---
title: "ANGEL DETALJ AS (990477159): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ANGEL DETALJ AS i Hammerfest hadde 7,72 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Rune Olav Olsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/990477159-angel-detalj-as"
---

# ANGEL DETALJ AS

Detaljhandel med klær · Hammerfest · Etablert 2006

- Org.nr: 990 477 159
- Telefon: 95236500
- E-post: angelols@online.no
- Daglig leder: Rune Olav Olsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,72 mill. kr (+10,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 174 131 kr (Margin 2,3 %)
- Ansatte: 7

## Ansatte

- januar 2026: 5
- februar 2026: 6
- mai 2026: 7

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 3,44 (meget god). Ned fra 3,52 i 2024
- Soliditet: 71,6 % (meget god). Ned fra 72,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,6 % | - |
| Driftsmargin | −0,5 % | 1,8 % | 2,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 4,3 % | 6,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,69 | 3,52 | 3,44 |
| Soliditet | 63,7 % | 72,3 % | 71,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 347 | 6 999 | 7 718 |
| Driftsresultat | −31 | 126 | 174 |
| Årsresultat | −79 | 98 | 122 |
| Driftsmargin | −0,5 % | 1,8 % | 2,3 % |
| Sum gjeld | 1 312 | 920 | 1 000 |
| Sum driftskostnader | 6 378 | 6 872 | 7 543 |
| Finansresultat | −48 | −26 | −20 |
| Resultat før skatt | −79 | 100 | 154 |
| Anleggsmidler | 85 | 84 | 84 |
| Omløpsmidler | 3 533 | 3 240 | 3 442 |
| Sum eiendeler | 3 618 | 3 324 | 3 526 |
| Egenkapital | 2 306 | 2 403 | 2 525 |
| Kortsiktig gjeld | 1 312 | 920 | 1 000 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Rune Olav Olsen: Daglig leder og styrets leder
- Roger Bloch: Styremedlem
- Morten Joar Olsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Sjøgata 6-9, 9600 Hammerfest
- Postadresse: Postboks 220, 9615 Hammerfest
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 25.10.2006
- Aksjekapital: 400 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2007
- Revisor: [FINNMARKSREVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/934330676-finnmarksrevisjon-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/851987142-sparebank-1-regnskapshuset-nord-norge-as)
- Størrelse: Nr. 570 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av klær og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Siste endringer

- 02.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 02.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000484043&sokeverdi=990477159&spraak=nb)
- 03.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000345225&sokeverdi=990477159&spraak=nb)
- 26.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000632783&sokeverdi=990477159&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 15.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 600 000 kr
- 14.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 600 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CENTRUM JEANS AS](https://www.norscout.com/no/company/977228514-centrum-jeans-as) | Hammerfest | 6 | 7,82 mill. kr | +5,7 % |
| [AUKRA CONCEPT AS](https://www.norscout.com/no/company/936602266-aukra-concept-as) | Hammerfest | - | - | - |
| [PROJECT BEACON AS](https://www.norscout.com/no/company/938627193-project-beacon-as) | Hammerfest | - | - | - |
| [BILDEKK AS](https://www.norscout.com/no/company/927763931-bildekk-as) | Hammerfest | 7 | 9,79 mill. kr | +13,2 % |
| [HSK RACING AS](https://www.norscout.com/no/company/898049302-hsk-racing-as) | Hammerfest | 7 | 6,49 mill. kr | −4,8 % |
| [HAMMERFEST MOTORSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/922760411-hammerfest-motorsenter-as) | Hammerfest | 7 | 17,2 mill. kr | +11,3 % |
| [HC. JERNVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/920382584-hc-jernvare-as) | Hammerfest | 6 | 8,68 mill. kr | +20,6 % |
| [HAMMERFEST BLOMSTER AS](https://www.norscout.com/no/company/981304845-hammerfest-blomster-as) | Hammerfest | 9 | 5,29 mill. kr | +7,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.06.2026.
