---
title: "SKIEN CONTAINERSERVICE AS (989867237): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SKIEN CONTAINERSERVICE AS i Skien hadde 15,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Jørgen Bøhle. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989867237-skien-containerservice-as"
---

# SKIEN CONTAINERSERVICE AS

Innsamling av ikke-farlig avfall · Skien · Etablert 2006

- Org.nr: 989 867 237
- Telefon: 915 50 910
- Daglig leder: Jørgen Bøhle (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 15,8 mill. kr (+14,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 402 000 kr (Margin 2,5 %)
- Ansatte: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,1 % (meget god). Opp fra 17,4 % i 2024
- Likviditet: 1,49 (tilfredsstillende). Opp fra 1,22 i 2024
- Soliditet: 39,8 % (god). Opp fra 22,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −16,6 % | 3,4 % | 17,4 % | 19,1 % |
| Driftsmargin | −1,0 % | −5,1 % | 0,8 % | 4,1 % | 2,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 5,2 % | 97,0 % | 57,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,02 | 1,22 | 1,49 |
| Soliditet | 23,6 % | 8,1 % | 8,8 % | 22,8 % | 39,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,2 | 11,4 | 10,4 | 3,4 | 1,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 539 | 12 409 | 12 848 | 13 739 | 15 771 |
| Driftsresultat | −125 | −628 | 100 | 565 | 402 |
| Årsresultat | −139 | −676 | 14 | 514 | 598 |
| Driftsmargin | −1,0 % | −5,1 % | 0,8 % | 4,1 % | 2,5 % |
| Sum gjeld | 3 033 | 2 971 | 2 839 | 2 665 | 2 093 |
| Sum driftskostnader | 12 664 | 13 037 | - | 13 174 | - |
| Finansresultat | −14 | −48 | - | −51 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 14 | 514 | 623 |
| Anleggsmidler | 446 | 288 | 247 | 195 | 361 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 866 | 3 255 | 3 115 |
| Sum eiendeler | 3 970 | 3 232 | 3 114 | 3 450 | 3 476 |
| Egenkapital | 937 | 261 | 274 | 785 | 1 383 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 819 | 2 665 | 2 093 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 20 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Jørgen Bøhle: Daglig leder og styrets leder
- Aina Bøhle: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Raset 46, 3735 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.110 Innsamling av ikke-farlig avfall
- Etablert: 15.05.2006
- Tidligere navn: HEISTAD TRAFIKKSENTER AS (2006 til 2012)
- Aksjekapital: 544 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2006
- Revisor: [SOLVANG REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/888048472-solvang-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ECIT FORRETNINGSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990945748-ecit-forretningspartner-as)
- Størrelse: Nr. 100 av 178 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive med transport og utleie av containere, løsmasser og lignende samt investering i eiendom og andre selskaper.

## Siste endringer

- 13.10.2026: Antall ansatte endret til 8
- 10.08.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 10.08.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000675393&sokeverdi=989867237&spraak=nb)
- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000659848&sokeverdi=989867237&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 16.04.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 221 500 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [2VS INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/925536792-2vs-invest-as) | Skien | - | 3,15 mill. kr | −17,8 % |
| [RETROPLAST AS](https://www.norscout.com/no/company/919665963-retroplast-as) | Skien | - | 2,6 mill. kr | +19,5 % |
| [FJELLKNATTEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926043153-fjellknatten-holding-as) | Skien | - | 200 000 kr | - |
| [POLYMERTRADE AS](https://www.norscout.com/no/company/925731641-polymertrade-as) | Skien | 11 | 47,2 mill. kr | −20,7 % |
| [TELEMARK MASSEMOTTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/822718302-telemark-massemottak-as) | Skien | - | 4,81 mill. kr | −1,4 % |
| [POLYMERTRADE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925791172-polymertrade-holding-as) | Skien | - | 0 kr | - |
| [PF INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989037005-pf-invest-as) | Skien | - | 0 kr | - |
| [KLM MILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/877172112-klm-miljo-as) | Eidsvoll | 8 | 17,5 mill. kr | −38,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
