---
title: "VISIT VALDRES AS (990057494): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VISIT VALDRES AS i Nord-Aurdal hadde 5,04 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Merete Hovi. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/990057494-visit-valdres-as"
---

# VISIT VALDRES AS

Aktiviteter utført av turistkontorer og destinasjonsselskaper · Nord-Aurdal · Etablert 2006

- Org.nr: 990 057 494
- Telefon: 61 35 94 10
- E-post: info@valdres.no
- Nettsted: [valdres.no](https://www.valdres.no)
- Daglig leder: Merete Hovi

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,04 mill. kr (−3,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −217 602 kr (Margin −4,3 %)
- Ansatte: 6

## Ansatte

- august 2026: 5
- september 2026: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −5,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 2,3 % i 2024
- Likviditet: 3,89 (meget god). Opp fra 3,06 i 2024
- Soliditet: 74,6 % (meget god). Opp fra 67,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,5 % | 1,4 % | 2,3 % | −5,9 % |
| Driftsmargin | 2,1 % | 1,2 % | 1,0 % | 1,3 % | −4,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 2,4 % | 3,7 % | −8,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,31 | 3,06 | 3,89 |
| Soliditet | 51,6 % | 55,3 % | 57,2 % | 67,6 % | 74,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,8 | 0,7 | 0,5 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 974 | 5 438 | 5 495 | 5 242 | 5 037 |
| Driftsresultat | 105 | 65 | 54 | 67 | −218 |
| Årsresultat | 93 | 54 | 43 | 68 | −197 |
| Driftsmargin | 2,1 % | 1,2 % | 1,0 % | 1,3 % | −4,3 % |
| Sum gjeld | 2 143 | 1 886 | 1 777 | 1 171 | 765 |
| Sum driftskostnader | 4 869 | 5 373 | 5 442 | 5 175 | 5 255 |
| Finansresultat | 108 | 69 | 4 | 22 | 20 |
| Resultat før skatt | - | - | 57 | 89 | −197 |
| Anleggsmidler | 80 | 99 | 52 | 38 | 35 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 104 | 3 579 | 2 978 |
| Sum eiendeler | 4 424 | 4 222 | 4 155 | 3 617 | 3 013 |
| Egenkapital | 2 281 | 2 335 | 2 378 | 2 446 | 2 249 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 777 | 1 171 | 765 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Merete Hovi: Daglig leder
- Mari Pernille Ødegård: Styrets leder
- Eivind Snorre Brenna: Styremedlem
- Olav Kristian Huseby: Styremedlem
- Elisa Sevilla Ulfstedt: Styremedlem
- Geir Hansen: Styremedlem
- Frode Rolandsgard: Styremedlem
- Magnus Kvame: Styremedlem
- Tone Eggum: Styremedlem
- Maria Spjøtvoll: Styremedlem
- Eirik Rogn: Styremedlem
- Olav Hansen: Varamedlem
- Christian Nicolay Flaaten: Varamedlem
- Nils Georg Vogt: Varamedlem
- Lene Helland: Varamedlem
- Mikael Fønhus: Varamedlem
- Jørgen Kvam: Varamedlem
- Malene Sandvik: Varamedlem
- Kjell Magne Kvale: Varamedlem
- Erlend Nikolai Berg: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Jernbanevegen 7, 2900 Fagernes
- Postadresse: Postboks 203, 2901 Fagernes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 79.901 Aktiviteter utført av turistkontorer og destinasjonsselskaper
- Etablert: 30.06.2006
- Tidligere navn: VALDRES DESTINASJON AS (2006 til 2015)
- Aksjekapital: 1 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2006
- Regnskapsfører: [ACCOUNTOR VALDRES OG LAND AS](https://www.norscout.com/no/company/988847798-accountor-valdres-og-land-as)
- Størrelse: Nr. 42 av 79 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Være et verktøy for at Valdres skal nå sin visjon om å være Norges mest attraktive besøks- og opplevelsesregion gjennom fire årstider. Dette innebærer å være en felles serviceorganisasjon for all næringsvirksomhet i Valdres og omegn. Virkemidlene som skal tas i brukt for å oppnå målsettingen: 1. Visit Valdres har som formål å styrke regionens verdiskapning i form av å tiltrekke flere besøkende til Valdres. 2. Visit Valdres skal arbeide mot en felles forståelse for, og utvikle Valdres som en sterk regional merkevare. 3. Visit Valdres skal påvirke næringspolitisk for å skape gode rammebetingelser for sine medlemmer. 4. Visit Valdres skal ha fokus på kompetanse- og nettverksbygging. 5. Visit Valdres skal legge til rette for utviklingen av regionale opplevelsesprodukter, konsepter og løsninger i samarbeid med medlemsbedriftene og eierne. 6. Visit Valdres skal være en sentral aktør og pådriver i forhold til utvikling av Valdresregionen i en bærekraftig retning, innenfor områdene: (1) bevaring og bruk av natur, kultur og miljø, (2) styrking av sosialeverdier og (3) økonomisk levedyktighet.

## Siste endringer

- 13.08.2026: Styret endret
- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 13.08.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000688395&sokeverdi=990057494&spraak=nb)
- 13.08.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000688394&sokeverdi=990057494&spraak=nb)
- 22.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000588916&sokeverdi=990057494&spraak=nb)
- 28.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000638203&sokeverdi=990057494&spraak=nb)
- 17.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000595534&sokeverdi=990057494&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JVB TRAVEL AS](https://www.norscout.com/no/company/921093527-jvb-travel-as) | Nord-Aurdal | 12 | 14,7 mill. kr | +17,7 % |
| [JOTUNHEIMEN MOUNTAINGUIDE AS](https://www.norscout.com/no/company/834100932-jotunheimen-mountainguide-as) | Nord-Aurdal | - | 650 523 kr | - |
| [HANSEREISER AS](https://www.norscout.com/no/company/979950675-hansereiser-as) | Nord-Aurdal | - | 0 kr | - |
| [NORBUSS AS](https://www.norscout.com/no/company/935852099-norbuss-as) | Nord-Aurdal | - | - | - |
| [VISIT NORDFJORD AS](https://www.norscout.com/no/company/968397478-visit-nordfjord-as) | Stryn | 6 | 5,41 mill. kr | +2,0 % |
| [EXPLORATIVE AS](https://www.norscout.com/no/company/990658471-explorative-as) | Steinkjer | 6 | 4,47 mill. kr | −15,7 % |
| [VISIT HAMMERFEST AS](https://www.norscout.com/no/company/954361403-visit-hammerfest-as) | Hammerfest | 6 | 6,32 mill. kr | −4,4 % |
| [SIGDAL UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/984049854-sigdal-utvikling-as) | Sigdal | 6 | 3,54 mill. kr | −14 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
