---
title: "CARL BACHÉR AS (989882953): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CARL BACHÉR AS i Etnedal hadde 21,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Marit Bachér. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989882953-carl-bacher-as"
---

# CARL BACHÉR AS

Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · Etnedal · Etablert 2006

- Org.nr: 989 882 953
- Daglig leder: Marit Bachér (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21,5 mill. kr (+3,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 863 701 kr (Margin 4,0 %)
- Ansatte: 10 (Opp fra 6 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 6
- februar 2026: 5
- april 2026: 6
- juni 2026: 7
- juli 2026: 9
- oktober 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,1 % (tilfredsstillende). Opp fra 2,2 % i 2024
- Likviditet: 6,73 (meget god). Opp fra 5,61 i 2024
- Soliditet: 88,9 % (meget god). Opp fra 87,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 25,2 % | 2,2 % | 9,1 % |
| Driftsmargin | 7,3 % | −0,4 % | 1,8 % | −1,6 % | 4,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 2,5 % | 10,3 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,67 | 5,93 | 5,61 | 6,73 |
| Soliditet | - | - | 88,3 % | 87,6 % | 88,9 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,1 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 31 943 | 19 124 | 19 250 | 20 770 | 21 503 |
| Driftsresultat | 2 320 | −73 | 354 | −335 | 864 |
| Årsresultat | 2 928 | −57 | 3 315 | 383 | 1 153 |
| Driftsmargin | 7,3 % | −0,4 % | 1,8 % | −1,6 % | 4,0 % |
| Sum gjeld | - | 2 203 | 1 756 | 1 776 | 1 718 |
| Sum driftskostnader | 29 624 | - | 18 896 | 21 105 | 20 640 |
| Finansresultat | - | - | 3 050 | 653 | 493 |
| Resultat før skatt | - | −68 | 3 404 | 318 | 1 357 |
| Anleggsmidler | - | 6 492 | 5 729 | 4 823 | 4 372 |
| Omløpsmidler | - | 5 599 | 9 230 | 9 538 | 11 084 |
| Sum eiendeler | - | 12 091 | 14 958 | 14 362 | 15 456 |
| Egenkapital | - | - | 13 202 | 12 585 | 13 738 |
| Kortsiktig gjeld | - | 2 093 | 1 557 | 1 699 | 1 646 |
| Langsiktig gjeld | - | 110 | 199 | 78 | 72 |

## Ledelse og styre

- Marit Bachér: Daglig leder og styremedlem
- Øyvind Bachér: Styrets leder
- Bjørn Bachèr: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Steinsetbygda, 2890 Etnedal
- Postadresse: Fagerlund, 2890 Etnedal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.110 Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler
- Etablert: 08.05.2006
- Aksjekapital: 400 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2006
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [NORGESGRUPPEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/883743512-norgesgruppen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 323 av 2 780 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Dagligvarehandel, investering i andre virksomheter og fast eiendom samt alt hva hermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000450315&sokeverdi=989882953&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000577539&sokeverdi=989882953&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [Syver Øverli A/S](https://www.norscout.com/no/company/946070335-syver-overli-a-s) | Etnedal | 15 | 15,3 mill. kr | −3,7 % |
| [BYGDEBØRSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926516345-bygdeborsen-as) | Etnedal | 6 | 1,22 mill. kr | +11,5 % |
| [ETNEDAL MAT OG BENSIN AS](https://www.norscout.com/no/company/934144252-etnedal-mat-og-bensin-as) | Etnedal | 9 | 4,08 mill. kr | - |
| [ETNEDAL BYGGSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/992047070-etnedal-byggsenter-as) | Etnedal | 6 | 16,3 mill. kr | −10,4 % |
| [UKGOLFEN AS](https://www.norscout.com/no/company/994092960-ukgolfen-as) | Etnedal | - | 51 792 kr | - |
| [CONSTRUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/928214745-construction-as) | Etnedal | - | 0 kr | - |
| [AUKRA LAVPRIS AS](https://www.norscout.com/no/company/976719921-aukra-lavpris-as) | Aukra | 10 | 21,5 mill. kr | −0,7 % |
| [ILA MATHUS AS](https://www.norscout.com/no/company/922655545-ila-mathus-as) | Oslo | 10 | 21,5 mill. kr | +4,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
