---
title: "TB JERN & BLIKK AS (991101454): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TB JERN & BLIKK AS i Rakkestad hadde 3,46 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/991101454-tb-jern-blikk-as"
---

# TB JERN & BLIKK AS

Bearbeiding av metaller · Rakkestad

- Org.nr: 991 101 454
- Telefon: 69 22 27 90
- Styreleder: Jon Reinfjord

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,46 mill. kr (+17,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 574 537 kr (Margin 16,6 %)
- Etablert: 2007

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,9 % (god). Opp fra 1,9 % i 2024
- Likviditet: 1,31 (tilfredsstillende). Opp fra 1,24 i 2024
- Soliditet: 23,5 % (god). Ned fra 57,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,9 % | 12,9 % |
| Driftsmargin | 18,5 % | 2,8 % | 16,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 2,6 % | 24,6 % |
| Likviditetsgrad | 3,60 | 1,24 | 1,31 |
| Soliditet | 84,5 % | 57,7 % | 23,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,7 | 3,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 018 | 2 930 | 3 455 |
| Driftsresultat | 926 | 83 | 575 |
| Årsresultat | 752 | 80 | 458 |
| Driftsmargin | 18,5 % | 2,8 % | 16,6 % |
| Sum gjeld | 1 408 | 3 268 | 1 075 |
| Sum driftskostnader | 4 091 | 2 847 | 2 881 |
| Finansresultat | 43 | 75 | 14 |
| Resultat før skatt | 970 | 158 | 588 |
| Anleggsmidler | 4 008 | 3 680 | - |
| Omløpsmidler | 5 065 | 4 041 | 1 406 |
| Sum eiendeler | 9 073 | 7 721 | 1 406 |
| Egenkapital | 7 665 | 4 453 | 331 |
| Kortsiktig gjeld | 1 408 | 3 268 | 1 075 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jon Reinfjord: Styrets leder
- Håkon Anders Degnes: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sagveien 24, 1890 Rakkestad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 21.03.2007
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2007
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 360 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Mekanisk produksjon og vedlikehold, blikkenslagervirksomhet og annen produksjons- og handelsvirksomhet i tilknytning til dette samt investering i fast eiendom, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 03.02.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 27.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000441989&sokeverdi=991101454&spraak=nb)
- 03.02.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000040805&sokeverdi=991101454&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JH MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/917866724-jh-mekaniske-as) | Rakkestad | - | 3,81 mill. kr | +56,6 % |
| [MECSUPPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/923307737-mecsupport-as) | Rakkestad | - | 2,4 mill. kr | +21,5 % |
| [MW-MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/992534508-mw-maskinering-as) | Rakkestad | 6 | 7,14 mill. kr | +9,4 % |
| [BEA MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/992839694-bea-mek-verksted-as) | Rakkestad | - | 1,86 mill. kr | −22 % |
| [CONTEK AS](https://www.norscout.com/no/company/929729374-contek-as) | Rakkestad | 10 | 7,37 mill. kr | +17,6 % |
| [ØYVIND SAMUELSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980354776-oyvind-samuelsen-as) | Rakkestad | - | 561 000 kr | - |
| [MJØRUD GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/942539479-mjorud-gruppen-as) | Rakkestad | - | 4,6 mill. kr | 0,0 % |
| [SLÅTTLAND GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/923761845-slattland-group-as) | Rakkestad | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.06.2026.
