---
title: "NORSK MATRETUR AS (990006431): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORSK MATRETUR AS i Lørenskog hadde 32,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Ole Haug. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/990006431-norsk-matretur-as"
---

# NORSK MATRETUR AS

Innsamling av ikke-farlig avfall · Lørenskog · Etablert 2006

- Org.nr: 990 006 431
- Daglig leder: Ole Haug (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 32,4 mill. kr (+1,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 10,6 mill. kr (Margin 32,5 %)
- Ansatte: 9 (Opp fra 6 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 6
- februar 2026: 7
- mars 2026: 8
- oktober 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,4 % (meget god). Ned fra 30,5 % i 2024
- Likviditet: 3,65 (meget god). Ned fra 5,16 i 2024
- Soliditet: 74,2 % (meget god). Ned fra 81,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 30,5 % | 17,4 % |
| Driftsmargin | 44,1 % | 50,9 % | 32,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 38,0 % | 22,2 % |
| Likviditetsgrad | 4,24 | 5,16 | 3,65 |
| Soliditet | 78,0 % | 81,7 % | 74,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,2 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 27 918 | 32 073 | 32 430 |
| Driftsresultat | 12 309 | 16 325 | 10 551 |
| Årsresultat | 10 210 | 13 805 | 9 438 |
| Driftsmargin | 44,1 % | 50,9 % | 32,5 % |
| Sum gjeld | 11 770 | 11 568 | 19 508 |
| Sum driftskostnader | 15 609 | 15 748 | 21 879 |
| Finansresultat | 771 | 1 381 | 1 365 |
| Resultat før skatt | 13 081 | 17 706 | 11 916 |
| Anleggsmidler | 3 991 | 5 252 | 5 552 |
| Omløpsmidler | 49 518 | 57 860 | 69 938 |
| Sum eiendeler | 53 509 | 63 112 | 75 490 |
| Egenkapital | 41 740 | 51 545 | 55 983 |
| Kortsiktig gjeld | 11 687 | 11 208 | 19 154 |
| Langsiktig gjeld | 83 | 360 | 353 |

## Ledelse og styre

- Ole Haug: Daglig leder og styrets leder
- Ingrid Haug: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Nes Gård, Nordliveien 181, 1475 Finstadjordet
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.110 Innsamling av ikke-farlig avfall
- Etablert: 15.06.2006
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2006
- Revisor: [MYRDAHL OG SVEEN AS](https://www.norscout.com/no/company/942254962-myrdahl-og-sveen-as)
- Regnskapsfører: [BLAKER REGNSKAPSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/959095086-blaker-regnskapskontor-as)
- Størrelse: Nr. 74 av 178 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Håndtere innsamling, foredling, utnyttelse og salg av matavfall samt å engasjere seg i annen næringsvirksomhet av enhver art, herunder deltakelse i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000604462&sokeverdi=990006431&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RETUR NÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/921725256-retur-naering-as) | Lørenskog | 40 | 61,7 mill. kr | +10,9 % |
| [SØPPELBUD AS](https://www.norscout.com/no/company/822124402-soppelbud-as) | Lørenskog | - | 0 kr | - |
| [RAGN SELLS AS](https://www.norscout.com/no/company/952187627-ragn-sells-as) | Lørenskog | 453 | 2,37 mrd. kr | +2,1 % |
| [RAGN-SELLS AUTOPARTS AS](https://www.norscout.com/no/company/913753623-ragn-sells-autoparts-as) | Lørenskog | 81 | 301 mill. kr | +85,8 % |
| [NGIR NÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/932316072-ngir-naering-as) | Alver | 9 | 79,2 mill. kr | - |
| [SIRKLA RESSURS AS](https://www.norscout.com/no/company/913660323-sirkla-ressurs-as) | Sogndal | 9 | 26,7 mill. kr | +13,4 % |
| [ØST MILJØBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/932958953-ost-miljobygg-as) | Oslo | 10 | 8,67 mill. kr | - |
| [FUNDER RENOVASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/897930242-funder-renovasjon-as) | Drammen | 9 | 19,2 mill. kr | +0,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
