---
title: "PHARMA MARINE AS (991004300): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PHARMA MARINE AS i Haram hadde 607 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 93 ansatte. Daglig leder er Leif Kjetil Gjendemsjø. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/991004300-pharma-marine-as"
---

# PHARMA MARINE AS

Produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted · Haram · Etablert 2007

- Org.nr: 991 004 300
- Telefon: 926 09 960
- E-post: leif@pharmamarine.no
- Nettsted: [pharmamarine.com](https://pharmamarine.com)
- Daglig leder: Leif Kjetil Gjendemsjø (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 607 mill. kr (+34,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 105 mill. kr (Margin 17,3 %)
- Ansatte: 93 (Opp fra 90 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 84
- oktober 2025: 87
- november 2025: 90
- desember 2025: 88
- januar 2026: 91
- februar 2026: 92
- mars 2026: 93
- juli 2026: 96
- september 2026: 93

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,5 % (meget god). Ned fra 26,1 % i 2024
- Likviditet: 2,00 (meget god). Ned fra 2,31 i 2024
- Soliditet: 40,2 % (meget god). Ned fra 44,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 26,7 % | 20,7 % | 26,1 % | 22,5 % |
| Driftsmargin | 15,7 % | 23,9 % | 20,2 % | 22,0 % | 17,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 60,0 % | 44,7 % | 59,2 % | 45,9 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,64 | 1,73 | 2,31 | 2,00 |
| Soliditet | 43,4 % | 36,4 % | 39,2 % | 44,1 % | 40,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,7 | 1,5 | 1,3 | 1,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 265 150 | 329 741 | 352 578 | 451 009 | 607 145 |
| Driftsresultat | 41 665 | 78 759 | 71 077 | 99 016 | 105 267 |
| Årsresultat | 31 230 | 54 493 | 45 191 | 73 462 | 70 139 |
| Driftsmargin | 15,7 % | 23,9 % | 20,2 % | 22 % | 17,3 % |
| Sum gjeld | 147 369 | 210 027 | 217 714 | 227 005 | 318 976 |
| Sum driftskostnader | 223 485 | - | - | 351 992 | 501 877 |
| Finansresultat | −1 489 | - | - | −4 450 | −14 961 |
| Resultat før skatt | - | 69 993 | 58 309 | 94 566 | 90 306 |
| Anleggsmidler | 103 498 | 109 252 | 130 310 | 128 502 | 148 260 |
| Omløpsmidler | - | 221 108 | 227 928 | 277 489 | 384 841 |
| Sum eiendeler | 260 210 | 330 360 | 358 238 | 405 991 | 533 101 |
| Egenkapital | 112 841 | 120 333 | 140 524 | 178 986 | 214 125 |
| Kortsiktig gjeld | - | 135 218 | 131 980 | 119 968 | 191 944 |
| Langsiktig gjeld | - | 74 809 | 85 734 | 107 037 | 127 031 |

## Ledelse og styre

- Leif Kjetil Gjendemsjø: Daglig leder og styrets leder
- Madli Kristin Håhjem: Styremedlem
- Iselin Gjendemsjø: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Terøy industriområde 3, 6280 Søvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.890 Produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted
- Etablert: 26.02.2007
- Tidligere navn: BIOMEDICAL CONCEPTS AS (2007)
- Aksjekapital: 64 911 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2008
- Revisor: [CONTABILE AS](https://www.norscout.com/no/company/920738001-contabile-as)
- Størrelse: Nr. 3 av 130 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling, produksjon og salg av mat, kosttilskudd, naturlegemidler og farmasøytiske produkter samt forestå investering i aksjer, obligasjoner, selskapsandeler og andre verdipapirer, enten selv, eller gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeid med andre virksomheter.

## Siste endringer

- 06.09.2025: Formål endret

## Kunngjøringer

- 22.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000588983&sokeverdi=991004300&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000572068&sokeverdi=991004300&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 25.03.2026: Tilskudd fra NORGES FORSKNINGSRÅD, 50 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CARLSON HEALTHY OILS AS](https://www.norscout.com/no/company/993395919-carlson-healthy-oils-as) | Haram | - | 6,85 mill. kr | +16,2 % |
| [USMINKA AS](https://www.norscout.com/no/company/931986694-usminka-as) | Haram | - | 50 818 kr | - |
| [VALAKER BAKERI OG KONDITORI AS](https://www.norscout.com/no/company/948039958-valaker-bakeri-og-konditori-as) | Haram | 161 | 146 mill. kr | +23,6 % |
| [KD NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/914386578-kd-norway-as) | Haram | 57 | 387 mill. kr | −10,6 % |
| [GJENDEMSJØ SEAFOOD AS](https://www.norscout.com/no/company/893061452-gjendemsjo-seafood-as) | Haram | 28 | 98,3 mill. kr | +11,4 % |
| [NORBERT ENGESETH AS](https://www.norscout.com/no/company/921481063-norbert-engeseth-as) | Haram | 23 | 27,6 mill. kr | +2,5 % |
| [KARSTEN FLEM AS](https://www.norscout.com/no/company/833676342-karsten-flem-as) | Haram | 22 | 306 mill. kr | +8,5 % |
| [INGOLF ENGESET AS](https://www.norscout.com/no/company/935989183-ingolf-engeset-as) | Haram | 16 | 230 mill. kr | +83,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
