---
title: "MESTERKJØKKEN AS (990940266): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MESTERKJØKKEN AS i Halden hadde 17,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Pål Roar Dahlman. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/990940266-mesterkjokken-as"
---

# MESTERKJØKKEN AS

Produksjon av møbler · Halden · Etablert 2007

- Org.nr: 990 940 266
- Telefon: 69 69 97 41
- E-post: pal@mesterkjokken.no
- Nettsted: [mesterkjokken.no](https://www.mesterkjokken.no)
- Daglig leder: Pål Roar Dahlman (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 17,8 mill. kr (−10,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,16 mill. kr (Margin −6,5 %)
- Ansatte: 13 (Ned fra 15 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 18
- november 2025: 15
- juli 2026: 14
- august 2026: 13
- september 2026: 12
- oktober 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −20,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,5 % i 2024
- Likviditet: 1,69 (god). Ned fra 2,20 i 2024
- Soliditet: 52,9 % (meget god). Ned fra 56,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −3,4 % | 6,9 % | 1,5 % | −20,5 % |
| Driftsmargin | 13,9 % | −1,3 % | 2,5 % | 0,5 % | −6,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −9,2 % | 8,7 % | −0,6 % | −41,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,86 | 1,81 | 1,97 | 2,20 | 1,69 |
| Soliditet | 56,4 % | 45,9 % | 51,8 % | 56,7 % | 52,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,2 | 0,9 | 0,8 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 723 | 19 179 | 19 750 | 19 866 | 17 782 |
| Driftsresultat | 3 026 | −253 | 490 | 93 | −1 164 |
| Årsresultat | 2 329 | −254 | 238 | −25 | −1 003 |
| Driftsmargin | 13,9 % | −1,3 % | 2,5 % | 0,5 % | −6,5 % |
| Sum gjeld | 2 827 | 4 015 | 3 392 | 2 763 | 2 325 |
| Sum driftskostnader | - | - | 19 260 | 19 773 | 18 946 |
| Finansresultat | - | - | −185 | −116 | −121 |
| Resultat før skatt | 2 986 | −326 | 305 | −23 | −1 285 |
| Anleggsmidler | 202 | 1 996 | 1 528 | 1 125 | 1 010 |
| Omløpsmidler | 6 281 | 5 420 | 5 503 | 5 252 | 3 927 |
| Sum eiendeler | 6 483 | 7 416 | 7 031 | 6 378 | 4 937 |
| Egenkapital | 3 656 | 3 401 | 3 639 | 3 615 | 2 612 |
| Kortsiktig gjeld | 2 194 | 2 993 | 2 800 | 2 386 | 2 325 |
| Langsiktig gjeld | 633 | 1 022 | 0 | 377 | - |

## Ledelse og styre

- Pål Roar Dahlman: Daglig leder og styrets leder
- Roar Lund: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Skolegata 37, 1792 Tistedal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 31.000 Produksjon av møbler
- Etablert: 03.02.2007
- Aksjekapital: 538 120 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2007
- Revisor: REVISORTEAM DA
- Regnskapsfører: [AS LUNDI](https://www.norscout.com/no/company/938356963-as-lundi)
- Størrelse: Nr. 77 av 409 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon, utvikling og salg av innredninger til kjøkken, bad mv., herunder import, formidling, rådgivning og distribusjon av alle typer innredninger til lignende eller relaterte formål.

## Kunngjøringer

- 11.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000535478&sokeverdi=990940266&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STAAL & SØNN AS](https://www.norscout.com/no/company/916169493-staal-sonn-as) | Halden | - | 19,6 mill. kr | +51,7 % |
| [HALDEN TREDESIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/929073320-halden-tredesign-as) | Halden | - | 840 731 kr | −54 % |
| [O&N HEEN AS](https://www.norscout.com/no/company/914976421-o-n-heen-as) | Halden | - | 411 842 kr | −83,8 % |
| [PÅSAN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/933159329-pasan-invest-as) | Halden | - | 0 kr | - |
| [HODNELAND BYGGINNREDNING AS](https://www.norscout.com/no/company/976180917-hodneland-bygginnredning-as) | Bjørnafjorden | 13 | 21,4 mill. kr | +2,3 % |
| [UVDAL SNEKKERVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/986464603-uvdal-snekkerverksted-as) | Nore og Uvdal | 13 | 16,5 mill. kr | −9,5 % |
| [OS TREKULTUR AS](https://www.norscout.com/no/company/984595964-os-trekultur-as) | Os | 13 | 24,1 mill. kr | −18,8 % |
| [MØBELSNEKKERNE AS](https://www.norscout.com/no/company/935015154-mobelsnekkerne-as) | Øvre Eiker | 13 | 13,8 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
