---
title: "ESPIRA HALSNØY KLOSTER AS (990797722): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ESPIRA HALSNØY KLOSTER AS i Karmøy hadde 27,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 48 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/990797722-espira-halsnoy-kloster-as"
---

# ESPIRA HALSNØY KLOSTER AS

Førskoleundervisning og drift av barnehager · Karmøy · Etablert 2007

- Org.nr: 990 797 722
- Telefon: 53470080
- E-post: post@espira.no
- Nettsted: [espira.no](https://www.espira.no)
- Styreleder: Trond Jahren

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 27,9 mill. kr (+9,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,55 mill. kr (Margin 9,1 %)
- Ansatte: 48 (Ned fra 55 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 52
- oktober 2025: 56
- november 2025: 55
- desember 2025: 53
- januar 2026: 56
- april 2026: 57
- mai 2026: 58
- juni 2026: 50
- juli 2026: 52
- august 2026: 50
- september 2026: 48

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 27,3 % (meget god). Opp fra 16,5 % i 2024
- Likviditet: 0,76 (svak). Ned fra 0,80 i 2024
- Soliditet: 37,7 % (god). Opp fra 22,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,9 % | 11,1 % | 16,5 % | 27,3 % |
| Driftsmargin | 13,1 % | 6,2 % | 4,3 % | 7,6 % | 9,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1 314,5 % | 57,9 % | 65,7 % | 95,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,94 | 0,45 | 0,69 | 0,80 | 0,76 |
| Soliditet | 1,4 % | 1,6 % | 27,6 % | 22,7 % | 37,7 % |
| Gjeldsgrad | 68,0 | 62,8 | 2,6 | 3,4 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 143 | 21 102 | 21 776 | 25 490 | 27 908 |
| Driftsresultat | 2 771 | 1 299 | 939 | 1 926 | 2 548 |
| Årsresultat | 2 184 | 1 025 | 726 | 1 537 | 2 181 |
| Driftsmargin | 13,1 % | 6,2 % | 4,3 % | 7,6 % | 9,1 % |
| Sum gjeld | 6 800 | 6 276 | 8 198 | 9 780 | 4 911 |
| Sum driftskostnader | - | - | 20 836 | 23 565 | 25 360 |
| Finansresultat | - | - | −8 | 45 | 248 |
| Resultat før skatt | 2 800 | 1 315 | 931 | 1 970 | 2 796 |
| Anleggsmidler | 520 | 3 580 | 5 693 | 4 812 | 4 167 |
| Omløpsmidler | 6 380 | 2 796 | 5 622 | 7 847 | 3 711 |
| Sum eiendeler | 6 900 | 6 376 | 11 315 | 12 659 | 7 877 |
| Egenkapital | 100 | 100 | 3 117 | 2 880 | 2 966 |
| Kortsiktig gjeld | 6 800 | 6 276 | 8 198 | 9 780 | 4 911 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Trond Jahren: Styrets leder
- Marit Lambrechts: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Helganesvegen 47, 4262 Avaldsnes
- Postadresse: Postboks 353, 4291 Kopervik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehager
- Etablert: 11.01.2007
- Tidligere navn: HALSNØY KLOSTER DRIFT AS (2007 til 2009)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Størrelse: Nr. 98 av 1 628 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive barnehager.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 20.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000892970&sokeverdi=990797722&spraak=nb)
- 18.12.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000889764&sokeverdi=990797722&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ESPIRA SOLKNATTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/990652813-espira-solknatten-as) | Karmøy | 51 | 41,3 mill. kr | +7,2 % |
| [ESPIRA KUVENTRÆ AS](https://www.norscout.com/no/company/989838563-espira-kuventrae-as) | Karmøy | 46 | 26,8 mill. kr | 0,0 % |
| [ESPIRA ÅBOL AS](https://www.norscout.com/no/company/992823585-espira-abol-as) | Karmøy | 53 | 37,4 mill. kr | −0,7 % |
| [ESPIRA ORMADALEN AS](https://www.norscout.com/no/company/992420189-espira-ormadalen-as) | Karmøy | 44 | 30,9 mill. kr | −0,6 % |
| [ASKI BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/928449068-aski-barnehage-as) | Karmøy | 56 | 26,1 mill. kr | +5,3 % |
| [ESPIRA TAU AS](https://www.norscout.com/no/company/930550752-espira-tau-as) | Karmøy | 44 | 26,1 mill. kr | +16,9 % |
| [ESPIRA GREFSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/830548572-espira-grefsen-as) | Karmøy | 58 | 40,6 mill. kr | +1,7 % |
| [ESPIRA MARIENFRYD AS](https://www.norscout.com/no/company/830548602-espira-marienfryd-as) | Karmøy | 43 | 29 mill. kr | +5,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
