---
title: "TNI INSPECTION AS (991324879): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TNI INSPECTION AS i Bømlo hadde 2,64 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Torbjørn Nielsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/991324879-tni-inspection-as"
---

# TNI INSPECTION AS

Teknisk prøving og analyse · Bømlo

- Org.nr: 991 324 879
- Telefon: 40413721
- Daglig leder: Torbjørn Nielsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,64 mill. kr (+1,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,65 mill. kr (Margin 62,3 %)
- Etablert: 2007

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,2 % (meget god). Ned fra 32,1 % i 2024
- Likviditet: 8,90 (meget god). Opp fra 8,27 i 2024
- Soliditet: 88,8 % (meget god). Opp fra 87,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 32,1 % | 22,2 % |
| Driftsmargin | 51,7 % | 54,8 % | 62,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 36,9 % | 25,1 % |
| Likviditetsgrad | 6,90 | 8,27 | 8,90 |
| Soliditet | 85,5 % | 87,9 % | 88,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 278 | 2 616 | 2 644 |
| Driftsresultat | 1 176 | 1 433 | 1 647 |
| Årsresultat | 1 754 | 2 329 | 1 832 |
| Driftsmargin | 51,7 % | 54,8 % | 62,3 % |
| Sum gjeld | 1 058 | 1 109 | 1 189 |
| Sum driftskostnader | 1 101 | 1 182 | 996 |
| Finansresultat | 839 | 1 215 | 550 |
| Resultat før skatt | 2 016 | 2 648 | 2 198 |
| Anleggsmidler | 20 | 20 | 20 |
| Omløpsmidler | 7 292 | 9 173 | 10 586 |
| Sum eiendeler | 7 312 | 9 193 | 10 606 |
| Egenkapital | 6 255 | 8 084 | 9 417 |
| Kortsiktig gjeld | 1 058 | 1 109 | 1 189 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Torbjørn Nielsen: Daglig leder og styrets leder
- Brit Nielsen: Styremedlem
- Anette Rainer: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Stavlandsvegen 59, 5430 Bremnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.200 Teknisk prøving og analyse
- Etablert: 30.05.2007
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2007
- Regnskapsfører: ARILD MATHIESEN
- Størrelse: Nr. 163 av 323 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utleige av arbeidskraft vedrørende inspeksjon, testing og kontroll/NDT av offshore og maritime installasjoner.

## Kunngjøringer

- 18.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000275363&sokeverdi=991324879&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SVECON AS](https://www.norscout.com/no/company/952137832-svecon-as) | Bømlo | - | 3,04 mill. kr | +3,5 % |
| [GRUTLE CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/935261775-grutle-consult-as) | Bømlo | - | 3,01 mill. kr | - |
| [BREECE AS](https://www.norscout.com/no/company/928235483-breece-as) | Bømlo | - | 2,57 mill. kr | −11 % |
| [TEMAKO AS](https://www.norscout.com/no/company/930327700-temako-as) | Bømlo | - | 1,81 mill. kr | −68,7 % |
| [C3 NAV AS](https://www.norscout.com/no/company/989251414-c3-nav-as) | Bømlo | - | 3,96 mill. kr | +74,5 % |
| [RUBCON AS](https://www.norscout.com/no/company/991491805-rubcon-as) | Bømlo | - | 1,58 mill. kr | −42,4 % |
| [NEPTUN MARITIME AS](https://www.norscout.com/no/company/990332975-neptun-maritime-as) | Bømlo | - | 12,8 mill. kr | +69 % |
| [MOI CONSULTANTS AS](https://www.norscout.com/no/company/964863156-moi-consultants-as) | Bømlo | - | 1,49 mill. kr | +2,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 19.05.2026.
