---
title: "PELECANUS AS (990660913): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PELECANUS AS i Færder hadde 2,78 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/990660913-pelecanus-as"
---

# PELECANUS AS

Andre egeninvesteringsselskaper · Færder

- Org.nr: 990 660 913
- Styreleder: Erik Paus

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,78 mill. kr (+405,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,53 mill. kr (Margin 90,9 %)
- Etablert: 2006

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,2 % (meget god). Opp fra 1,9 % i 2024
- Likviditet: 2,76 (meget god). Opp fra 2,45 i 2024
- Soliditet: 63,7 % (meget god). Opp fra 59,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,9 % | 16,2 % |
| Driftsmargin | 54,2 % | 49,2 % | 90,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 0,0 % | 23,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,53 | 2,45 | 2,76 |
| Soliditet | 60,5 % | 59,3 % | 63,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,7 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 537 | 550 | 2 781 |
| Driftsresultat | 291 | 271 | 2 528 |
| Årsresultat | 101 | −2 | 2 254 |
| Driftsmargin | 54,2 % | 49,2 % | 90,9 % |
| Sum gjeld | 5 578 | 5 859 | 6 138 |
| Sum driftskostnader | 246 | 279 | 253 |
| Finansresultat | −189 | −273 | −274 |
| Resultat før skatt | 101 | −2 | 2 254 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 14 105 | 14 384 | 16 916 |
| Sum eiendeler | 14 105 | 14 384 | 16 916 |
| Egenkapital | 8 527 | 8 525 | 10 779 |
| Kortsiktig gjeld | 5 578 | 5 859 | 6 138 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Erik Paus: Styrets leder
- Gunn Johansen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Buerstadveien 15B, 3135 Torød
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 64.323 Andre egeninvesteringsselskaper
- Etablert: 27.11.2006
- Aksjekapital: 101 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [FORMUE ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/889990082-formue-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 372 av 2 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive investeringsvirksomhet.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 15.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000383801&sokeverdi=990660913&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TØNSBERG HELSE OG FORVALTNING AS](https://www.norscout.com/no/company/976282256-tonsberg-helse-og-forvaltning-as) | Færder | - | 11,8 mill. kr | +4,9 % |
| [EQUITOR AS](https://www.norscout.com/no/company/921127006-equitor-as) | Færder | - | 1,75 mill. kr | - |
| [TKAR INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/917997969-tkar-invest-as) | Færder | - | 1,17 mill. kr | 0,0 % |
| [BLU INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/996025462-blu-invest-as) | Færder | - | 1,17 mill. kr | −33,3 % |
| [FINMARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/889439602-finmarine-as) | Færder | - | 1,02 mill. kr | −54,4 % |
| [HABER AS](https://www.norscout.com/no/company/939511237-haber-as) | Færder | - | 684 935 kr | - |
| [MUNKHOLMEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/889203102-munkholmen-holding-as) | Færder | - | 392 250 kr | - |
| [CHMR INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/913493850-chmr-invest-as) | Færder | - | 234 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.06.2026.
