---
title: "PULZ TRENINGSSENTER AS (990798591): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PULZ TRENINGSSENTER AS i Sandnes hadde 5,36 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 25 ansatte. Daglig leder er Steinar Skjervik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/990798591-pulz-treningssenter-as"
---

# PULZ TRENINGSSENTER AS

Treningssentervirksomhet · Sandnes · Etablert 2007

- Org.nr: 990 798 591
- Telefon: 51 86 36 66
- E-post: post@plz.no
- Nettsted: [plz.no](https://www.plz.no)
- Daglig leder: Steinar Skjervik (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,36 mill. kr (+5,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 340 755 kr (Margin 6,4 %)
- Ansatte: 25 (Ned fra 27 i desember 2025)

## Ansatte

- november 2025: 26
- desember 2025: 27
- februar 2026: 29
- mai 2026: 30
- september 2026: 29
- oktober 2026: 25

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,6 % (meget god). Opp fra 10,6 % i 2024
- Likviditet: 2,47 (meget god). Ned fra 2,67 i 2024
- Soliditet: 59,8 % (meget god). Ned fra 63,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −0,5 % | 20,4 % | 10,6 % | 15,6 % |
| Driftsmargin | −10,9 % | −1,6 % | 9,3 % | 3,4 % | 6,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 30,8 % | 17,1 % | 25,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,51 | 2,67 | 2,47 |
| Soliditet | 71,3 % | 72,4 % | 60,7 % | 63,0 % | 59,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,4 | 0,6 | 0,6 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 945 | 4 518 | 5 000 | 5 075 | 5 364 |
| Driftsresultat | −431 | −70 | 465 | 174 | 341 |
| Årsresultat | −288 | −10 | 447 | 252 | 381 |
| Driftsmargin | −10,9 % | −1,6 % | 9,3 % | 3,4 % | 6,4 % |
| Sum gjeld | 720 | 702 | 1 215 | 1 120 | 1 298 |
| Sum driftskostnader | 4 376 | 4 588 | 4 535 | 4 902 | 5 024 |
| Finansresultat | 61 | 58 | 108 | 149 | 147 |
| Resultat før skatt | - | - | 573 | 323 | 488 |
| Anleggsmidler | 69 | 55 | 44 | 36 | 28 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 049 | 2 994 | 3 205 |
| Sum eiendeler | 2 509 | 2 541 | 3 093 | 3 030 | 3 233 |
| Egenkapital | 1 790 | 1 839 | 1 878 | 1 910 | 1 935 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 215 | 1 120 | 1 298 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Steinar Skjervik: Daglig leder og styrets leder
- Kristian Skjervik: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Koppholen 4, 4313 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.130 Treningssentervirksomhet
- Etablert: 02.01.2007
- Aksjekapital: 1 350 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2007
- Regnskapsfører: [ECIT KRR AS](https://www.norscout.com/no/company/999221394-ecit-krr-as)
- Størrelse: Nr. 169 av 851 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av helsestudio/treningssenter og alt som står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 16.01.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000474490&sokeverdi=990798591&spraak=nb)
- 16.01.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000018681&sokeverdi=990798591&spraak=nb)
- 16.01.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000018680&sokeverdi=990798591&spraak=nb)
- 24.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000847778&sokeverdi=990798591&spraak=nb)
- 24.11.2025: [Revisjon av årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000847779&sokeverdi=990798591&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MOVON AS](https://www.norscout.com/no/company/923791728-movon-as) | Sandnes | 15 | 7,04 mill. kr | −3,8 % |
| [LEVEL UP TRENINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/920396739-level-up-treningssenter-as) | Sandnes | 11 | 3,48 mill. kr | +13,9 % |
| [BALANZ FORUS AS](https://www.norscout.com/no/company/997079418-balanz-forus-as) | Sandnes | 8 | 3,63 mill. kr | −22,4 % |
| [CITY GYM SANDNES AS](https://www.norscout.com/no/company/989957627-city-gym-sandnes-as) | Sandnes | 7 | 7,28 mill. kr | +20,9 % |
| [RGA NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/913476581-rga-norway-as) | Sandnes | 7 | 3,14 mill. kr | +11,9 % |
| [REBEL FITNESS SANDNES AS](https://www.norscout.com/no/company/936628435-rebel-fitness-sandnes-as) | Sandnes | 6 | 0 kr | - |
| [GO TRENING SANDNES AS](https://www.norscout.com/no/company/936645437-go-trening-sandnes-as) | Sandnes | 5 | - | - |
| [HABITAT FOR FITNESS AS](https://www.norscout.com/no/company/924958871-habitat-for-fitness-as) | Sandnes | - | 6,73 mill. kr | +8,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/sandnes)
- [Byggfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/sandnes)
- [Helsebedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/sandnes)
- [Transportbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/sandnes)
- [IT-selskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/sandnes)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/sandnes)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
