---
title: "ENERGIMA ELVERUM AS (990879583): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ENERGIMA ELVERUM AS i Elverum hadde 90 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 28 ansatte. Daglig leder er Lars Ivar Gjærum. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/990879583-energima-elverum-as"
---

# ENERGIMA ELVERUM AS

Rørleggerarbeid · Elverum · Etablert 2007

- Org.nr: 990 879 583
- Nettsted: [energima.no](https://www.energima.no)
- Daglig leder: Lars Ivar Gjærum

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 90 mill. kr (+15,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,78 mill. kr (Margin 5,3 %)
- Ansatte: 28 (Opp fra 22 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 23
- november 2025: 22
- mars 2026: 21
- juni 2026: 20
- oktober 2026: 28

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,4 % (meget god). Ned fra 16,7 % i 2024
- Likviditet: 1,02 (tilfredsstillende). Opp fra 0,92 i 2024
- Soliditet: 29,0 % (god). Opp fra 12,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,2 % | 34,8 % | 16,7 % | 16,4 % |
| Driftsmargin | 6,0 % | −0,4 % | 11,7 % | 7,3 % | 5,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −61,8 % | 426,1 % | 120,7 % | 81,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,33 | 1,35 | 1,55 | 0,92 | 1,02 |
| Soliditet | 6,8 % | 4,5 % | 8,9 % | 12,9 % | 29,0 % |
| Gjeldsgrad | 13,6 | 21,1 | 10,3 | 6,8 | 2,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 53 891 | 60 773 | 70 532 | 77 975 | 90 047 |
| Driftsresultat | 3 229 | −269 | 8 278 | 5 712 | 4 782 |
| Årsresultat | 3 317 | −584 | 6 447 | 3 635 | 3 682 |
| Driftsmargin | 6,0 % | −0,4 % | 11,7 % | 7,3 % | 5,3 % |
| Sum gjeld | 20 488 | 19 383 | 29 379 | 32 778 | 16 623 |
| Sum driftskostnader | - | - | 62 254 | 72 264 | 85 265 |
| Finansresultat | - | - | −217 | −1 065 | −60 |
| Resultat før skatt | 3 985 | −748 | 8 061 | 4 646 | 4 722 |
| Anleggsmidler | 3 931 | 7 285 | 8 155 | 9 086 | 8 547 |
| Omløpsmidler | 18 058 | 13 016 | 24 089 | 28 528 | 14 853 |
| Sum eiendeler | 21 989 | 20 301 | 32 244 | 37 614 | 23 399 |
| Egenkapital | 1 502 | 918 | 2 865 | 4 836 | 6 776 |
| Kortsiktig gjeld | 13 614 | 9 654 | 15 566 | 30 992 | 14 542 |
| Langsiktig gjeld | 6 874 | 9 729 | 13 812 | 1 786 | 2 082 |

## Ledelse og styre

- Lars Ivar Gjærum: Daglig leder
- Morten Juel: Styrets leder
- Kristoffer Ree: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Grindalsvegen 8, 2406 Elverum
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 01.02.2007
- Tidligere navn: VENTILASJON & VARMEPUMPETEKNIKK AS (2007 til 2011)
- Aksjekapital: 115 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2007
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [CENSEA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/916760590-censea-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 60 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av ventilasjonsteknisk utstyr, ventilasjonsmontasje, salg og service av varmepumper samt det som naturlig faller sammen med dette.

## Siste endringer

- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000665039&sokeverdi=990879583&spraak=nb)
- 17.01.2026: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000019395&sokeverdi=990879583&spraak=nb)
- 20.11.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000844943&sokeverdi=990879583&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000572063&sokeverdi=990879583&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [YC AMUNDRUD AS](https://www.norscout.com/no/company/925552550-yc-amundrud-as) | Elverum | 85 | 148 mill. kr | −26 % |
| [ELVERUM RØRSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/996086569-elverum-rorservice-as) | Elverum | 17 | 38,1 mill. kr | −9,6 % |
| [IB RØRSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/931145274-ib-rorservice-as) | Elverum | - | 3,26 mill. kr | −13,3 % |
| [ELVERUM RØR & SPRINKLER AS](https://www.norscout.com/no/company/935364817-elverum-ror-sprinkler-as) | Elverum | - | 1,28 mill. kr | - |
| [ALEX RØRSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/936318037-alex-rorservice-as) | Elverum | - | 81 800 kr | - |
| [WINSENTS VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/919905263-winsents-vvs-as) | Elverum | - | 80 374 kr | - |
| [VVS ØST AS](https://www.norscout.com/no/company/927982943-vvs-ost-as) | Elverum | - | - | - |
| [MOEN SERVICETJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/937355998-moen-servicetjenester-as) | Elverum | - | - | - |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
