---
title: "FJORDEVENTS AS (990993475): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FJORDEVENTS AS i Stavanger hadde 22,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 33 ansatte. Daglig leder er Simon Gundersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/990993475-fjordevents-as"
---

# FJORDEVENTS AS

Opplevelsesaktiviteter · Stavanger · Etablert 2007

- Org.nr: 990 993 475
- Nettsted: [fjordevents.no](https://fjordevents.no)
- Daglig leder: Simon Gundersen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 22,4 mill. kr (+0,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,92 mill. kr (Margin 17,5 %)
- Ansatte: 33 (Ned fra 35 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 33
- oktober 2025: 35
- november 2025: 36
- desember 2025: 32
- mars 2026: 33
- april 2026: 32
- august 2026: 33

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 35,4 % (meget god). Ned fra 54,2 % i 2024
- Likviditet: 0,50 (svak). Ned fra 0,56 i 2024
- Soliditet: 41,8 % (meget god). Opp fra 8,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 55,5 % | 51,6 % | 54,2 % | 35,4 % |
| Driftsmargin | 20,0 % | 26,8 % | 25,8 % | 27,9 % | 17,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 67,2 % | 84,2 % | 200,4 % | 153,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,92 | 4,20 | 1,33 | 0,56 | 0,50 |
| Soliditet | 85,8 % | 80,5 % | 49,5 % | 8,2 % | 41,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 1,0 | 11,2 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 256 | 9 605 | 16 358 | 22 235 | 22 428 |
| Driftsresultat | 850 | 2 576 | 4 221 | 6 210 | 3 922 |
| Årsresultat | 659 | 2 025 | 3 286 | 4 888 | 2 994 |
| Driftsmargin | 20 % | 26,8 % | 25,8 % | 27,9 % | 17,5 % |
| Sum gjeld | 472 | 1 176 | 5 256 | 11 632 | 5 607 |
| Sum driftskostnader | - | - | 12 137 | 16 025 | 18 507 |
| Finansresultat | - | - | −2 | −6 | −20 |
| Resultat før skatt | 865 | 2 588 | 4 219 | 6 204 | 3 901 |
| Anleggsmidler | 1 463 | 1 099 | 3 424 | 6 187 | 6 827 |
| Omløpsmidler | 1 849 | 4 943 | 6 984 | 6 486 | 2 814 |
| Sum eiendeler | 3 312 | 6 042 | 10 408 | 12 672 | 9 641 |
| Egenkapital | 2 841 | 4 866 | 5 152 | 1 040 | 4 034 |
| Kortsiktig gjeld | 472 | 1 176 | 5 254 | 11 630 | 5 607 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 2 | 2 | - |

## Ledelse og styre

- Simon Gundersen: Daglig leder
- Terje Hatlen-Stokke: Styrets leder
- Atle Gundersen: Styremedlem
- Sigrid Katrine Mosfjeld: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Strandkaien 61, 4005 Stavanger
- Postadresse: Bangarvågsgata 130, 4077 Hundvåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.291 Opplevelsesaktiviteter
- Etablert: 02.01.2007
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2007
- Revisor: [CROWE STAVANGER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/985182736-crowe-stavanger-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 20 av 416 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utførende ledd av aktiviteter, teambuilding, transport på fjord og fjell.

## Siste endringer

- 30.09.2026: Styret endret
- 31.08.2025: Ny forretningsadresse
- 31.08.2025: Ny postadresse

## Kunngjøringer

- 30.09.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000766922&sokeverdi=990993475&spraak=nb)
- 30.09.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000766921&sokeverdi=990993475&spraak=nb)
- 11.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000372782&sokeverdi=990993475&spraak=nb)
- 31.08.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000720939&sokeverdi=990993475&spraak=nb)
- 26.08.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000714613&sokeverdi=990993475&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ØRNHAUG BESØK OG AKTIVITETSTUN AS](https://www.norscout.com/no/company/928585964-ornhaug-besok-og-aktivitetstun-as) | Stavanger | 32 | 5,85 mill. kr | +13,5 % |
| [FPF STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/923250298-fpf-stavanger-as) | Stavanger | 20 | 9,78 mill. kr | −10,3 % |
| [STAVANGER RIB AS](https://www.norscout.com/no/company/928075648-stavanger-rib-as) | Stavanger | 6 | 20,1 mill. kr | +30,4 % |
| [ROGALAND AKTIV AS](https://www.norscout.com/no/company/918117466-rogaland-aktiv-as) | Stavanger | - | 257 281 kr | - |
| [ADVENTURE OF A LIFETIME AS](https://www.norscout.com/no/company/919802766-adventure-of-a-lifetime-as) | Stavanger | - | - | - |
| [OMMUND VAREBERG HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928487482-ommund-vareberg-holding-as) | Stavanger | - | - | - |
| [FORUS TRAV AS](https://www.norscout.com/no/company/877563812-forus-trav-as) | Stavanger | 34 | 25,8 mill. kr | +54 % |
| [STAVANGER OILERS AS](https://www.norscout.com/no/company/986936483-stavanger-oilers-as) | Stavanger | 35 | 105 mill. kr | −2,9 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 01.10.2026.
