
---

# HEIMDAL STORBILSENTER AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Trondheim · Etablert 2006

- Org.nr: 989 704 095
- Telefon: 72 84 11 00
- E-post: post@heimdalstorbilsenter.no
- Nettsted: [heimdalstorbilsenter.no](https://heimdalstorbilsenter.no)
- Daglig leder: Harald Vinsnesbakk (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 101 mill. kr (+33,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 10,4 mill. kr (Margin 10,3 %)
- Ansatte: 22 (Uendret siden desember 2025)

## Ansatte

- november 2025: 23
- desember 2025: 22
- januar 2026: 21
- mars 2026: 22
- september 2026: 21
- oktober 2026: 22

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 25,0 % (meget god). Opp fra 14,0 % i 2024
- Likviditet: 1,43 (tilfredsstillende). Ned fra 1,81 i 2024
- Soliditet: 26,4 % (god). Opp fra 11,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 24,6 % | 20,7 % | 14,0 % | 25,0 % |
| Driftsmargin | 10,2 % | 9,6 % | 8,9 % | 6,9 % | 10,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 62,3 % | - | - | 121,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,53 | 1,65 | 1,81 | 1,43 |
| Soliditet | 57,3 % | 23,1 % | - | 11,3 % | 26,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 3,3 | - | 7,9 | 2,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 50 258 | 70 603 | 77 173 | 75 553 | 100 677 |
| Driftsresultat | 5 114 | 6 757 | 6 863 | 5 224 | 10 360 |
| Årsresultat | 4 284 | 5 037 | 5 246 | 3 411 | 7 881 |
| Driftsmargin | 10,2 % | 9,6 % | 8,9 % | 6,9 % | 10,3 % |
| Sum gjeld | 10 157 | 24 663 | 31 949 | 36 521 | 33 447 |
| Sum driftskostnader | 45 144 | - | - | 70 329 | 90 317 |
| Finansresultat | 309 | - | - | −830 | −245 |
| Resultat før skatt | - | 6 546 | 6 727 | 4 394 | 10 115 |
| Anleggsmidler | 790 | 475 | 1 412 | 796 | 10 609 |
| Omløpsmidler | - | 31 582 | 35 178 | 40 366 | 34 859 |
| Sum eiendeler | 23 765 | 32 057 | 36 590 | 41 162 | 45 468 |
| Egenkapital | 13 608 | 7 395 | - | 4 641 | 12 022 |
| Kortsiktig gjeld | - | 20 687 | 21 319 | 22 328 | 24 454 |
| Langsiktig gjeld | - | 3 976 | 10 630 | 14 193 | 8 992 |

## Ledelse og styre

- Harald Vinsnesbakk: Daglig leder og styrets leder
- Frode Gaare: Styremedlem
- Kjetil Sjøflot: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Brøttemsvegen 811A, 7540 Klæbu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 30.03.2006
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2007
- Revisor: [REVISJONSFIRMAET LEIF LANGØ AS](https://www.norscout.com/no/company/971654104-revisjonsfirmaet-leif-lango-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 177 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Skadereprasjon av tunge og lette kjøretøy, og påbygg på lastebiler.

## Siste endringer

- 09.09.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 09.09.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000737933&sokeverdi=989704095&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000474353&sokeverdi=989704095&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000513352&sokeverdi=989704095&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ANDR. L. RIIS AS](https://www.norscout.com/no/company/938536562-andr-l-riis-as) | Trondheim | 24 | 79,2 mill. kr | +42 % |
| [INTAKT BILSKADE DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/931226347-intakt-bilskade-drift-as) | Trondheim | 21 | 19,5 mill. kr | +14,4 % |
| [BILCENTRUM AS](https://www.norscout.com/no/company/836883772-bilcentrum-as) | Trondheim | 25 | 86,2 mill. kr | −7,1 % |
| [SULLAND TRONDHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/914201101-sulland-trondheim-as) | Trondheim | 19 | 112 mill. kr | +19,3 % |
| [KLETT DEKK AS](https://www.norscout.com/no/company/915972527-klett-dekk-as) | Trondheim | 27 | 110 mill. kr | +34,8 % |
| [ROSTEN BILVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/963106084-rosten-bilverksted-as) | Trondheim | 14 | 22 mill. kr | +2,6 % |
| [NARDO OG MELHUS BILSKADE AS](https://www.norscout.com/no/company/923602488-nardo-og-melhus-bilskade-as) | Trondheim | 30 | 51,4 mill. kr | −6,1 % |
| [RANHEIM BILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/921332386-ranheim-bilservice-as) | Trondheim | 14 | 15,2 mill. kr | +14 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
