---
title: "LIAN'S CARAVAN & FRITID AS (990946205): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LIAN'S CARAVAN & FRITID AS i Målselv hadde 249 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 56 ansatte. Daglig leder er Hege Lian. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/990946205-lian-s-caravan-fritid-as"
---

# LIAN'S CARAVAN & FRITID AS

Detaljhandel med motorvogner · Målselv · Etablert 2007

- Org.nr: 990 946 205
- Telefon: 77 83 06 30
- E-post: post@lianscaravan.no
- Nettsted: [lianscaravan.no](https://www.lianscaravan.no)
- Daglig leder: Hege Lian (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 249 mill. kr (+0,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,69 mill. kr (Margin 2,3 %)
- Ansatte: 56 (Opp fra 44 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 48
- november 2025: 44
- januar 2026: 42
- mars 2026: 43
- mai 2026: 50
- juli 2026: 57
- september 2026: 56

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,8 % (svak). Opp fra −0,3 % i 2024
- Likviditet: 2,52 (meget god). Opp fra 2,23 i 2024
- Soliditet: 61,8 % (meget god). Opp fra 56,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,1 % | 3,1 % | −0,3 % | 3,8 % |
| Driftsmargin | 4,9 % | 2,1 % | 1,8 % | −0,2 % | 2,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 5,1 % | 2,5 % | −5,1 % | 3,9 % |
| Likviditetsgrad | 4,63 | 2,76 | 2,19 | 2,23 | 2,52 |
| Soliditet | 79,5 % | 65,5 % | 56,1 % | 56,8 % | 61,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,5 | 0,8 | 0,8 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 263 807 | 242 258 | 261 903 | 247 419 | 248 517 |
| Driftsresultat | 12 915 | 5 171 | 4 743 | −493 | 5 694 |
| Årsresultat | 9 974 | 3 689 | 1 804 | −3 728 | 2 867 |
| Driftsmargin | 4,9 % | 2,1 % | 1,8 % | −0,2 % | 2,3 % |
| Sum gjeld | 23 511 | 49 319 | 74 236 | 70 733 | 59 390 |
| Sum driftskostnader | - | - | 257 161 | 247 911 | 242 823 |
| Finansresultat | - | - | −2 423 | −4 285 | −2 010 |
| Resultat før skatt | 12 794 | 4 758 | 2 319 | −4 777 | 3 684 |
| Anleggsmidler | 5 804 | 7 211 | 6 662 | 6 346 | 5 377 |
| Omløpsmidler | 108 781 | 135 922 | 162 400 | 157 424 | 149 916 |
| Sum eiendeler | 114 584 | 143 133 | 169 063 | 163 770 | 155 294 |
| Egenkapital | 91 073 | 93 814 | 94 827 | 93 037 | 95 904 |
| Kortsiktig gjeld | 23 511 | 49 319 | 74 236 | 70 733 | 59 390 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Hege Lian: Daglig leder og styrets leder
- Guri Lian: Styremedlem
- Mona Lian: Styremedlem
- Dagfinn Eikås: Styremedlem
- Erlend Lian: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Andslimoen, 9325 Bardufoss
- Postadresse: Postboks 2014, 9326 Bardufoss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 25.01.2007
- Tidligere navn: LIAN'S CARAVAN OG FRITID AS (2007 til 2008); LIAN'S CARAVANSENTER AS (2007)
- Aksjekapital: 10 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2007
- Revisor: [MIDT-TROMS REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/885973302-midt-troms-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 79 av 2 416 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel med campingvogner og utstyr til caravan og fritid og hva som herved står i forbindelse, herudner å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 19.05.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 23.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000203379&sokeverdi=990946205&spraak=nb)
- 26.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000632810&sokeverdi=990946205&spraak=nb)
- 14.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000578559&sokeverdi=990946205&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FOCUS BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/835768562-focus-bil-as) | Målselv | - | 167 669 kr | - |
| [LIAN'S AS](https://www.norscout.com/no/company/989090666-lian-s-as) | Målselv | - | 0 kr | - |
| [HEGGMO AS](https://www.norscout.com/no/company/875333402-heggmo-as) | Målselv | 38 | 76,8 mill. kr | +3,0 % |
| [LUNDBERG FUEL OG RETAIL AS](https://www.norscout.com/no/company/934632680-lundberg-fuel-og-retail-as) | Målselv | 20 | 38 mill. kr | - |
| [BARDUFOSS FARVEHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/939380906-bardufoss-farvehandel-as) | Målselv | 17 | 27 mill. kr | −2,2 % |
| [MUTITA LILLEENG AS](https://www.norscout.com/no/company/930211281-mutita-lilleeng-as) | Målselv | 16 | 61,7 mill. kr | +3,5 % |
| [STASJONSDRIFT MYRVANG AS](https://www.norscout.com/no/company/929669754-stasjonsdrift-myrvang-as) | Målselv | 15 | 14,6 mill. kr | +24,5 % |
| [SPORT1 MÅLSELV AS](https://www.norscout.com/no/company/989398431-sport1-malselv-as) | Målselv | 13 | 11,4 mill. kr | −12,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
