---
title: "VINTEREIK AS (990982759): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VINTEREIK AS i Hægebostad hadde 2,55 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/990982759-vintereik-as"
---

# VINTEREIK AS

Avvirkning · Hægebostad

Morselskap for 2 selskaper

- Org.nr: 990 982 759
- Telefon: 99536282
- E-post: jan.petter.gysland@gmail.com
- Styreleder: Jan Petter Gysland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,55 mill. kr (−43,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 707 894 kr (Margin 27,7 %)
- Etablert: 2007

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,6 % (svak). Opp fra 3,6 % i 2024
- Likviditet: 14,43 (meget god). Opp fra 1,84 i 2024
- Soliditet: 61,7 % (meget god). Opp fra 55,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,1 % | 1,0 % | 3,6 % | 4,6 % |
| Driftsmargin | −57,0 % | 5,8 % | −34,0 % | 7,9 % | 27,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −1,0 % | 2,1 % | 4,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,04 | 1,84 | 14,43 |
| Soliditet | 74,1 % | 68,3 % | 53,9 % | 55,4 % | 61,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,5 | 0,9 | 0,8 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 471 | 4 523 | 1 767 | 4 515 | 2 552 |
| Driftsresultat | −839 | 261 | −600 | 358 | 708 |
| Årsresultat | −118 | 422 | 16 | 331 | 648 |
| Driftsmargin | −57 % | 5,8 % | −34 % | 7,9 % | 27,7 % |
| Sum gjeld | 8 012 | 9 946 | 16 889 | 15 651 | 13 122 |
| Sum driftskostnader | 2 311 | 4 262 | 2 368 | 4 157 | 1 844 |
| Finansresultat | 639 | −276 | 402 | 57 | 112 |
| Resultat før skatt | - | - | −198 | 414 | 820 |
| Anleggsmidler | 20 208 | 22 596 | 25 545 | 29 286 | 27 950 |
| Omløpsmidler | - | - | 11 123 | 5 845 | 6 355 |
| Sum eiendeler | 30 973 | 31 329 | 36 668 | 35 131 | 34 305 |
| Egenkapital | 22 961 | 21 383 | 19 779 | 19 480 | 21 183 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 655 | 3 180 | 441 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 13 235 | 12 472 | 12 681 |

## Konsern

3 selskaper.

- VINTEREIK AS (Denne bedriften)
  - [LYNG EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/943547122-lyng-eiendom-as)
  - [POSTGAARDEN MANDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/931155725-postgaarden-mandal-as)

## Ledelse og styre

- Jan Petter Gysland: Styrets leder
- Asbjørn Sjur Eftevaag: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Gysland, 4590 Snartemo
- Postadresse: v/ Jan Petter Gysland, Gysland, 4590 Snartemo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 02.200 Avvirkning
- Etablert: 01.03.2007
- Tidligere navn: DÆSARHÅLA AS (2007 til 2019)
- Aksjekapital: 175 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2019
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: CONSULT REGNSKAPSFØRER STOKKELAND
- Størrelse: Nr. 100 av 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive kjøp, foredling og salg av skogseiendommer, tømmer og ellers ressurser fra skogen.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000643188&sokeverdi=990982759&spraak=nb)
- 06.12.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000866583&sokeverdi=990982759&spraak=nb)
- 06.12.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000866584&sokeverdi=990982759&spraak=nb)
- 06.12.2025: [Gjennomføring av fisjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000866576&sokeverdi=990982759&spraak=nb)
- 08.09.2025: [Fisjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000732203&sokeverdi=990982759&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000577613&sokeverdi=990982759&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 09.04.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 50 000 kr
- 04.02.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 113 370 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LAUVVERKET AS](https://www.norscout.com/no/company/920710514-lauvverket-as) | Hægebostad | 10 | 4,2 mill. kr | −12,8 % |
| [BEGNA BRUK EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/970893458-begna-bruk-eiendom-as) | Sør-Aurdal | - | 2,6 mill. kr | +17,3 % |
| [HETLANDSSKOGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/919896426-hetlandsskogen-as) | Eigersund | - | 2,48 mill. kr | +17,3 % |
| [AL SKOG AS](https://www.norscout.com/no/company/915421032-al-skog-as) | Oslo | - | 2,73 mill. kr | +50,4 % |
| [N. MANGEN GAARD AS](https://www.norscout.com/no/company/932745747-n-mangen-gaard-as) | Aurskog-Høland | - | 2,41 mill. kr | - |
| [SLÅTSVEEN SKOGSMASKINDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/921022115-slatsveen-skogsmaskindrift-as) | Østre Toten | - | 2,75 mill. kr | −6,8 % |
| [LB MAUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/923822399-lb-mauset-as) | Surnadal | - | 2,39 mill. kr | −27,6 % |
| [SVARSTAD SKOGRYDDING AS](https://www.norscout.com/no/company/920338607-svarstad-skogrydding-as) | Leirfjord | - | 2,83 mill. kr | +54 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.08.2026.
