---
title: "IDEHYTTA AS (990463360): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "IDEHYTTA AS i Malvik hadde 25,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Per Magne Nerland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/990463360-idehytta-as"
---

# IDEHYTTA AS

Produksjon av andre bygningsartikler · Malvik · Etablert 2006

- Org.nr: 990 463 360
- Telefon: 73 97 52 03
- E-post: idehytta@idehytta.no
- Daglig leder: Per Magne Nerland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 25,2 mill. kr (−13,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −63 000 kr (Margin −0,2 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,9 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −14,4 % i 2024
- Likviditet: 0,73 (svak). Ned fra 0,79 i 2024
- Soliditet: 21,1 % (god). Ned fra 23,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,2 % | −15,8 % | −14,4 % | −0,9 % |
| Driftsmargin | 5,7 % | 2,2 % | −5,8 % | −3,6 % | −0,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 22,4 % | −42,6 % | −57,9 % | −23,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,91 | 1,51 | 1,08 | 0,79 | 0,73 |
| Soliditet | 46,2 % | 44,8 % | 37,3 % | 23,9 % | 21,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,2 | 1,7 | 3,2 | 3,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 41 791 | 44 095 | 21 830 | 29 022 | 25 215 |
| Driftsresultat | 2 373 | 966 | −1 261 | −1 056 | −63 |
| Årsresultat | 1 768 | 675 | −1 099 | −1 015 | −293 |
| Driftsmargin | 5,7 % | 2,2 % | −5,8 % | −3,6 % | −0,2 % |
| Sum gjeld | 4 622 | 4 733 | 4 621 | 5 505 | 5 377 |
| Resultat før skatt | 2 270 | 877 | −1 404 | −1 297 | −373 |
| Anleggsmidler | 2 526 | 3 657 | 3 338 | 3 371 | 3 655 |
| Omløpsmidler | 6 070 | 4 920 | 4 028 | 3 865 | 3 160 |
| Sum eiendeler | 8 596 | 8 578 | 7 366 | 7 236 | 6 815 |
| Egenkapital | 3 974 | 3 845 | 2 746 | 1 731 | 1 437 |
| Kortsiktig gjeld | 3 183 | 3 248 | 3 733 | 4 880 | 4 343 |
| Langsiktig gjeld | 1 439 | 1 485 | 887 | 625 | 1 034 |

## Ledelse og styre

- Per Magne Nerland: Daglig leder og styrets leder
- Line Skotte: Styremedlem
- Peder Flingtorp: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Stavsjøvegen 18, 7550 Hommelvik
- Postadresse: Postboks 66, 7551 Hommelvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.230 Produksjon av andre bygningsartikler
- Etablert: 01.08.2006
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2006
- Revisor: [REVISJONSFIRMAET LEIF LANGØ AS](https://www.norscout.com/no/company/971654104-revisjonsfirmaet-leif-lango-as)
- Regnskapsfører: [CRETO REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/988485551-creto-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 66 av 271 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av hytter, samt annen virksomhet som hører sammen med dette.

## Siste endringer

- 15.10.2025: Antall ansatte endret til 6

## Kunngjøringer

- 15.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000695098&sokeverdi=990463360&spraak=nb)
- 08.04.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000159015&sokeverdi=990463360&spraak=nb)
- 18.08.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000701978&sokeverdi=990463360&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000678276&sokeverdi=990463360&spraak=nb)
- 29.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000644293&sokeverdi=990463360&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STAVSJØ INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/847677562-stavsjo-invest-as) | Malvik | - | 2,48 mill. kr | −13,6 % |
| [MULTIKON AS](https://www.norscout.com/no/company/933421988-multikon-as) | Ibestad | 7 | 5,3 mill. kr | +43 % |
| [TRECO AS](https://www.norscout.com/no/company/988621684-treco-as) | Stjørdal | 6 | 14,3 mill. kr | −10,3 % |
| [RISØR TRAPP AS](https://www.norscout.com/no/company/995134594-risor-trapp-as) | Risør | 7 | 8,7 mill. kr | +3,2 % |
| [ØSTERDAL TRE AS](https://www.norscout.com/no/company/915441181-osterdal-tre-as) | Alvdal | 6 | 12,5 mill. kr | +60,9 % |
| [TRØNDERELEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/987692472-tronderelement-as) | Flatanger | 7 | 9,77 mill. kr | −10,5 % |
| [SJÅENGET PREBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/929471458-sjaenget-prebygg-as) | Overhalla | 6 | 12,2 mill. kr | −8,7 % |
| [RORGEMOEN RÅBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/920578845-rorgemoen-rabygg-as) | Vinje | 7 | 10,5 mill. kr | +16,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
