---
title: "MAHELA AS (990222894): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MAHELA AS i Lyngdal hadde 4,08 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jørn Håland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/990222894-mahela-as"
---

# MAHELA AS

Utleie av egen eller leid fast eiendom · Lyngdal

- Org.nr: 990 222 894
- Telefon: 38 33 49 00
- Daglig leder: Jørn Håland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,08 mill. kr (+12,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,17 mill. kr (Margin 126,7 %)
- Etablert: 2006

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,1 % (god). Opp fra 6,3 % i 2024
- Likviditet: 0,69 (svak). Ned fra 21,88 i 2024
- Soliditet: 37,3 % (god). Opp fra 14,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,9 % | 4,9 % | 6,3 % | 10,1 % |
| Driftsmargin | 51,5 % | 54,9 % | 53,0 % | 63,3 % | 126,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 4,2 % | 5,2 % | 21,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 7,40 | 21,88 | 0,69 |
| Soliditet | 23,3 % | 24,5 % | 27,5 % | 14,4 % | 37,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,3 | 3,1 | 2,6 | 5,9 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 627 | 3 345 | 3 277 | 3 643 | 4 082 |
| Driftsresultat | 1 869 | 1 835 | 1 738 | 2 305 | 5 174 |
| Årsresultat | 803 | 762 | 309 | 318 | 2 482 |
| Driftsmargin | 51,5 % | 54,9 % | 53 % | 63,3 % | 126,7 % |
| Sum gjeld | 29 373 | 28 033 | 25 772 | 35 340 | 39 230 |
| Sum driftskostnader | 1 758 | 1 510 | 1 540 | 1 338 | −1 092 |
| Finansresultat | −839 | −857 | −1 340 | −1 898 | −1 992 |
| Resultat før skatt | - | - | 397 | 408 | 3 181 |
| Anleggsmidler | 33 220 | 32 207 | 31 336 | 27 739 | 50 663 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 221 | 13 549 | 11 954 |
| Sum eiendeler | 38 280 | 37 115 | 35 557 | 41 288 | 62 617 |
| Egenkapital | 8 907 | 9 082 | 9 785 | 5 948 | 23 387 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 570 | 619 | 17 353 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 25 201 | 34 721 | 21 878 |

## Ledelse og styre

- Jørn Håland: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Industriveien 3, 4580 Lyngdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendom
- Etablert: 28.08.2006
- Aksjekapital: 1 800 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2006
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [KRAFT RÅDGIVNING OG ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/919886684-kraft-radgivning-og-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 9 682 av 46 427 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp, salg, drift og utvikling av fast eiendom og alt som står i den forbindelse.

## Siste endringer

- 10.04.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 15.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000383777&sokeverdi=990222894&spraak=nb)
- 15.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000383776&sokeverdi=990222894&spraak=nb)
- 02.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000089556&sokeverdi=990222894&spraak=nb)
- 01.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000768278&sokeverdi=990222894&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000664287&sokeverdi=990222894&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,28 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LINDESNES HOTELL AS](https://www.norscout.com/no/company/999647561-lindesnes-hotell-as) | Lyngdal | - | 4,27 mill. kr | +23 % |
| [SENTRUMSGÅRDEN LYNGDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/889921382-sentrumsgarden-lyngdal-as) | Lyngdal | - | 4,08 mill. kr | −56,2 % |
| [BILGRUPPEN SØR EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/915089542-bilgruppen-sor-eiendom-as) | Lyngdal | - | 4,51 mill. kr | +2,4 % |
| [RUNES EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/979605749-runes-eiendom-as) | Lyngdal | - | 3,71 mill. kr | +1,2 % |
| [BRISEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/989134701-brisen-eiendom-as) | Lyngdal | - | 4,57 mill. kr | −9,6 % |
| [KIRKEVEIEN 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/989085581-kirkeveien-2-as) | Lyngdal | - | 3,69 mill. kr | - |
| [BÅLY AS](https://www.norscout.com/no/company/990787565-baly-as) | Lyngdal | - | 4,95 mill. kr | - |
| [SKRUMOEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/990737061-skrumoen-eiendom-as) | Lyngdal | - | 3,47 mill. kr | −19,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Eiendomsselskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/bergen)
- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Eiendomsselskaper i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/kristiansand)
- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
