---
title: "BERDALSKRAFT AS (990991251): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BERDALSKRAFT AS i Rauma hadde 3,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Pål Steinar Engen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/990991251-berdalskraft-as"
---

# BERDALSKRAFT AS

Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · Rauma

- Org.nr: 990 991 251
- Telefon: 977 68 995
- E-post: post@berdalskraft.no
- Daglig leder: Pål Steinar Engen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,4 mill. kr (−24,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,28 mill. kr (Margin 37,5 %)
- Etablert: 2007

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,4 % (svak). Ned fra 5,9 % i 2024
- Likviditet: 2,91 (meget god). Opp fra 2,49 i 2024
- Soliditet: 54,3 % (meget god). Opp fra 51,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,5 % | 6,1 % | 5,9 % | 4,4 % |
| Driftsmargin | 55,4 % | 32,7 % | 43,9 % | 39,7 % | 37,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 6,6 % | 5,8 % | 3,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,14 | 2,49 | 2,91 |
| Soliditet | 41,0 % | 44,7 % | 48,0 % | 51,1 % | 54,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,4 | 1,2 | 1,1 | 1,0 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 923 | 3 560 | 4 321 | 4 498 | 3 401 |
| Driftsresultat | 3 280 | 1 163 | 1 899 | 1 788 | 1 276 |
| Årsresultat | 2 191 | 378 | 780 | 713 | 403 |
| Driftsmargin | 55,4 % | 32,7 % | 43,9 % | 39,7 % | 37,5 % |
| Sum gjeld | 20 664 | 18 240 | 16 847 | 15 528 | 14 012 |
| Sum driftskostnader | 2 643 | 2 397 | - | 2 710 | - |
| Finansresultat | −471 | −678 | - | −874 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 1 000 | 914 | 517 |
| Anleggsmidler | 30 850 | 30 169 | 29 487 | 28 806 | 28 124 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 893 | 2 969 | 2 538 |
| Sum eiendeler | 35 039 | 32 993 | 32 380 | 31 775 | 30 662 |
| Egenkapital | 14 375 | 14 754 | 15 533 | 16 246 | 16 650 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 920 | 1 193 | 872 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 15 927 | 14 335 | 13 140 |

## Ledelse og styre

- Pål Steinar Engen: Daglig leder og styremedlem
- Webjørn Mjelva: Styrets leder
- Svein Berild: Styremedlem
- Hildur Engen: Styremedlem
- Stian Bjerkeli: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: C/O Pål Engen, Berillvegen 760, 6315 Innfjorden
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.121 Produksjon av elektrisitet fra vannkraft
- Etablert: 13.02.2007
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2009
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 265 av 620 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av elektrisk kraft samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette, herunder deltakelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 30.09.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 30.09.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000767679&sokeverdi=990991251&spraak=nb)
- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000659909&sokeverdi=990991251&spraak=nb)
- 23.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000618917&sokeverdi=990991251&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RAUMA ENERGI PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/970974253-rauma-energi-produksjon-as) | Rauma | - | 46,1 mill. kr | −15,9 % |
| [TVERÅKRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/985927251-tverakraft-as) | Rauma | - | 961 385 kr | −6,2 % |
| [VIKDALSKRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/980955141-vikdalskraft-as) | Rauma | - | 908 385 kr | - |
| [RAUMA ENERGI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/924764651-rauma-energi-holding-as) | Rauma | - | 9,33 mill. kr | −13,4 % |
| [RAUMA ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/971066547-rauma-energi-as) | Rauma | 9 | 91,3 mill. kr | −8,8 % |
| [ROMSDALSNETT AS](https://www.norscout.com/no/company/926377841-romsdalsnett-as) | Rauma | 19 | 69 mill. kr | +9,2 % |
| [YTRE OPPEDAL KRAFTVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/997295390-ytre-oppedal-kraftverk-as) | Oslo | - | 3,43 mill. kr | +1,8 % |
| [VÅGEN KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/989788892-vagen-kraft-as) | Bergen | - | 3,4 mill. kr | −33 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
