---
title: "ESPAN AS (990362459): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ESPAN AS i Færder hadde 3,03 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/990362459-espan-as"
---

# ESPAN AS

Uoppgitt · Færder

- Org.nr: 990 362 459
- Telefon: 33 32 29 92
- Styreleder: Niels Endre Espeland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,03 mill. kr (+136,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,6 mill. kr (Margin 85,9 %)
- Etablert: 2006

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,9 % (god). Opp fra 3,7 % i 2024
- Likviditet: 232,77 (meget god). Opp fra 13,92 i 2024
- Soliditet: 95,3 % (meget god). Opp fra 88,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,7 % | 10,9 % |
| Driftsmargin | 61,9 % | 63,5 % | 85,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 3,9 % | 11,7 % |
| Likviditetsgrad | 224,79 | 13,92 | 232,77 |
| Soliditet | 99,6 % | 88,7 % | 95,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,1 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 085 | 1 281 | 3 032 |
| Driftsresultat | 671 | 814 | 2 605 |
| Årsresultat | 678 | 813 | 2 565 |
| Driftsmargin | 61,9 % | 63,5 % | 85,9 % |
| Sum gjeld | 93 | 2 636 | 1 159 |
| Sum driftskostnader | 414 | 467 | 427 |
| Finansresultat | 7 | −1 | −39 |
| Resultat før skatt | 678 | 813 | 2 565 |
| Anleggsmidler | 683 | 683 | 683 |
| Omløpsmidler | 20 815 | 22 672 | 23 759 |
| Sum eiendeler | 21 498 | 23 355 | 24 443 |
| Egenkapital | 21 406 | 20 719 | 23 284 |
| Kortsiktig gjeld | 93 | 1 628 | 102 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 1 008 | 1 057 |

## Ledelse og styre

- Niels Endre Espeland: Styrets leder
- Sigurd Rolf Espeland: Styremedlem
- Kristin Espeland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Niels Endre Espeland, Jacob Tiedemanns vei 5C, 3120 Nøtterøy
- Postadresse: Jacob Tiedemanns vei 5C, 3120 Nøtterøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 03.10.2006
- Aksjekapital: 120 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [FORMUE ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/889990082-formue-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 552 av 6 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Forvaltning og kjøp og salg av eiendommer, børsnoterte og ikke børsnoterte aksjer, øvrige verdipapirer, samt deltagelse i andre virksomheter.

## Siste endringer

- 01.10.2026: Aksjekapital endret
- 01.10.2026: Daglig leder endret
- 15.05.2026: Ny postadresse
- 15.05.2026: Ny forretningsadresse
- 15.05.2026: Næringskode endret
- 15.05.2026: Formål endret
- 15.05.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 01.10.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000770261&sokeverdi=990362459&spraak=nb)
- 01.10.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000770260&sokeverdi=990362459&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000474442&sokeverdi=990362459&spraak=nb)
- 15.05.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000268496&sokeverdi=990362459&spraak=nb)
- 15.05.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000268497&sokeverdi=990362459&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SMILE DESIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/925395447-smile-design-as) | Færder | - | 3,64 mill. kr | - |
| [BEWA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/891825692-bewa-invest-as) | Færder | - | 2,88 mill. kr | +178,6 % |
| [JOWI AS](https://www.norscout.com/no/company/930453757-jowi-as) | Færder | - | 9,54 mill. kr | +68,5 % |
| [ANDEBUVEIEN 63 AS](https://www.norscout.com/no/company/995739011-andebuveien-63-as) | Færder | - | 2,78 mill. kr | −4,9 % |
| [ROPPESTADKOLLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/921027605-roppestadkollen-as) | Færder | - | 11,8 mill. kr | −74,3 % |
| [ALPETTE AS](https://www.norscout.com/no/company/895023612-alpette-as) | Færder | - | 1,94 mill. kr | 0,0 % |
| [MOVIK INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/920916899-movik-invest-as) | Færder | - | 1,28 mill. kr | −9,4 % |
| [TM HOLDINGS AS](https://www.norscout.com/no/company/924404639-tm-holdings-as) | Færder | - | 1,19 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 09.10.2026.
