---
title: "KNUDSEN DØRFABRIKK AS (989903314): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KNUDSEN DØRFABRIKK AS i Etne hadde 46,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 31 ansatte. Daglig leder er Roar Knudsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989903314-knudsen-dorfabrikk-as"
---

# KNUDSEN DØRFABRIKK AS

Produksjon av dører og vinduer i tre · Etne · Etablert 2006

- Org.nr: 989 903 314
- Telefon: 53 75 51 44
- E-post: post@rknudsen.no
- Nettsted: [dørfabrikk.no](https://www.dørfabrikk.no)
- Daglig leder: Roar Knudsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 46,2 mill. kr (+1,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,43 mill. kr (Margin 3,1 %)
- Ansatte: 31 (Ned fra 37 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 37
- desember 2025: 35
- januar 2026: 34
- februar 2026: 32
- mars 2026: 31
- mai 2026: 32
- august 2026: 31

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,9 % (svak). Ned fra 6,7 % i 2024
- Likviditet: 2,52 (meget god). Opp fra 2,13 i 2024
- Soliditet: 66,3 % (meget god). Opp fra 61,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,5 % | 1,1 % | 6,7 % | 5,9 % |
| Driftsmargin | 9,3 % | 9,6 % | 0,2 % | 3,7 % | 3,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 32,4 % | 0,2 % | 9,1 % | 7,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,00 | 1,98 | 2,03 | 2,13 | 2,52 |
| Soliditet | 64,0 % | 66,1 % | 61,3 % | 61,2 % | 66,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,5 | 0,6 | 0,6 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 40 678 | 48 783 | 46 681 | 45 460 | 46 187 |
| Driftsresultat | 3 802 | 4 705 | 108 | 1 685 | 1 434 |
| Årsresultat | 2 992 | 3 662 | 56 | 1 258 | 1 102 |
| Driftsmargin | 9,3 % | 9,6 % | 0,2 % | 3,7 % | 3,1 % |
| Sum gjeld | 7 370 | 8 174 | 10 097 | 10 965 | 8 782 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 43 776 | - |
| Finansresultat | - | - | - | −165 | - |
| Resultat før skatt | 3 824 | 4 702 | 34 | 1 519 | 1 308 |
| Anleggsmidler | 5 758 | 7 964 | 11 364 | 10 292 | 9 627 |
| Omløpsmidler | 14 706 | 16 167 | 14 745 | 17 943 | 16 429 |
| Sum eiendeler | 20 465 | 24 131 | 26 109 | 28 236 | 26 055 |
| Egenkapital | 13 095 | 15 956 | 16 013 | 17 270 | 17 274 |
| Kortsiktig gjeld | 7 370 | 8 174 | 7 247 | 8 415 | 6 532 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 2 850 | 2 550 | 2 250 |

## Ledelse og styre

- Roar Knudsen: Daglig leder og styremedlem
- Ingvild Jensen: Styrets leder
- Stig Knudsen: Styremedlem
- Espen Liep Fjeldtvedt: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tjellevegen 35, 5593 Skånevik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.250 Produksjon av dører og vinduer i tre
- Etablert: 01.06.2006
- Tidligere navn: RAGNAR KNUDSEN TREVAREFABRIKK AS (2006 til 2011)
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2006
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [ECIT FORRETNINGSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990945748-ecit-forretningspartner-as)
- Størrelse: Nr. 26 av 103 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Snekkervirksomhet, spesielt rettet inn mot produksjon av dører og investering i aksjer.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000665003&sokeverdi=989903314&spraak=nb)
- 22.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000753122&sokeverdi=989903314&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000572001&sokeverdi=989903314&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NERVIK SAG AS](https://www.norscout.com/no/company/834541092-nervik-sag-as) | Etne | - | 0 kr | - |
| [BYKLE VINDU AS](https://www.norscout.com/no/company/983742440-bykle-vindu-as) | Bykle | 32 | 75,2 mill. kr | +3,1 % |
| [JOHNSEN GLASS VINDUSFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/985195455-johnsen-glass-vindusfabrikk-as) | Øygarden | 29 | 53,7 mill. kr | +9,4 % |
| [H-VINDUET BAUGE AS](https://www.norscout.com/no/company/956574854-h-vinduet-bauge-as) | Kinn | 34 | 52 mill. kr | +4,8 % |
| [DØRFABRIKKEN VATNESTRØM AS](https://www.norscout.com/no/company/994405667-dorfabrikken-vatnestrom-as) | Iveland | 25 | 32,7 mill. kr | +10,9 % |
| [FØRRE TREVAREFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/954238415-forre-trevarefabrikk-as) | Tysvær | 39 | 58,4 mill. kr | +12,6 % |
| [LYSSAND-FREKHAUG AS](https://www.norscout.com/no/company/988381063-lyssand-frekhaug-as) | Bergen | 24 | 342 mill. kr | +9,4 % |
| [AS JØMNA BRUG](https://www.norscout.com/no/company/913254368-as-jomna-brug) | Elverum | 40 | 66,3 mill. kr | +4,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
