---
title: "STAVANGER KAFFEBRENNERI AS (991368604): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVANGER KAFFEBRENNERI AS i Stavanger hadde 15 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Tor Eirik Grajales-Gramstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/991368604-stavanger-kaffebrenneri-as"
---

# STAVANGER KAFFEBRENNERI AS

Bearbeiding av te og kaffe · Stavanger · Etablert 2007

- Org.nr: 991 368 604
- Telefon: 51 80 09 86
- E-post: post@stavangerkaffebrenneri.no
- Nettsted: [stavangerkaffebrenneri.no](https://www.stavangerkaffebrenneri.no)
- Daglig leder: Tor Eirik Grajales-Gramstad (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 15 mill. kr (+19,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,44 mill. kr (Margin 9,6 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,8 % (meget god). Opp fra 10,9 % i 2024
- Likviditet: 2,20 (meget god). Ned fra 2,36 i 2024
- Soliditet: 58,8 % (meget god). Opp fra 48,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,0 % | 10,7 % | 10,9 % | 22,8 % |
| Driftsmargin | 10,2 % | 4,5 % | 5,5 % | 5,3 % | 9,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 15,4 % | 11,2 % | 38,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,05 | 2,36 | 2,20 |
| Soliditet | 43,3 % | 40,3 % | 45,2 % | 48,4 % | 58,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,5 | 1,2 | 1,1 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 257 | 10 487 | 11 659 | 12 536 | 14 957 |
| Driftsresultat | 1 046 | 470 | 642 | 663 | 1 437 |
| Årsresultat | 802 | 328 | 327 | 240 | 1 049 |
| Driftsmargin | 10,2 % | 4,5 % | 5,5 % | 5,3 % | 9,6 % |
| Sum gjeld | 2 944 | 3 809 | 3 509 | 3 349 | 2 728 |
| Sum driftskostnader | 9 211 | 10 017 | 11 017 | 11 873 | 13 520 |
| Finansresultat | −17 | −44 | −221 | −324 | −91 |
| Resultat før skatt | - | - | 421 | 339 | 1 346 |
| Anleggsmidler | 444 | 3 258 | 3 093 | 2 712 | 2 308 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 315 | 3 776 | 4 308 |
| Sum eiendeler | 5 188 | 6 381 | 6 408 | 6 488 | 6 617 |
| Egenkapital | 2 245 | 2 572 | 2 899 | 3 139 | 3 888 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 614 | 1 600 | 1 954 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 895 | 1 749 | 774 |

## Ledelse og styre

- Tor Eirik Grajales-Gramstad: Daglig leder og styremedlem
- Sigurd Gramstad: Styrets leder
- Marcela Grajales Rodriguez: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Oddahagen 36, 4031 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.830 Bearbeiding av te og kaffe
- Etablert: 06.06.2007
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2007
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 14 av 55 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fremstilling/salg av kaffe og andre produkter som naturlig faller sammen med dette.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 15.07.2026: Antall ansatte endret til 5
- 02.07.2026: Revisor endret
- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000786464&sokeverdi=991368604&spraak=nb)
- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000514193&sokeverdi=991368604&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000480654&sokeverdi=991368604&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000526725&sokeverdi=991368604&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AMO'S PIZZA AS](https://www.norscout.com/no/company/929911008-amo-s-pizza-as) | Stavanger | 7 | 1,66 mill. kr | +28,8 % |
| [A. IDSØE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/912943194-a-idsoe-holding-as) | Stavanger | 5 | 6,47 mill. kr | +14,5 % |
| [COMO MEXICO AS](https://www.norscout.com/no/company/919319666-como-mexico-as) | Stavanger | 7 | 9,54 mill. kr | +18,9 % |
| [STAVANGER YSTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/915237177-stavanger-ysteri-as) | Stavanger | 5 | 3,67 mill. kr | −7,5 % |
| [HUMLEFABRIKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/919637021-humlefabrikken-as) | Stavanger | 8 | 942 000 kr | - |
| [SIDDIS GELATO AS](https://www.norscout.com/no/company/925201049-siddis-gelato-as) | Stavanger | 5 | 2,68 mill. kr | +14,3 % |
| [JANAS FISKERØKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/919643781-janas-fiskerokeri-as) | Stavanger | 8 | 7,97 mill. kr | +4,3 % |
| [FJORDEN SJOKOLADE AS](https://www.norscout.com/no/company/930723681-fjorden-sjokolade-as) | Stavanger | 5 | 853 005 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 08.07.2026.
