---
title: "SAINT-GOBAIN DISTRIBUTION NORWAY AS (991212531): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SAINT-GOBAIN DISTRIBUTION NORWAY AS i Oslo hadde 204 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 147 ansatte. Daglig leder er Endre Fløystad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/991212531-saint-gobain-distribution-norway-as"
---

# SAINT-GOBAIN DISTRIBUTION NORWAY AS

Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · Oslo · Etablert 2007

- Org.nr: 991 212 531
- Daglig leder: Endre Fløystad (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 204 mill. kr (+16,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −32,2 mill. kr (Margin −15,8 %)
- Ansatte: 147 (Ned fra 168 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 169
- oktober 2025: 167
- november 2025: 168
- januar 2026: 163
- februar 2026: 164
- mars 2026: 163
- april 2026: 162
- mai 2026: 163
- juni 2026: 162
- juli 2026: 149
- september 2026: 147

### Per sted

- Oslo: 138 ansatte · 2 avdelinger
- Langhus: 9 ansatte
- Sandnes: Ingen oppgitt
- Tønsberg: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,6 % (svak). Ned fra 6,8 % i 2024
- Likviditet: 4,74 (meget god). Opp fra 0,53 i 2024
- Soliditet: 97,2 % (meget god). Opp fra 82,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −11,1 % | 3,6 % | 6,8 % | 2,6 % |
| Driftsmargin | 3,7 % | −4,2 % | −11,3 % | −6,8 % | −15,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −105,4 % | 4,2 % | 7,6 % | −4,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,15 | 1,03 | 0,21 | 0,53 | 4,74 |
| Soliditet | 11,2 % | 9,9 % | 85,8 % | 82,6 % | 97,2 % |
| Gjeldsgrad | 7,9 | 9,2 | 0,2 | 0,2 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 137,1 | 142,6 | 173,8 | 175,2 | 203,7 |
| Driftsresultat | 5,1 | −6,0 | −19,7 | −12,0 | −32,2 |
| Årsresultat | 3,9 | −4,6 | 94,9 | 295,7 | −318,9 |
| Driftsmargin | 3,7 % | −4,2 % | −11,3 % | −6,8 % | −15,8 % |
| Sum gjeld | 46,0 | 48,8 | 746,5 | 1 013,0 | 214,2 |
| Sum driftskostnader | - | - | 193,5 | 187,2 | 235,9 |
| Finansresultat | - | - | 114,6 | 366,6 | −260,7 |
| Resultat før skatt | 5,1 | −5,9 | 94,9 | 354,6 | −292,9 |
| Anleggsmidler | 0,3 | 4,9 | 5 104,8 | 5 468,5 | 6 592,6 |
| Omløpsmidler | 51,6 | 49,3 | 155,5 | 352,9 | 1 014,9 |
| Sum eiendeler | 51,8 | 54,2 | 5 260,3 | 5 821,4 | 7 607,5 |
| Egenkapital | 5,8 | 5,3 | 4 513,8 | 4 808,4 | 7 393,3 |
| Kortsiktig gjeld | 44,7 | 48,1 | 746,2 | 660,4 | 214,2 |
| Langsiktig gjeld | 1,3 | 0,8 | 0,3 | 352,6 | - |

## Ledelse og styre

- Endre Fløystad: Daglig leder og styrets leder
- Anna Sabina Lerne: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Brynsalléen 2, 0667 Oslo
- Postadresse: Postboks 6004 Etterstad, 0602 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.830 Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr
- Etablert: 02.05.2007
- Tidligere navn: DAHL OPTIMERA NORGE AS (2020 til 2023); VENTILSYSTEMER AS (2007 til 2020)
- Aksjekapital: 168 064 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2021
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Størrelse: Nr. 59 av 1 078 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av ledelses- og fellestjenester for konsernets selskaper.

## Siste endringer

- 19.10.2026: Styret endret
- 30.03.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 19.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000805894&sokeverdi=991212531&spraak=nb)
- 15.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000801808&sokeverdi=991212531&spraak=nb)
- 30.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000148954&sokeverdi=991212531&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000664354&sokeverdi=991212531&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MALORAMA AS](https://www.norscout.com/no/company/988950475-malorama-as) | Oslo | 190 | 2,41 mrd. kr | +5,4 % |
| [MESTERGRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/928050475-mestergruppen-as) | Oslo | 111 | 284 mill. kr | +83,4 % |
| [FLISEKOMPANIET AS](https://www.norscout.com/no/company/929969332-flisekompaniet-as) | Oslo | 192 | 610 mill. kr | −3,2 % |
| [DURI FAGPROFIL AS](https://www.norscout.com/no/company/929381998-duri-fagprofil-as) | Oslo | 107 | 480 mill. kr | +4,1 % |
| [MESTERGRUPPEN BYGGEVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/997166221-mestergruppen-byggevare-as) | Oslo | 649 | 8,76 mrd. kr | +7,8 % |
| [THAUGLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/926828835-thaugland-as) | Oslo | 102 | 418 mill. kr | +10,6 % |
| [OPTIMERA AS](https://www.norscout.com/no/company/967013056-optimera-as) | Oslo | 2 613 | 11,2 mrd. kr | +0,6 % |
| [FAGFLIS AS](https://www.norscout.com/no/company/852433582-fagflis-as) | Oslo | 99 | 387 mill. kr | −1,6 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.10.2026.
