---
title: "HALLDOR UTNE AS (991336877): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HALLDOR UTNE AS i Ullensvang hadde 6,67 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Daglig leder er Svein Olav Bangfors-Stana. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/991336877-halldor-utne-as"
---

# HALLDOR UTNE AS

Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · Ullensvang · Etablert 2007

- Org.nr: 991 336 877
- Daglig leder: Svein Olav Bangfors-Stana (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,67 mill. kr (+40,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 282 113 kr (Margin 4,2 %)
- Ansatte: 17 (Opp fra 16 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 14
- oktober 2025: 16
- november 2025: 18
- januar 2026: 17
- juni 2026: 16
- august 2026: 17

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,7 % (god). Opp fra −15,9 % i 2024
- Likviditet: 1,29 (tilfredsstillende). Opp fra 0,83 i 2024
- Soliditet: 35,1 % (god). Opp fra −16,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −27,6 % | −30,6 % | −15,9 % | 11,7 % |
| Driftsmargin | −11,0 % | −20,8 % | −21,3 % | −12,3 % | 4,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −679,7 % | - | - |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,90 | 0,83 | 1,29 |
| Soliditet | 8,1 % | 9,2 % | −0,6 % | −16,6 % | 35,1 % |
| Gjeldsgrad | 11,4 | 9,9 | - | - | 1,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 068 | 5 201 | 5 532 | 4 740 | 6 670 |
| Driftsresultat | −670 | −1 082 | −1 177 | −583 | 282 |
| Årsresultat | −551 | −891 | −1 018 | −581 | 235 |
| Driftsmargin | −11 % | −20,8 % | −21,3 % | −12,3 % | 4,2 % |
| Sum gjeld | 3 485 | 3 677 | 3 658 | 4 241 | 771 |
| Sum driftskostnader | 6 739 | 6 283 | 6 710 | 5 323 | 6 388 |
| Finansresultat | −11 | −22 | −17 | 2 | 1 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 194 | −581 | 283 |
| Anleggsmidler | 934 | 630 | 358 | 109 | 192 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 279 | 3 530 | 995 |
| Sum eiendeler | 3 792 | 4 050 | 3 637 | 3 639 | 1 187 |
| Egenkapital | 307 | 373 | −21 | −603 | 416 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 658 | 4 241 | 771 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Svein Olav Bangfors-Stana: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kinsarvikvegen 1, 5780 Kinsarvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.300 Detaljhandel med drivstoff til motorvogner
- Etablert: 31.05.2007
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2007
- Regnskapsfører: [ØKONOMIKONTORET VOSS AS](https://www.norscout.com/no/company/999329055-okonomikontoret-voss-as)
- Størrelse: Nr. 473 av 716 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av bensinstasjon, gatekjøkken mv, samt ved aksjetegning eller på annen måte delta i andre selskap med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 27.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000213650&sokeverdi=991336877&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000550934&sokeverdi=991336877&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RØLDAL SERVICE SENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/960379195-roldal-service-senter-as) | Ullensvang | 18 | 33,6 mill. kr | −3,2 % |
| [RØLDAL BENSIN & SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/979506910-roldal-bensin-service-as) | Ullensvang | - | 669 501 kr | −87,4 % |
| [JOHS BLOMDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/985470227-johs-blomdal-as) | Ullensvang | 19 | 52,3 mill. kr | −9,1 % |
| [STANA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/921580800-stana-invest-as) | Ullensvang | - | 0 kr | - |
| [NAASEN RIISE AS](https://www.norscout.com/no/company/925893110-naasen-riise-as) | Ullensvang | 20 | 14,6 mill. kr | +5,9 % |
| [THORD PAULSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980864979-thord-paulsen-as) | Ullensvang | 36 | 68,9 mill. kr | +1,3 % |
| [SANDVEN MAT ULLENSVANG AS](https://www.norscout.com/no/company/918540814-sandven-mat-ullensvang-as) | Ullensvang | 17 | 33,3 mill. kr | +7,6 % |
| [ODDA LAVPRIS AS](https://www.norscout.com/no/company/983349951-odda-lavpris-as) | Ullensvang | 16 | 48,8 mill. kr | +8,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
