---
title: "STAUR HOLDING AS (990977186): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAUR HOLDING AS i Midtre Gauldal hadde −186 000 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Bernt Eivind Østhus. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/990977186-staur-holding-as"
---

# STAUR HOLDING AS

Produksjon av kavringer, kjeks og konserverte konditorvarer · Midtre Gauldal

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 990 977 186
- Daglig leder: Bernt Eivind Østhus (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: −186 000 kr (−105,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,65 mill. kr
- Etablert: 2006

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,0 % (svak)
- Likviditet: 9,76 (meget god). Ned fra 11,63 i 2024
- Soliditet: 20,6 % (god). Opp fra 19,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | - | 4,0 % |
| Driftsmargin | −632,3 % | - | −27,6 % | 30,0 % | - |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 2,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | - | 11,63 | 9,76 |
| Soliditet | - | - | - | 19,7 % | 20,6 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 4,1 | 3,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 294 | −72 | 3 647 | 3 647 | −186 |
| Driftsresultat | −1 862 | −1 918 | −1 005 | 1 093 | −1 645 |
| Årsresultat | −41 818 | −43 159 | −30 462 | 32 250 | 1 170 |
| Driftsmargin | −632,3 % | - | −27,6 % | 30 % | - |
| Sum gjeld | - | - | - | 327 212 | 314 653 |
| Sum driftskostnader | 2 156 | 1 845 | 1 005 | 2 554 | - |
| Finansresultat | −40 917 | −42 887 | −32 401 | 31 522 | - |
| Resultat før skatt | - | - | - | 32 615 | 1 914 |
| Anleggsmidler | - | - | - | 372 635 | 354 399 |
| Omløpsmidler | - | - | - | 34 811 | 41 657 |
| Sum eiendeler | - | - | - | 407 446 | 396 056 |
| Egenkapital | - | - | - | 80 234 | 81 403 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | - | 2 993 | 4 270 |
| Langsiktig gjeld | - | - | - | 324 219 | 310 382 |

## Konsern

2 selskaper.

- STAUR HOLDING AS (Denne bedriften)
  - [STAUR EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/990977194-staur-eiendom-as)

## Ledelse og styre

- Bernt Eivind Østhus: Daglig leder og styremedlem
- Agnar Bjørn Østhus: Styrets leder
- Gerd Østhus: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: 7288 Soknedal
- Postadresse: Postboks 2702, 7415 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.720 Produksjon av kavringer, kjeks og konserverte konditorvarer
- Etablert: 16.12.2006
- Tidligere navn: STAUR INVEST AS (2007)
- Aksjekapital: 11 362 646 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [E.K. REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/990455376-e-k-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Formål: Ved erverv av aksjer og andeler, å delta i andre selskaper og virksomheter.

## Siste endringer

- 05.09.2026: Regnskapsfører endret
- 20.01.2026: Revisor endret
- 20.01.2026: Regnskapsfører endret
- 20.01.2026: Styret endret
- 15.09.2025: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000665042&sokeverdi=990977186&spraak=nb)
- 20.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000022290&sokeverdi=990977186&spraak=nb)
- 20.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000022121&sokeverdi=990977186&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000572067&sokeverdi=990977186&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DET NYE FUMO AS](https://www.norscout.com/no/company/930983985-det-nye-fumo-as) | Midtre Gauldal | - | 185 769 kr | - |
| [Aune Kjøtt A/S](https://www.norscout.com/no/company/847557982-aune-kjott-a-s) | Midtre Gauldal | - | 1,27 mill. kr | −58 % |
| [MERSMAK AS](https://www.norscout.com/no/company/922237433-mersmak-as) | Midtre Gauldal | 6 | 1,67 mill. kr | +24,8 % |
| [SOKNEDAL BAKERI OG KONDITORI AS](https://www.norscout.com/no/company/992647752-soknedal-bakeri-og-konditori-as) | Midtre Gauldal | 64 | 24,3 mill. kr | +8,4 % |
| [STAUR AQUA AS](https://www.norscout.com/no/company/991347682-staur-aqua-as) | Trondheim | - | 0 kr | - |
| [STAUR LS SPV III AS](https://www.norscout.com/no/company/929714865-staur-ls-spv-iii-as) | Trondheim | - | 0 kr | - |
| [STAUR LS SPV 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/924505850-staur-ls-spv-2-as) | Trondheim | - | 0 kr | - |
| [STAUR LS SPV1 AS](https://www.norscout.com/no/company/916184492-staur-ls-spv1-as) | Trondheim | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 06.08.2026.
