---
title: "JÆREN PELSERI AS (990462380): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JÆREN PELSERI AS i Sola hadde 7,65 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Ove Oftedal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/990462380-jaeren-pelseri-as"
---

# JÆREN PELSERI AS

Beredning og farging av lær og pelsskinn · Sola

- Org.nr: 990 462 380
- Daglig leder: Ove Oftedal (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,65 mill. kr (+671,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 7,3 mill. kr (Margin 95,4 %)
- Etablert: 2006

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 133,3 % (meget god). Opp fra −12,0 % i 2024
- Likviditet: 30,52 (meget god). Opp fra 0,15 i 2024
- Soliditet: 82,5 % (meget god). Opp fra 35,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −12,0 % | 133,3 % |
| Driftsmargin | - | −33,9 % | 95,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −33,2 % | 184,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,29 | 0,15 | 30,52 |
| Soliditet | 54,6 % | 35,6 % | 82,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,8 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 991 | 7 647 |
| Driftsresultat | −328 | −336 | 7 297 |
| Årsresultat | −328 | −726 | 6 044 |
| Driftsmargin | - | −33,9 % | 95,4 % |
| Sum gjeld | 1 362 | 1 645 | 1 472 |
| Sum driftskostnader | 328 | 1 327 | 350 |
| Finansresultat | −93 | −86 | −57 |
| Resultat før skatt | −420 | −422 | 7 240 |
| Anleggsmidler | 2 831 | 2 309 | 0 |
| Omløpsmidler | 165 | 244 | 8 424 |
| Sum eiendeler | 2 996 | 2 554 | 8 424 |
| Egenkapital | 1 635 | 908 | 6 952 |
| Kortsiktig gjeld | 72 | 1 645 | 276 |
| Langsiktig gjeld | 1 290 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Ove Oftedal: Daglig leder og styrets leder
- Per Haugstad: Styremedlem
- Jan Arild Seldal: Styremedlem
- Bength Oftedal: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Bybergvegen 143, 4354 Voll
- Postadresse: v/ Ove Oftedal, Bybergvegen 143, 4354 Voll
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 15.110 Beredning og farging av lær og pelsskinn
- Etablert: 24.10.2006
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2006
- Revisor: [BRYNE REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/884880432-bryne-revisjon-as)
- Regnskapsfører: JÆREN REKNESKAPSLAG SA
- Størrelse: Nr. 4 av 12 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Pelsing og skraping av skinn.

## Siste endringer

- 03.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 03.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000491963&sokeverdi=990462380&spraak=nb)
- 22.06.2026: [Manglende roller](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000408947&sokeverdi=990462380&spraak=nb)
- 11.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000258292&sokeverdi=990462380&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BRANDS BY SÖRGAARD AS](https://www.norscout.com/no/company/915704972-brands-by-sorgaard-as) | Sola | - | 0 kr | - |
| [NORDISK REINSKINN COMPAGNIE AS](https://www.norscout.com/no/company/927290235-nordisk-reinskinn-compagnie-as) | Namsos | 5 | 10,5 mill. kr | −8,8 % |
| [ØLMHEIM GARD AS](https://www.norscout.com/no/company/920904416-olmheim-gard-as) | Sogndal | - | 1,42 mill. kr | +27,9 % |
| [ROAR PELS AS](https://www.norscout.com/no/company/923624392-roar-pels-as) | Bærum | 5 | 10,8 mill. kr | −15,1 % |
| [ULU OF NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/920271456-ulu-of-norway-as) | Vågå | - | 1,17 mill. kr | - |
| [HOLSTAD PRODUKSJONER AS](https://www.norscout.com/no/company/917633762-holstad-produksjoner-as) | Fauske | 8 | 1,5 mill. kr | +28,5 % |
| [NORSK FJORDSKINN AS](https://www.norscout.com/no/company/925495638-norsk-fjordskinn-as) | Trondheim | - | 965 408 kr | - |
| [GRANBERG GARVERI AS](https://www.norscout.com/no/company/975864944-granberg-garveri-as) | Vindafjord | 34 | 33,6 mill. kr | −7,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.05.2026.
