---
title: "BALLSTADVÆRING AS (990034168): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BALLSTADVÆRING AS i Vestvågøy hadde 28,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Tor Inge Nilsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/990034168-ballstadvaering-as"
---

# BALLSTADVÆRING AS

Fiske og fangst i sjø · Vestvågøy

- Org.nr: 990 034 168
- Daglig leder: Tor Inge Nilsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 28,3 mill. kr (+13,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 9,39 mill. kr (Margin 33,1 %)
- Etablert: 2006

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,3 % (tilfredsstillende). Opp fra 6,9 % i 2024
- Likviditet: 3,18 (meget god). Opp fra 2,54 i 2024
- Soliditet: 22,9 % (god). Opp fra 19,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,3 % | 10,2 % | 6,9 % | 9,3 % |
| Driftsmargin | 23,0 % | 25,8 % | 34,6 % | 27,7 % | 33,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 22,2 % | 32,9 % | 10,7 % | 23,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,60 | 2,97 | 2,57 | 2,54 | 3,18 |
| Soliditet | 12,9 % | 15,1 % | 18,0 % | 19,0 % | 22,9 % |
| Gjeldsgrad | 6,8 | 5,6 | 4,6 | 4,3 | 3,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 23 891 | 28 514 | 32 500 | 24 993 | 28 320 |
| Driftsresultat | 5 494 | 7 346 | 11 253 | 6 922 | 9 388 |
| Årsresultat | 2 232 | 2 811 | 5 006 | 1 768 | 4 231 |
| Driftsmargin | 23 % | 25,8 % | 34,6 % | 27,7 % | 33,1 % |
| Sum gjeld | 103 779 | 98 714 | 99 068 | 92 613 | 85 997 |
| Sum driftskostnader | - | - | 21 247 | 18 071 | 18 932 |
| Finansresultat | - | - | −4 791 | −4 604 | −3 928 |
| Resultat før skatt | 2 890 | 3 643 | 6 462 | 2 318 | 5 460 |
| Anleggsmidler | 107 937 | 103 533 | 104 830 | 99 527 | 94 604 |
| Omløpsmidler | 11 167 | 12 718 | 15 980 | 14 797 | 16 935 |
| Sum eiendeler | 119 104 | 116 251 | 120 810 | 114 324 | 111 539 |
| Egenkapital | 15 325 | 17 537 | 21 743 | 21 711 | 25 542 |
| Kortsiktig gjeld | 4 290 | 4 279 | 6 221 | 5 829 | 5 325 |
| Langsiktig gjeld | 99 488 | 94 435 | 92 846 | 86 784 | 80 672 |

## Ledelse og styre

- Tor Inge Nilsen: Daglig leder og styrets leder
- Karl Johan Nilsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Linesettet 21, 8373 Ballstad
- Postadresse: Postboks 283, 8376 Leknes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.110 Fiske og fangst i sjø
- Etablert: 30.05.2006
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2006
- Revisor: [NORDNORSK REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/936929443-nordnorsk-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/851987142-sparebank-1-regnskapshuset-nord-norge-as)
- Størrelse: Nr. 252 av 2 105 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fiske

## Siste endringer

- 15.09.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 15.09.2026: Aksjekapital endret
- 15.08.2026: Aksjekapital endret
- 15.08.2026: Kapitalforhøyelse registrert

## Kunngjøringer

- 10.10.2026: [Fisjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000794127&sokeverdi=990034168&spraak=nb)
- 24.09.2026: [Godkjent mellombalanse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000759954&sokeverdi=990034168&spraak=nb)
- 15.09.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000744481&sokeverdi=990034168&spraak=nb)
- 15.09.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000744482&sokeverdi=990034168&spraak=nb)
- 15.08.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000695584&sokeverdi=990034168&spraak=nb)
- 15.08.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000695585&sokeverdi=990034168&spraak=nb)
- 15.08.2026: [Gjennomføring av fisjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000695583&sokeverdi=990034168&spraak=nb)
- 11.06.2026: [Fisjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000373174&sokeverdi=990034168&spraak=nb)
- 26.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000301843&sokeverdi=990034168&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ROWENTA AS](https://www.norscout.com/no/company/823750102-rowenta-as) | Vestvågøy | - | 118 mill. kr | +13,3 % |
| [JOKER FISK AS](https://www.norscout.com/no/company/919471778-joker-fisk-as) | Vestvågøy | - | 21,1 mill. kr | +6,3 % |
| [NORDLAND HAVFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/916606605-nordland-havfiske-as) | Vestvågøy | - | 1,06 mrd. kr | +22 % |
| [BALLSTADØY FISKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/922758824-ballstadoy-fiskeri-as) | Vestvågøy | - | 17,9 mill. kr | +15,6 % |
| [MARKUSSEN MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/927426994-markussen-maskin-as) | Vestvågøy | 5 | 7,69 mill. kr | −4,9 % |
| [STAMSUNDVÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/822927092-stamsundvaering-as) | Vestvågøy | - | 16,5 mill. kr | +38,6 % |
| [STEINFJORDFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/922078718-steinfjordfisk-as) | Vestvågøy | 9 | 50,6 mill. kr | −36,4 % |
| [HÅKONSEN FISKERIER AS](https://www.norscout.com/no/company/921853114-hakonsen-fiskerier-as) | Vestvågøy | - | 10,2 mill. kr | +4,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.09.2026.
